Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A kto wie jaka to mała/duża szuflada i z jakiej ilości spalonego groszku. Nie lepiej podać, że z np. 25kg groszku, jest popiołu objętościowo ok. X litrów

 

Wagowo to 10 %, zaś objętościowo ze 150 kg węgla wyszło mi ok. 37 litrów popiołu. Było to chyba 20% objętości węgla. Niestety dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo czy mało to wielkość względna. W specyfikacjach eko groszku podają np 3 - 6%, tylko czy wagowo, czy objętościowo? I tu jest problem, bo popiół z dobrego węgla będzie puszysty i lekki, zaś z gorszych gatunków gdzie jest jakiś % części niepalnych(skały czy łupków), będzie ciężki, zaś objętościowo nie będzie odbiegał od tego pierwszego. Ostatnio testowałem PIEKŁO żółte z kop. Chwałowice. Spalało się bezproblemowo, chociaż wątpliwa jest kaloryczność 27MJ. Ze 100kg zasypu było ok12 litrów popiołu; dobrze przepalonego z niewielką ilością popkornu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniego nie znajdziesz, a skoro chcesz naprawdę o małej ilości popioły to Wesoła.

 

Ano właśnie, myślałem że znajdę jakiś groszek za rozsądną cenę, który będzie miał niższą zawartość popiołu, nawet kosztem jego kaloryczności ale widzę, że może być ciężko.

Wesołej raczej nie kupię bo uważam za bezsens płacić 850-900 zł/T za ekogroszek. Teraz palę EkoSilesia za 520 zł za tonę, rok temu paliłem groszkiem coś koło 800 stówek za tonę i między nimi, według mnie jest tylko jedna różnica....CENA. Owszem,, z tamtego było nieco mniej popiołu ale to było za mało żeby zrekompensować tak dużą różnicę w cenie tych groszków. Dużo osób chwaliło "Czarną Perłę" więc myślałem, że może płacąc nieco ponad stówkę więcej na tonie będzie mniej popiołu ale jeżeli tak nie jest to chyba sobie ją odpuszczę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto wie jaka to mała/duża szuflada i z jakiej ilości spalonego groszku. Nie lepiej podać, że z np. 25kg groszku, jest popiołu objętościowo ok. X litrów

 

Fakt nie sprecyzowałem. Przy spalaniu 10-14 kg na dobę trzeba było opróżniać małą szufladę rbr 11 kW co 2 dni. Jeśli interesuje Cię ile to litrów itd. musisz wejść poszukać informacji na temat kociołka- jakiej wielkości jest szuflada, bo ja tym nie zawracam i nie zawracałem sobie głowy.

Jednym słowem popiołu jest zdecydowanie za dużo mimo to groszek ładnie się spalał.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spostrzeżenia odnośnie eko Słońce26 ze strony superopał.w porównaniu do perły ZNACZNIE mniej popiołu! po zasypie 4x25kg mam spokój na 7-9dni (skam-p 12kw) wybieram popiół razem z zasypywaniem ekogroszku, chodź szuflada czubata. zero spieków. popiół sypki z popcornem, wartość opałowa na bank zawyżona. trochę tylko lepsza od perły. gorszej jakości worki niż w perle. łatwo o ich uszkodzenie. po spaleniu 300kg znaleziony jeden kamyk w węglu:). niewielka różnica w cenie między perła a słońcem. na pewno zastanowię się nad następnym zakupem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Perły to największą zaletą jest .... cena ...

 

W tej cenie można dostać co najwyżej czeski ekogroszek pakowany , który już sam w sobie dobrze "magazynuje" wodę i zapewne wielu sprzedawców tą możliwość wykorzystuje oraz mocno zasyfia kocioł a i sama kaloryczność jest niższa od typowych węgli kamiennych ..

 

Należy pamiętać że Perła tak naprawdę kosztuje 550zł a 100zł to sam transport ...

 

Więc cena naprawdę dobra ...

 

Sam się zastanawiam czy w lato nie kupić Perły , jak dalej cena będzie tak dobra ...

Wolałbym kupić coś z lokalnego składu , ale u mnie za taką cenę kupię co najwyżej miał pakowany nieznanego pochodzenia i jakości ...

 

Ja sam palę Energo 26MJ , choc uważam że kaloryczność zawyżona i zapewne ma z 22-23MJ .

Ja sobie z popiołem poradziłem tak , ze wywaliłem szufladę popielnika i wybieram popiół co każdy załadunek ...

 

Szkoda że nie mają w ofercie miału pakowanego , było by jeszcze taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spostrzeżenia odnośnie eko Słońce26 ze strony superopał.w porównaniu do perły ZNACZNIE mniej popiołu! po zasypie 4x25kg mam spokój na 7-9dni (skam-p 12kw) wybieram popiół razem z zasypywaniem ekogroszku, chodź szuflada czubata. zero spieków. popiół sypki z popcornem, wartość opałowa na bank zawyżona. trochę tylko lepsza od perły. gorszej jakości worki niż w perle. łatwo o ich uszkodzenie. po spaleniu 300kg znaleziony jeden kamyk w węglu:). niewielka różnica w cenie między perła a słońcem. na pewno zastanowię się nad następnym zakupem.

 

A jak z wilgotnością ???

no nic, miałem 3t perły, to teraz wypróbuje słońce... zaraz tonę zamówie, różnica 45zł... zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na worku Słońca26 jest Rowex Grup Biała Podlaska, i worek słońca widać też tu :http://www.rowex-group.pl/desktop.bundles/index/index.html

węgiel był względnie suchy. kupując pod koniec grudnia spodziewałem się rzygów w worku, ale nie było tego. Papier od wysyłki niestety gdzieś posiałem, znaleźć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...