Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Jeśli masz gdzie weź na próbę Wesołą - mam dwóch klientów w okolicy, którzy do RBR nawet nie myślą o innym węglu - pięknie się u nich wypala na pył i ma najwyższą kaloryczność.

Aż dwóch ? to naprawdę "armia" :)

Ja coraz więcej czytam jednak negatywnych opinii o następnych "cudownych, forumowych" właściwościach cud taniego eko groszku :)

Co roku ktoś wychodzi na "lidera", robi szmal jednoroczny i znika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli masz gdzie weź na próbę Wesołą - mam dwóch klientów w okolicy, którzy do RBR nawet nie myślą o innym węglu - pięknie się u nich wypala na pył i ma najwyższą kaloryczność.

 

@SUSPENSER z całym szacunkiem dla Ciebie bo jesteś ostatnim ogniwem łańcucha który oddaje tonę węgla polskiego (wesoła) dla klienta po 1000 zł z transportem.

Ja palę rosyjskim węglem nie znam jego pochodzenia ale wiem że pochodzi od firmy Energo z Bielska Podlaskiego która na rynku Polskim istnieje od początku lat 90 i całe szczęście , że taka firma i inna np, Rowex też istnieje bo dzięki temu możemy spalać węgiel w miarę tanio podkreślam w miarę tanio.

Na swym przykładzie podam:

Kupuję 1 t ekogroszku rosyjskiego po 520 zł i jestem jego końcowym odbiorcą. Zanim on trafił do mnie, w Rosji został wydobyty, nie wiem przez ile ogniw on już tam przeszedł ale wiem , że po sprowadzeniu go przez firmę Energo ta firma na nim już zarobiła, sprzedała go pośrednikowi zaś ten pośrednik przywiózł go do kolejnego pośrednika luzem ten go zapakował w worki jutowe zwykłe bez żadnego napisu i ja go kupiłem za cenę j,w.

Na chwile obecną jestem zadowolony z palenia tym węglem choć nie jest on płukany i posiada trochę miału.

Z zasypu 2 worków po 4 dniach wyciągam 65 % pojemności wiaderka 10 L ocynkowanego

Nie dziwię się w żaden sposób ludziom którzy szukają alternatywy dla drogiego Polskiego opału i wolą co drugi dzień wyciągnąć szufladę popiołu, oraz szczotkami z rzucić z wymienników pył.

Sam osobiście jestem zainteresowany tym ekogroszkiem słońce z firmy Rowex z Białej Podlaskiej , gdyż cena jest w miarę dobra a będę miał porównanie.

 

@SUSPENSER to nie jest ten ekogroszek z firmy APODIS który Ci wysłałem do zbadania to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dwóch ? to naprawdę "armia" :)

Ja coraz więcej czytam jednak negatywnych opinii o następnych "cudownych, forumowych" właściwościach cud taniego eko groszku :)

Co roku ktoś wychodzi na "lidera", robi szmal jednoroczny i znika :)

 

 

Nie rozumiem dlaczego kpisz, a może nie doczytałeś ?

 

Napiszę więc jeszcze raz: "mam dwóch klientów w okolicy, którzy do RBR nawet nie myślą o innym węglu - pięknie się u nich wypala na pył i ma najwyższą kaloryczność."

 

To oznacza, że się da a nie, że mam tylko dwóch klientów, że tak to łopatologicznie wyjaśnię.

 

U siebie obecnie też palę tą Wesołą na zwykłym Pancerpolu i też się da, ale tylko gdy zapotrzebowanie na ciepło jest niewielkie a moc palnika znacznie je przewyższa - tu palniki z dużymi "japami" mają przewagę - efekt spalania wygląda tak:

palnik na Wesołej.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SUSPENSER z całym szacunkiem dla Ciebie bo jesteś ostatnim ogniwem łańcucha który oddaje tonę węgla polskiego (wesoła) dla klienta po 1000 zł z transportem.

 

Z takim drogim transportem nie sprzedaję bo nie wysyłam go kurierem [nie opłaca się o czym mówię każdemu kto dzwoni i o to pyta], a lokalnie sprzedaję go po 870 zł / tonę.

 

Sprzedaję też czeski po 540 i są tacy, którzy go kupują, i kilka innych.

 

Na pewno są duże firmy, które sprowadzają węgiel bezpośrednio z kopalń zwłaszcza ze wschodu i z całą pewnością z racji skali mają lepsze ceny niż mam na rosyjski, do tego mają umowy na wysyłki kurierem setek ton miesięcznie, są jednak tacy, którzy zużywają 2 tony Wesołej rocznie i nie chce im się brać węgla z większą ilością popiołu, słabszego nawet jeśli trochę taniej by to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kpię ?

Odniosłem się tam bardziej do następnego cud eko groszku pod nazwą czarna perła, coraz więcej jest opinii o spiekaniu i dużej ilości popiołu, podobno ma też być już niedostępny w następnym sezonie, czyli jak napisałem wykreowany na forach kolejny czarny koń sezonu.

Wystarczy ten wątek przeczytać od początku, co roku po kilku opiniach na forach we wszystkich składach w kraju jest dostępny ten czarny koń :)

Zobaczymy co będzie hitem następnego sezonu, oczywiście wszyscy zaraz będą mieli go w ofercie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą zaletą "ruskiego" opału jest jego cena i wysoka kaloryczność (w tej cenie) , wyższa od czeskiego ...

 

I chyba tyle ...

 

Czarna Perła i inne "wynalazki" zapewne pochodzą z tej samej "bocznicy" , tylko sprzedawcy inni ...

 

Czarna Perła jest popularna bo kosztowała 630zł i do tego z transportem ....

Dla wielu w takiej cenie opał pakowany z transportem jest niedostępny w ich lokalizacji i za pakowany opał o niewiadomym pochodzeniu i jego właściwościach muszą zapłacić więcej ...

 

Ja sam kupiłem Energo 26MJ i nim palę po 705zł w promocji. Opał był całkowicie suchy , bez grama wody i wilgoci. Zero zanieczyszczeń , zero kamieni.

Spala mi się łatwiej niż kupiony 2 lata temu na lokalnym składzie pakowany opał (podobno CHwałowice).

Być może jest trochę mniej kaloryczny , generuje więcej popiołu ale szczerze , te wady mnie nie przerażają :)

 

Sam myślę że w wakacje kupię jakiś ruski opał , mam nadzieję że dzięki większej konkurencji opału z Rosji i byłego ZSSR cena będzie ciekawa i na jakąś promocję znów się skuszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kpię ?

Odniosłem się tam bardziej do następnego cud eko groszku pod nazwą czarna perła, coraz więcej jest opinii o spiekaniu i dużej ilości popiołu, podobno ma też być już niedostępny w następnym sezonie, czyli jak napisałem wykreowany na forach kolejny czarny koń sezonu.

Wystarczy ten wątek przeczytać od początku, co roku po kilku opiniach na forach we wszystkich składach w kraju jest dostępny ten czarny koń :)

Zobaczymy co będzie hitem następnego sezonu, oczywiście wszyscy zaraz będą mieli go w ofercie :)

 

Witam jak dla mnie "Czarna Perła" jest super, bo cena normalna, zero miału, opał czysty, worki czyste, zero syfu, fakt popiołu dużo, ale coś za coś. Przy zasypie do pojemnika nie pyli jak nasze groszki, że trzeba drogi oddechowe czyścić jak i kotłownię. Nie wiem czemu mieliby zaprzestać sprzedaży, chyba że konkurencja zapłaci tyle kasy by nie opłacało się im pracować nad sprowadzaniem i pakowaniem. Acha spieki, to u mnie ich nie ma. Piec sztoker 35kw. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na RBR 12kW od Karoka :) jesień przejechałem na Perle i to był strzał w dziesiątkę.

jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać.

 

teraz jadę na niebieskim i zmagam się najprawdopodobniej z jego wilgocią (strasznie robi sadzę) (tak to jest jak się kupuje zimą) myślę nad obejściu z wapnem, które przez wielu na formum jest polecane. Zakładam, ze dodatek wapna hydratyzowanego pozwoli lepiej wyciągnąć wilgoć.

 

wysuszyć mimo otwierania worków jutowych nie daję rady, a na workach skrapla się woda...

 

czeka mnie teraz zakup ostatniej tony towaru na wiosnę.

 

P.S.

mój RBR przerobi tyle samo każdego opału, bo rzadko potrzebuję pełnej mocy, większość to koszty podtrzymania - a te są w miarę stałe, od węgla nie zależą. więc (poza styczniem) szkoda sypać do niego dobrego towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu załadowałem (dostałem od znajomego) worek jakiegoś groszku z lokalnego składu , ponoć kosztuje 750 zł /tona . I jestem lekko w szoku na Słońcu miałem spalanie 9.5kg na dobę a na tym dzisiaj piec pokazał 6.4kg fakt że nie ważyłem tego węgla więc licznik sterownika może lekko przekłamać ale gołym okiem widać że power ma sporo lepszy od Słońca . ( Ilością spalonego węgla się nie sugerujcie bo dopiero wygrzewam dom i w nim nie mieszkam )

 

Możesz dać namiar do siebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś trzy godziny temu zacząłem palić ekogroszkiem "czarna perła" którego zamówiłem w styczniu i stwierdzam, że jest gorszy od tego który dostałem w połowie listopada. W tym roku zimy praktycznie nie ma i stwierdziłem, że nie ma co kupować ekogroszku po prawie 1000zł/t ( Dostawca co jakiś czas dokonuje badań ekogroszku).A co do Czarnej perły to pierwszą toną była dobra(musiałem zmniejszać temperaturę na piecu bo było za gorąco), a teraz druga tona i już nie może dojść do takiej temperatury na jaką był wcześniej ustawiony ( jeszcze dobrze nie odda ciepła a już go nie ma). Trzeba bedzie dokupić kilka worków tego lepszego i mieszać. Jak ktoś ma mały domek to może i ta czarna perła bedzie dobra, ale na moją chałupę jest za słaba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z Was popala sobie w kotle czeskim ekogroszkiem?

W OBI jest czech z Bartexu, z tego co wiem Komorany.

Ma ktoś jakieś opinie o nim?

 

A co tyu opisywać ?

 

Czeski ciągnie wodę jak gąbka , więc płacisz sporo za wodę , bo potrafi aż zmagazynować do 40% wody a często jeszcze sprzedawcy pomagają. Słaba kaloryczność , duże zasyfienie kotłą , bardzo duża ilość siarki.

 

Lepiej kupić już Czarną Perłę , na pewno lepszy zakup niż czech ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...