Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Witam

Dostawca pieca dostarczył mi listę rekomendowanych i sprawdzonych przez niego dostawców ekogroszku. popytałem dodatkowo znajomych i zweryfikowałem.Kilka dostawców bylo na liscie od sprzedawcy pieca. Sprawdzałem też markety ale zdecydowanie "pieklorz" Bytom i "Juliusz" Sosnowiec. Pozdrawiam

 

Witam

Może znajdzie się tutaj na forum użytkownik ekogroszku "Juliusz" Sosnowiec. W sumie z Jędrzejowa daleko nie mam do Sosnowca.

Proszę o opinię o ekogroszku "Juliusz" Sosnowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Może znajdzie się tutaj na forum użytkownik ekogroszku "Juliusz" Sosnowiec. W sumie z Jędrzejowa daleko nie mam do Sosnowca.

Proszę o opinię o ekogroszku "Juliusz" Sosnowiec

Jeśli uda ci się kupić to oryginalny to będziesz zadowolony(a). Średnią raczej kaloryczność zrekompensuje ci mała ilość popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uda ci się kupić to oryginalny to będziesz zadowolony(a). Średnią raczej kaloryczność zrekompensuje ci mała ilość popiołu.

 

No myślę że w samej kopalni "Juliusz" kupię oryginalny groszek EcoKazimierz. Na stronie jest napisane cyt.:

 

"Węgiel wydobywany w KWK "Kazimierz-Juliusz" Sp. z o.o. cechuje niska zawartość popiołu i siarki przy jednoczesnej wysokiej kaloryczności. Parametry te sprawiają, iż węgiel ten kupowany jest chętnie przez odbiorców indywidualnych, firmy i elektrociepłownie.

 

Oferujemy węgiel kamienny sortowany. Sprzedaż prowadzimy od poniedziałku do piątku w godzinach 6-22 na wagach samochodowych wyposażonych w elektroniczny system ważący."

 

THX > Karoka65 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdanka wznowiła sprzedaż pali ktoś tym groszkiem

http://www.lw.com.pl/pl,1,start,s120,serwis_handlowy.html

Groszek kl. 27/07/12 typ 32.2

• wartość opałowa - 27 MJ/kg

• zawartość popiołu - do 7%

• zawartość siarki - do 1,2%

• granulacja - 16,5 - 31,5 mm

• wilgotność całkowita - do 8,5%

Edytowane przez ansu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, prześledziłam wątek i jestem przerażona. Otóż od miesiąca mam kocioł na ekogroszek - moc 24kW na 100 metrów dobrze ocieplonego domu, moc za duża, ale chciałam mieć ciepło. Przez pierwsze tygodnie temp zadana 77 i było zimno, okazało się, że w instalacji jest powietrze - fachowiec który mi ją montował zapomniał porządnie odpowietrzyć. Teraz powietrza nie ma, temp obniżyłam do 60 stopni, bo zrobiło się bardzo ciepło (w domu), ale... cały zasobnik groszku od miejscowego sprzedawcy spalany jest w kilka dni, czyli jakieś 7 worków na 3-4 dni, to co znajduje się w popielniku po spaleniu to nie popiół (wszystko jedno czarny czy biały) ale grudy wielkości tego groszku. Czyli to co wrzucam, to wyrzucam. Mniej więcej jeden pojemnik takich grud dziennie (gdy nie wyrzucam dwa dni, popielnik jest pełen). Próbuję doczytać, jak zmienić ustawienia kotła (oprócz kiepskiego groszku to wina pewnie ustawień) ale soryy, nie rozumiem Waszych rad. Boję się teraz w zimie przy mały dziecku w domu eksperymentować z dmuchawami etc, bo jak mi zgaśnie w nocy, to jak rozpalę? Tak więc chciałam się tylko pożalić. I powiedzieć, że ci z Was, którzy wybierają popiół, czy zasypują zasbnik co 10 dni są szczęściarzami. Na dodatek jeśli chciałabym kupić dobry groszek z renomowanej kopalni to muszę chyba sama na Śląsk jechać, bo w okolicach Wyszkowa nie znalazłam żadnego przedstawiciela....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Palił ktoś ekogroszkiem Jaret Plus? Parametry wyglądają nieźle tylko jak jest w rzeczywistości?

W rzeczywistości to dobre paliwo. Jaret Plus to mieszanka Jarete z Janiny i coś jeszcze z wysokokalorycznych. Miałem z pieklorzem piekarskim, z Wesołą, zależy kto ma do czego dostęp. Robi się tak dlatego ponieważ jaret się nie spieka a w mieszance z węglem który ma wyższe RI przy mieszaniu się go obniża i nie powinno się piec. Sam jaret jest małokaloryczny ( około 21MJ/kg) więc w mieszance podnosi się jego kaloryczność do około 24, 25 i mamy przyzwoite paliwo o sredniej kaloryczności i niskim RI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko próbował ktoś z Was ekogroszku EKOBRAN od Kulczyka ;) http://www.ekobran.pl/. Wysyłka na cały kraj w cenie 889 zł. Wygląda profesjonalnie ciekawe czy tak też się spala :)

 

Spróbowałem tego paliwa i... kupiłem jeszcze pół tony bo na składzie więcej nie było workowanego.

Wiosną zamówię na pewno więcej. Kaloryczność deklarowana to 23-25 MJ/Kg. Nie mogę tego potwierdzić bo wygrzewam budowę i dopiero docieplam poddasze.

Podaj maila to zrobię i wyślę fotki węgla, płomienia i popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kejt kto cię tak załatwił z tym kolosem ? można nim grzać 2x 100 i jeszcze zapas będzie.

 

Sama się załatwiłam, uważając - i słusznie - że lepiej za duży i zmniejszyć moc, niż za mały i marznąć, po czym kupować drugi piec. Dobrze, że tak zrobiłam, bo przez pierwsze tygodnie chodził pełną mocą, a w domu było 17 stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości to dobre paliwo. Jaret Plus to mieszanka Jarete z Janiny i coś jeszcze z wysokokalorycznych. Miałem z pieklorzem piekarskim, z Wesołą, zależy kto ma do czego dostęp. Robi się tak dlatego ponieważ jaret się nie spieka a w mieszance z węglem który ma wyższe RI przy mieszaniu się go obniża i nie powinno się piec. Sam jaret jest małokaloryczny ( około 21MJ/kg) więc w mieszance podnosi się jego kaloryczność do około 24, 25 i mamy przyzwoite paliwo o sredniej kaloryczności i niskim RI.

Czyli można brać:)

P.S.

Gdyby ktoś z małopolski chciał Jaret Plus to tutaj mają:

http://www.adamexpodolsze.pl/

Z tego co z nimi rozmawiałem to wyglądają na solidną firmę. Jest problem z transportem mniejszych ilości workowanego bo nie mają małego samochodu z windą więc albo rozładunek ręczny ew. własny wózek widłowy. Można też zmontować własny transport, z załadunkiem nie ma problemu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama się załatwiłam, uważając - i słusznie - że lepiej za duży i zmniejszyć moc, niż za mały i marznąć, po czym kupować drugi piec. Dobrze, że tak zrobiłam, bo przez pierwsze tygodnie chodził pełną mocą, a w domu było 17 stopni...

 

Skąd wiesz, że pracował na pełnej mocy ?

 

Czy spalał 100 kg ekogroszku na dobę [to mniej więcej odpowiada spalaniu przy ciągłej mocy 25 kW] ?

 

Większość kotłów 17 kW przy dobrym jakościowo ekogroszku wyciągnie ponad 20 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama się załatwiłam, uważając - i słusznie - że lepiej za duży i zmniejszyć moc, niż za mały i marznąć, po czym kupować drugi piec. Dobrze, że tak zrobiłam, bo przez pierwsze tygodnie chodził pełną mocą, a w domu było 17 stopni...

To co ty dachu nie masz na domu ?

Dobrze że chociaż Ty wierzysz w to co piszesz ale życzę powodzenia.

Na początku też mi się wydawało że mój chodzi na pełnej mocy i 40-tu nie może dobić.

A teraz tej 19-tki nie mogę na tyle wyhamować żeby mogła trochę popracować na 140m.

Szkoda że nie można go odciąć z połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów testował lub słyszał opinie o tym ekogroszku?

http://ekogroszekpakowany.pl/

 

Na stronie same zalety, filmiki, zdjęcia, dane kaloryczności dość wysokie ale jak to jest z nim w praktyce?

 

Tak spalałem go... miałem jakieś 200kg, z tymi zaletami to było.... mokry jak hmm błoto, po wyschnieciu co niektóre kawałki były brązawe(czech?) i masę gruzu z tego eko było, nie wiem jak była kaloryczność bo była temp na + ale dosć duzo go szło- testowałem w zeszym roku wiosna... jak dla mnie to..... nigdy wiecej..tego super, mega, itd eko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spalałem go... miałem jakieś 200kg, z tymi zaletami to było.... mokry jak hmm błoto, po wyschnieciu co niektóre kawałki były brązawe(czech?) i masę gruzu z tego eko było, nie wiem jak była kaloryczność bo była temp na + ale dosć duzo go szło- testowałem w zeszym roku wiosna... jak dla mnie to..... nigdy wiecej..tego super, mega, itd eko..

 

dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź :) a miałem zamawiać z 3 worki na testy ;/ ehh...

Z ciekawości czym teraz palisz i sobie chwalisz czy narzekasz, bo zastanawiam się co zakupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź :) a miałem zamawiać z 3 worki na testy ;/ ehh...

Z ciekawości czym teraz palisz i sobie chwalisz czy narzekasz, bo zastanawiam się co zakupić...

 

Ja mam w nosie 3 sezon kupuje eko od kolegi z forum , a od czasu do czasu kupię jakąs partie ..tak ze 100kg, żeby sprawdzić co sprzedają i czy eko które kupuję ma dobre parametry.jak zacznę narzekac na eko to badz pewien że będziesz wiedzial;) na bank napisze o tym na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...