Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

niezłą przebitkę mają :-) ciekawe kto wysyła...hmmm

 

W Rowexie sprzedają w detalu jedynie na terminalach tj. Małaszewicze450 zł / t Braniewie470 zł / t Radom470 zł / t

Do tych cen netto trzeba dołożyć po 100 zł i za tyle można kupić oraz transport we własnym zakresie .

Ekogroszek posiadają tylko jednego rodzaju czyli to słońce i jest on już zapakowany.

Można też kupić luzem też trzeba po 100 zł dołożyć do 1 t..

Mam do Małaszewicz 145 km zastanowię się czy warto jechać.

Ale cen kusi . Ci którzy mieszkają blisko i palą eko to nic tylko jechać i kupować.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiu&Moniś i jak Perełka ? Sucha w miarę ? Chcę zamówić tonę...

 

Przerzuciłem wczoraj 2 tony Perły do garażu i od razu zasypałem piec.

Generalnie jest to samo paliwo co na jesieni tylko trochę bardziej wilgotne.

Biorąc pod uwagę porę roku nie jest źle, woda się nie leje ale wilgoć na workach widać.

Wrzucam fotkę ale jakoś mało ostra mi wyszła :) IMG_20160217_135726.jpg

Spala się bez problemów. Pewnie jeszcze koło tony pójdzie mi do wiosny a reszta będzie w sam raz na przyszły sezon.

Jak dla mnie w tej cenie (650 z dostawą) jest super.

Na wiosnę pewnie jeszcze dokupię z 1t Perły i pewnie z 1t miału na przyszły sezon i będzie git.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja dodam swoje 3 grosze,

 

Widzę, że kilku z was ostatnio kupowało ekogroszek firmy Rowex Słońce

 

Sam przepaliłem od początku sezonu 1,5 tony tego specyfiku,

 

Moje spostrzeżenia ;

 

- pali się zdecydowanie lepiej od perły

- zostawia mniej popiołu

- moim zdaniem starcza go na dłużej

 

Cena jak dla mnie jest bardzo dobra, nie żałuję zakupu. Co do jakości towaru, zamawiałem dwa razy, nigdy nie był mokry (raz lekko wilgotny, ale to norma zimą) Także towar warty polecenia. Zdjęcie z worka 1 dzień po dostawie (przepraszam za jakość)

Ostatnio widziałem, że sprzedają go na allegro (worki ze słońcem)

DSC_0039.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o takim patencie? Dodanie wapna budowlanego do ekogroszku. Podobno lepiej się spala i nie syfi tak pieca, z resztą sami oceńcie... https://www.youtube.com/watch?v=IEPthgrawrc

 

Widzę, że też jesteś z Lublina. Kupujesz opał na miejscu czy sprowadzasz???

A co do wapna, tu jest trochę więcej:

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16811-suplementy-do-co/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu załadowałem (dostałem od znajomego) worek jakiegoś groszku z lokalnego składu , ponoć kosztuje 750 zł /tona . I jestem lekko w szoku na Słońcu miałem spalanie 9.5kg na dobę a na tym dzisiaj piec pokazał 6.4kg fakt że nie ważyłem tego węgla więc licznik sterownika może lekko przekłamać ale gołym okiem widać że power ma sporo lepszy od Słońca . ( Ilością spalonego węgla się nie sugerujcie bo dopiero wygrzewam dom i w nim nie mieszkam )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja dodam swoje 3 grosze,

 

Widzę, że kilku z was ostatnio kupowało ekogroszek firmy Rowex Słońce

 

Sam przepaliłem od początku sezonu 1,5 tony tego specyfiku,

 

Moje spostrzeżenia ;

 

- pali się zdecydowanie lepiej od perły

- zostawia mniej popiołu

- moim zdaniem starcza go na dłużej

 

Cena jak dla mnie jest bardzo dobra, nie żałuję zakupu. Co do jakości towaru, zamawiałem dwa razy, nigdy nie był mokry (raz lekko wilgotny, ale to norma zimą) Także towar warty polecenia. Zdjęcie z worka 1 dzień po dostawie (przepraszam za jakość)

Ostatnio widziałem, że sprzedają go na allegro (worki ze słońcem)

[ATTACH=CONFIG]347210[/ATTACH]

Ile miałeś popiołu z perły a ile masz teraz ze słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie sprecyzowałem. Przy spalaniu 10-14 kg na dobę trzeba było opróżniać małą szufladę rbr 11 kW co 2 dni. Jeśli interesuje Cię ile to litrów itd. musisz wejść poszukać informacji na temat kociołka- jakiej wielkości jest szuflada, bo ja tym nie zawracam i nie zawracałem sobie głowy.

Jednym słowem popiołu jest zdecydowanie za dużo mimo to groszek ładnie się spalał.

 

pełna szuflada RBR 11kW (na czubato) to pełne wiadro 20l (metalowe, ocynkowane)

wiem, bo czasem nie chce mi się dymać na dwór i przesypuję w kotłowni (bardzo musi mi się nie chcieć, i nie polecam)

 

Henryczewski:

ile miałeś ze słońca, a ile z Perły

albo po prostu podaj stosunek np:

Ze słońca jest 1/2 tego co z Perły.

 

bardzo mnie to ciekawi, bo potrzebuję tonę na wiosnę! i nie wiem co wybrać.

Edytowane przez micro-jr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Słońca mam zdecydowanie mniej popiołu niż z perły, spokojnie o połowę mniej. Może inaczej, jak kupowałem perłę, tak teraz jej już nie kupię :)

Także polecam Słońce od Rowex

 

Tutaj macie link do ich ekogroszku na allegro

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=42576170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy słońcu na allegro podają popiół : 3-6% w innym miejscu na tej samej aukcji jest : 6-8%, za to w certyfikacie jest 8-9% - w badaniu brak parametru spiekalność, tak samo kaloryczność 24-27MJ - duży rozrzut podany.

 

Henryczewski - z tego co podajesz że Perła ma 2x więcej popiół to musi go być min. około 15%

 

ps. moim zdaniem bo testowałem już ze 3 lub 4 rodzaje ruska (lokalne składy, internet) to wsio jest to mniej więcej samo (z terminala schodzi pod różnymi nazwami) czyli kaloryczność w okolicy 23-24MJ max. , sporo popiołu oraz koronka dookoła retorty

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Słońca mam zdecydowanie mniej popiołu niż z perły, spokojnie o połowę mniej. Może inaczej, jak kupowałem perłę, tak teraz jej już nie kupię :)

Także polecam Słońce od Rowex

 

Tutaj macie link do ich ekogroszku na allegro

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=42576170

 

Kolego coś krecisz z tym słońcem. Założyłeś konto 3 dni temu zachwalssz jeden węgiel a o drugim nic nie wiesz. Masz tylko 14 postów a już jesteś ekspertem od słońca.

Edytowane przez KaliMi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego coś krecisz z tym słońcem. Założyłeś konto 3 dni temu zachwalssz jeden węgiel a o drugim nic nie wiesz. Masz tylko 14 postów a już jesteś ekspertem od słońca.

 

Rozumiem, że data założenia konta oraz licznik postów są wg. Ciebie wyznacznikiem tego od kiedy mam piec na ekogroszek ? Ciekawa teza

 

A tak nawiasem, wypowiedziałem się jak kilkaset innych osób, więc może to Ty jesteś tajnym agentem z "Czarnej perły"?

 

Nie muszę się Ci w żaden sposób tłumaczyć czym palę i z jakim skutkiem :) Tyle w temacie podejrzliwy kolego

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełna szuflada RBR 11kW (na czubato) to pełne wiadro 20l (metalowe, ocynkowane)

wiem, bo czasem nie chce mi się dymać na dwór i przesypuję w kotłowni (bardzo musi mi się nie chcieć, i nie polecam)

 

Henryczewski:

ile miałeś ze słońca, a ile z Perły

albo po prostu podaj stosunek np:

Ze słońca jest 1/2 tego co z Perły.

 

bardzo mnie to ciekawi, bo potrzebuję tonę na wiosnę! i nie wiem co wybrać.

 

Jeśli masz gdzie weź na próbę Wesołą - mam dwóch klientów w okolicy, którzy do RBR nawet nie myślą o innym węglu - pięknie się u nich wypala na pył i ma najwyższą kaloryczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...