Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Także te zapytania typu: jaki węgiel dostałeś stąd czy stąd są dla mnie śmieszne za przeproszeniem, bo już na drugi dzień dostawa może być inna a co dopiero za tydzień czy miesiąc.

Przepraszam za szczerość ale tak to wygląda.

 

Jak już mówimy o szczerości , to sam handlujesz opałem i u Ciebie opał jest po 960zł z transportem , wiec się nie dziwię zdenerwowaniem . bo taki Energo może sobie pozwolić na promocję opału z dostawą po 700zł ...

A taka "Czarna Perła" jeszcze tańsza ...

 

Przez lata paliłem ruskim opałem , kazachskim . Paliłem też polskim i z przyjemnością wróciłem do ruskiego.

Może i mniej kaloryczny , może i więcej popiołu , ale za to w większości bezproblemowo daje się go spalić i jest tańszy w zakupie a przy obecnych domach i ich zapotrzebowaniu nie ma żadnego sensu ekonomicznego kupować najdroższy i najbardziej kaloryczny opał ...

 

Przez lata brałem z lokalnych składów i szczerze mówiąc nie chce już brać , bo było drożej i ... gorzej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak już mówimy o szczerości , to sam handlujesz opałem i u Ciebie opał jest po 960zł z transportem , wiec się nie dziwię zdenerwowaniem . bo taki Energo może sobie pozwolić na promocję opału z dostawą po 700zł ...

Spokojnie Kszpir, ja tu nikomu węgla nie sprzedałem już od dawien dawna chyba że nie wiem że to ktoś z forum :)

Ja po prostu mam opał taki jaki mam i w takiej cenie jak mam, jednemu nie przeszkadza że jest mokry, niedoważony, ma dużo popiołu, uszlachetniony dodatkowo miałem i o niskiej kaloryczności, drugi zaś chce mieć porządne paliwo, zawsze suche i z małą ilością popiołu także ja o gustach nie dyskutuję :)

Ilu ludzi tyle gustów i potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem 3 gatunkami ruskiego ekogroszku - wszystkie się spalały tak samo (produkowały masę popiołu, były mało kaloryczne i żar się sklejał tworząc spieczoną koronkę dookoła retory) mimo że miały odmienne nazwy i różne ceny, a te 26/27MJ to taki chwyt raczej, drugi raz nie kupię ruska, chyba że będzie za max. 500zł z transportem Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem 3 gatunkami ruskiego ekogroszku - wszystkie się spalały tak samo (produkowały masę popiołu, były mało kaloryczne i żar się sklejał tworząc spieczoną koronkę dookoła retory) mimo że miały odmienne nazwy i różne ceny, a te 26/27MJ to taki chwyt raczej, drugi raz nie kupię ruska, chyba że będzie za max. 500zł z transportem

 

 

Mi się nie chce czyścić często kotła. Wolę wyjąć popiół co 3 dni :-)

 

Od 1 października i 3 tygodnie stycznia spaliłem 2 tony Perły na 200 m. W domu ciepło a roboty przy kotle miałem niewiele.

Nadmuch faktycznie bardzo zmniejszyłem chyba na 14 % z 30 % przy Wesołej.

Ustawiłem raz i chodziło.

 

Jak było minus -10 -15 faktycznie dużo szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem 3 gatunkami ruskiego ekogroszku - wszystkie się spalały tak samo (produkowały masę popiołu, były mało kaloryczne i żar się sklejał tworząc spieczoną koronkę dookoła retory) mimo że miały odmienne nazwy i różne ceny, a te 26/27MJ to taki chwyt raczej, drugi raz nie kupię ruska, chyba że będzie za max. 500zł z transportem

 

Wszystko zależy kto ma dostęp do jakiego węgla i w jakiej cenie ...

 

U mnie albo kupię to co mają lokalne składy , ale to już loteria i w większości na tych składach tylko luzem sprzedają a pakowany jak już to "tradycyjnie łopatą" i naprawdę w mało ciekawej cenie ...

Więc ruletka ...

 

Albo z marketu i wtedy czech lub ruski za około 750zł ...

 

Co do ruska ...

 

Paliłem nim od poczatku jak kupiłem kocioł. Brałem jak najtańszy i szczerze mówiąc nie miałem problemów ze spaleniem , no może takim trefnym :"chrzczonym kamieniami" z "skladywegla.pl" ...

 

Polski używałem 2 lata , bo chciałem zobaczyć co "tracę" , bo znajomi tylko Polski i taki za około 900-1000zł ..

I mimo że brałem z polecanego składu , to się mocno rozczarowałem ..

 

I po tych 2 latach wróciłem do ruska ...

Może i trochę mniej kaloryczny , może więcej popiołu , ale bezproblemowo się spala i na każdych ustawieniach ...

A dla mnie to najważniejsze ...

 

Szkoda czasu na przesiadywanie w kotłowni i szukanie ustawień które pozwolą poprawnie spalił opał ...

Polskiego już nie chce ...

 

Co do ruska to 28 kwietnia robiłem zasyp opału (125kg) i od tego czasu nie zaglądałem do kotła :)

Z tego co widzę to opału powinno starczyć jeszcze na około 14 dni ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wiosna to już była :) teraz będzie tylko drożej niestety.

 

Od czerwca zawsze jest drożej.

 

Moje doświadczenia z zakupem w tym roku

 

Zamówiłem opał w Energo. Zapłaciłem z góry. Podczas rozładunku jedna z palet przechyliła się i spadła z windy. Do tego worki na spodzie palet były uszkodzone i brakowało zawartości. Tak na marginesie sam rozładunek windą i wózkiem bez rozpoznania czy są ku temu warunki to nieporozumienie. Proponuje zwrócić na to uwagę dostawcy przed złożeniem zamówienia. Podobnie sposób stabilizowania worków na palecie. Strecz którym ją okręcono był symboliczny i wystarczyło wahnięcie żeby zawartość poszła bokiem. Uszkodzenia na spodzie to ewidentna wina załadunku i przeładunku .

Został spisany protokół uszkodzenia, przeliczone braki. Kurier zrobił zdjęcia. Wniosłem reklamacje do Energo i przesłałem dokumentacje. Trochę to trwało jednak koniec końców firma nie czekają na spedytora sama zrekompensowała braki.

 

Nie pisałem tym wcześniej żeby nie wywierać presji i sprawdzić jaki będzie finał. Jak widać firm wyszła z twarzą z całej sytuacji.

Edytowane przez Regut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...