Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzisiaj przyjechał ekogroszek Słońce ze stronki Super opał . Worki foliowe czyste mocne itd. niestety gorszek suchy nie jest ,na worku pisze 8% wilgotności . Jak wypalę perłę z podajnika zobaczymy jak się pali

 

Daj info jak z temperaturą i popiołem z tego słoneczka?

 

bo to coś podobnego do perły ma być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakieś opinie o ekogroszku Ekoret ?

 

paliłem ekoretem oryginalnym (od autoryzowanego dystrybutora) przez 2 miesiące i bez rewelacji. sporo popiołu i spieków. z uwagi na opinie o podwyższonej spiekalności obawiałem się troche wesołej ale od trzech dni właśnie nią palę (od tego samego dostawcy jest nawet trochę tańsza) i już widzę różnicę na plus, mniej popiołu i spieków. do ekoretu już nie wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten groch? :

http://superopal.com/sklep/polski-ekogroszek-25-plus

 

- kaloryczność oceniasz na wyższą niż przy Perle?

- jak myślisz to jest 100% polska mieszanka?

- popiół na fotach ładny, jest go znacząco mniej niż przy perle?

- próbowałeś mocniej dmuchnąć i nie spieka się, nie robią się kalafiory, nie skleja się żar?

 

Próbował ktoś od nich tych droższych Chwałowic i Wesołej?

 

- Tak ten niebieski z superopał.

- Kaloryczność trudno mi ocenić. za krótko testowałem, w dodatku mokry (perłę miałem suchą jak pieprz) gorzej nie było na pewno.

- Nie potrafię tego ocenić, za mało mam doświadczenia (popiołu stosunkowo mało, a podobno to jest jakiś wskaźnik)

- przy perle miałem 2 pełne kuwety z czubkiem z zasypu, tutaj duża kuweta plus trochę w blasze

- mój piec dmucha sam :) piec chodził na mocy (teraz już ma więcej przestoi) więc szło w palnik. spieków praktycznie nie było (z perłą miałem małe problemy, ale głównie z mojej winy - nie opróżniałem popielnika na czas)

 

nie mam porównania z tymi najlepszymi. Istotna uwaga: ja nie potrzebuję dużej mocy, mam piec 11kW i tej zimy raz przez chwilę chodził z taką mocą. zwykle przy mrozach mam średnią 6kW. Więc nie odniosę się co się dzieje jak piec długo jest na pełnej mocy.

 

Z ważnych dla mnie uwag:

- piec był czysty w środku jak po perle. po tym co palę z zeszłego roku lokalnym mam popiół na pólkach i gdzieniegdzie sadzę. a po perle i po tym, sadzy b. mało i mało też popiołu na półkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem 3t ekogroszku w składzie Jarmar-Trans w Jejkowicach k. Rybnika. Eko miał być z Chwałowic. Cena dobra zgodnie z umową, dostawa bez zarzutów, ale niestety ekogroszek "cyganiony" ... Zawiera na oko ok. 15% miału lub mułu ... Jak się pali jeszcze nie mogę powiedzieć bo go suszę bo mi zamoknął na placu i korzystam ze "starego". Kupując w tym składzie zwróćcie uwagę na zanieczyszczenie węgla miałem, jest najtańszy w mojej okolicy, ale nie wiem czy warto oszczędzając ok. 50zł/tonie kupować taki opał. Ogólnie na chwilę obecną raczej nie polecam.

 

... I już mogę powiedzieć coś więcej o tym paliwie, TO G...O SIĘ W OGÓLE NIE PALI !!! Omijajcie z daleka tego oszusta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...