Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Od dziś pali mi się na palniku Ekogroszek "Słońce" Więc z moich obserwacji w porównaniu z Perłą . Popiołu mniej spala się na drobniutkie cząstki , Przy tych samych ustawieniach co na Perle nieco większy kopczyk na palniku więc przerwę wydłużyłem o 5 sek . ( zobaczymy jak będzie ) , no i ostatni wniosek bardziej brudzi mi się wymiennik takim pyłem jakby ( mam półki poziome ) . Na chwilę obecną to tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poważnie ludki cieszy Was jak macie w domu tylko 20 stopni ?? :)

 

Ludzie mają różne temperatury ...

 

Jak mieszkałem kilka lat temu w bloku (nowoczesne budownictwo) to miałem 20 stopni i chodziłem w domu w swetrze.

Obecnie mam 22-23 stopnie (podłogówka) i chodzę w krótkim rękawku :)

 

Jedynie w sypialni mam 21 stopni.

 

Każdy ma własne preferencje i własna temp. która mu pasuje. Gorzej jak jest to "wymuszona" niższa temperatura wynikająca ze zbyt dużych kosztów ogrzewania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mowi, że mam 20 stopni?

W dużym pokoju mam 22 stopnie. W sypialni mniej, ok 19 stopni.

 

Ło to moja kobita by powiedziała że lodówka 19 i wstawanie rano to masakra jakaś spod ciepłej kołdry do 19 stopni brrr.

zaraz mi się czasy z dzieciństwa przypominają zawsze rano było zimno się się trzeba było pod kołdrą ubierać haha.

 

Zawsze się uśmiecham jak czytam licytacje użytkowników którzy się ścigają kto mniej spalił, a już szczególnie ludzie którzy wydali majątek na ocieplenie chałupy a potem siedzą w 19 stopniach, w 2 swetrach kalesonach i ciepłych kapciach. Dla mnie komfortowa temperatura to taka gdy mogę chodzić po domu w krótkich spodniach jak latem, czyli minimum 23. A jak ktoś woli się grubo obrać i siedzieć w 19 stopniach to proszę bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło to moja kobita by powiedziała że lodówka 19 i wstawanie rano to masakra jakaś spod ciepłej kołdry do 19 stopni brrr.

zaraz mi się czasy z dzieciństwa przypominają zawsze rano było zimno się się trzeba było pod kołdrą ubierać haha.

 

Zawsze się uśmiecham jak czytam licytacje użytkowników którzy się ścigają kto mniej spalił, a już szczególnie ludzie którzy wydali majątek na ocieplenie chałupy a potem siedzą w 19 stopniach, w 2 swetrach kalesonach i ciepłych kapciach. Dla mnie komfortowa temperatura to taka gdy mogę chodzić po domu w krótkich spodniach jak latem, czyli minimum 23. A jak ktoś woli się grubo obrać i siedzieć w 19 stopniach to proszę bardzo.

 

Z gustami jest jak z dupą, każdy ma swoją i podzieloną. Siedzę w 22 stopnisch, spię w 19 stopniach, bo tak mi pasuje. I docieplenie czy kasa nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam około 22 w domu i śmigam w t-shircie i dziecko też lekko ubrane, dzięki podłogówce nie stresuję się jak mała bawi się na podłodze :D

 

teście w podobnej wielkości domu, spalają dwa razy tyle i trzeba pamiętać, o grubym polarze jak się idzie po cukier, bo różnica z dworem niewielka, a dom podobno docieplany... im też tam dobrze...

 

każdy ma to co lubi :) i pali czym lubi i ile lubi. Ot taki piękny kraj!

 

A JA po prostu lubię porozmawiać z innymi, a nuż zrobię sobie lepiej?? Jak np. tej jesieni z czarną perłą? zamiast zjarać 1t wynalazku z lokalnego skłądu za 930 pln/t (plus na piwko za rozładowanie) mam 1t perły za 630 pln z dostawą do garażu.

 

różnicy w zużyciu nie widziałem... można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, czytam od dawna, piszę pierwszy raz.

Kupiłem niedawno tonę Słońce 26. Mimo zimy węgiel przyjechał całkiem suchy, nie leje się woda z worka. Worki gorszej jakości niż w perle, łatwiej o uszkodzenie. Palę skam-p 12kw, IrydPid, palnik kwadrat. Jeśli Perła spalała się u mnie ładnie to słońce spala się po prostu rewelacyjnie, na pył z popcornem. Niestety są też minusy- nie wierzę w tą kaloryczność, mam wręcz wrażenie ze jest słabsze odrobinę od Perły, z tym że to może być złudzenie ponieważ trafiło na spore mrozy w czasie pracy pierwszego zasypu 4 worków. odezwę się jeszcze po czasie odwilży. wiem na ile mi starczało perły przy takiej temperaturze zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak z tym Śłońcem 26 ? Bo musze tonę dokupić mocniejszego od Perełki i nie wiem czy ten zaryzykować czy może kupić ten polski "zielony" po 820, też w superopal...

O... jest w promocji po 799... Polski 28 premium...

Ciekawe jest to, że podają spiekalność 0 - 10 RI. A na tym certyfikacie widnieje jak wół - Roga Index 17. Pomijam podawanie wartości opałowej niezgodnie z obowiązującą zasadą " nie mniej niż " w przedziałach 1 MJ. Przy wartości opałowej widniejącej na świadectwie ( 27923 bodaj ) powinna zostać podana wartość opałowa 27 MJ/kg. Wtedy świadomy klient może spodziewać się, że wartość opałowa będzie zawarta między 27 a 28 MJ. Przy podanej wartości opałowej 28 MJ świadomy klient ma prawo oczekiwać wartości opałowej zawartej między 28 a 29 MJ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przetestować kolejny groszek, poprosiłem dostawcę żeby wrzucił na paletę 5 woreczków. Tym razem SKARBEK Pieklorz KWK Julian ZG Piekary. Mimo, że droższy o całe 40PLN od Wesołej, to wcale D* nie urywa. Może daje drobniejszy popiół (popkorn), za to jest jego więcej. Kocioł brudzi chyba podobnie, co zaś chodzi o ekonomię to trudno mi się odnieść. Na retorcie kopczyk chyba mniejszy. Jak na tą porę to naprawdę dość suche dostawy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przetestować kolejny groszek, poprosiłem dostawcę żeby wrzucił na paletę 5 woreczków. Tym razem SKARBEK Pieklorz KWK Julian ZG Piekary. Mimo, że droższy o całe 40PLN od Wesołej, to wcale D* nie urywa. Może daje drobniejszy popiół (popkorn), za to jest jego więcej. Kocioł brudzi chyba podobnie, co zaś chodzi o ekonomię to trudno mi się odnieść. Na retorcie kopczyk chyba mniejszy. Jak na tą porę to naprawdę dość suche dostawy :)

 

ile poszło Ci do tej pory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...