Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Ja mam w nosie 3 sezon kupuje eko od kolegi z forum , a od czasu do czasu kupię jakąs partie ..tak ze 100kg, żeby sprawdzić co sprzedają i czy eko które kupuję ma dobre parametry.jak zacznę narzekac na eko to badz pewien że będziesz wiedzial;) na bank napisze o tym na forum :)

 

A co to za kolega i co to za ekogroszek jesli mozna spytac? A noz skorzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bogdanka wznowiła sprzedaż pali ktoś tym groszkiem

http://www.lw.com.pl/pl,1,start,s120,serwis_handlowy.html

Groszek kl. 27/07/12 typ 32.2

• wartość opałowa - 27 MJ/kg

• zawartość popiołu - do 7%

• zawartość siarki - do 1,2%

• granulacja - 16,5 - 31,5 mm

• wilgotność całkowita - do 8,5%

 

Żeby spalić ten węgiel trzeba go skruszyć na jakieś 15 mm , bardzo mocno koksuje przy pracy na większych mocach jakoś się pali przy małych potrafi gasnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy trochę nieładnie naśmiewać się z laiczki, która do niewiedzy sama się przyznała, Skąd wiem, że na pełnej mocy? Bo dociągnął do 90 stopni i się alarm włączył a w domu nadal było zimno. I owszem, spalał jakieś 100 kg na dobę. Fajnie jest pracować w branży, mieć dobry groszek, dobrze nastawiony piec, ale nie każdy ma to szczęście. Ja wykonuję inny zawód i tutaj możemy podyskutować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kejt nie miałem zamiaru Cię urazić, jeśli tak się poczułaś to przepraszam.

Na twój domek to 12kW nie będzie miał się jak zmęczyć.

Czy wszystkie grzejniki miałaś całe gorące ?

Może było coś pozapowietrzane ?

To co piszesz jest bardzo mało prawdopodobne.

Najwyższą temp. na kotle jaką miałem nastawioną tej zimy w największe mrozy to było 55 stopni, dosłownie kilka dni a na dachu mam tylko na razie blachodachówkę i folię. W tym roku dopiero pójdzie ocieplenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz teraz jeszcze raz doczytałem że było powietrze. To było powodem niedogrzewania domu i prawie gotowaniem wody w układzie.

Będziesz się męczyć z tym kotłem bo jak napisałem na 100m i jak piszesz dobrze ocieplonego domu to 12-tka nie ma co robić a jak ograniczyć moc kotła 24kW do 4 czy 5-ciu w większości sezonu to nie wiem i z jaką sprawnością będziesz spalać.

Może ktoś ze znajomych ma większą chatkę i szuka kotła a ty spraw sobie mniejszy i to dużo mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No karoka65 chyba pisze dobrze, ja ma stary dom nie ocieplony połowę okien też stare do ogrzania ok. 230m non-stop a czasem i 280m i piec z podajnikiem 25KW nawet w te siarczyste mrozy dawał rady bez problemu. Chyba cię kejt w maliny władowali z tym 24KW. do 100m nowego domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy trochę nieładnie naśmiewać się z laiczki, która do niewiedzy sama się przyznała, Skąd wiem, że na pełnej mocy? Bo dociągnął do 90 stopni i się alarm włączył a w domu nadal było zimno. I owszem, spalał jakieś 100 kg na dobę. Fajnie jest pracować w branży, mieć dobry groszek, dobrze nastawiony piec, ale nie każdy ma to szczęście. Ja wykonuję inny zawód i tutaj możemy podyskutować...

 

Jak spalał 100 kg/dobę to faktycznie osiągnął pełną moc, tylko, że pewnie większość jej szła w komin [skoro instalacja była zapowietrzona a w domu nie było upału].

 

90 st można osiągnąć przy braku odbioru przy pracy kotła nawet na 3 kW.

 

Ja nie pracuję w branży [zajmuję się zawodowo czymś zupełnie innym], mam ekogroszek kaloryczny, lecz wymagający bardzo dobrych ustawień [im gorsze tym więcej spieków].

Tu nie chodzi o szczęście a o słuchanie innych oraz własne próby i doświadczenia.

 

Pomogę Ci ustawić parametry pracy kotła tylko napisz czym się zajmujesz zawodowo [bo mnie zaintrygowałaś] ;)

 

PS każdy z nas jest tu w pewnym stopniu "lajkonikiem", samoukiem, więc się nie krępuj i pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom jest z 1975 więc nie taki nowy, teraz piec grzeje na połowę mocy i jest ciepło, ale bez tropików.

 

Napisz ile konkretnie stopni masz w domu bo dla jednego ciepło to 21, a dla innego 25 a to duża różnica ;)

 

Jeśli jeszcze nie masz termometru pokojowego to polecam taki z higrometrem [co jest bardzo istotne bo dużo więcej energii potrzeba na podgrzanie powietrza o wilgotności 70% niż 20%].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że polecasz ten eko (pieklorz), ja też nim palę, ale mam duży problem ze spiekami, w żaden sposób nie mogę ich wyeliminować. Jak dopasować ustawienia, żeby się ich pozbyć? (mój piec to elektromet 15, sterownikreg05)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że polecasz ten eko (pieklorz), ja też nim palę, ale mam duży problem ze spiekami, w żaden sposób nie mogę ich wyeliminować. Jak dopasować ustawienia, żeby się ich pozbyć? (mój piec to elektromet 15, sterownikreg05)

 

Dosypuj tak 1/4 pelet, trocin, owsa to nie będzie szlakowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że polecasz ten eko (pieklorz), ja też nim palę, ale mam duży problem ze spiekami, w żaden sposób nie mogę ich wyeliminować. Jak dopasować ustawienia, żeby się ich pozbyć? (mój piec to elektromet 15, sterownikreg05)

 

Krótki czas podawania - 3s, odpowiednia moc dmuchawy [nie za duża], dwustanowy tryb pracy lub

 

tak jak napisał Piotrek dosypuj paliwa o zerowej spiekalności np. czeskiego ekogroszku brunatnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie masz termometru pokojowego to polecam taki z higrometrem [co jest bardzo istotne bo dużo więcej energii potrzeba na podgrzanie powietrza o wilgotności 70% niż 20%].

 

Suspenser, znalazłeś może dane o ile faktycznie wzrasta ta energia w stosunku do wilgotności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...