Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Witam.

Tak sobie czytam Wasze posty i niestety mnie dopadło:) Piec zmieniłem jakieś 3 sezony temu. Wcześniej miałem miałowca - syzyfowe prace ale to już historia. Teraz jest już o niebo lepiej i wygodniej. Piec ustawiłem według zaleceń producenta (Heiztechnik ze sterownikiem HT Tronic 520). Czytając forum oczywiście zacząłem kombinować. Od dwóch lat kupuję ekogroszek z Piekar w lokalnym składzie za ok 850zł za tonę. Pali się dobrze, popiołu mało ale w popielniku delikatne niespalone kawałki. W tym sezonie postanowiłem popróbować innych opcji. W tym samym składzie kupiłem ekomiał Rokita (620zł) - jak na razie jestem zadowolony choć palę tylko na wodę jestem ciekaw jak będzie się zachowywał przy grzaniu CO. Popróbuję też inne kopalnie mam po worku Retopal (odsiewka) i Wesoła. Kupię też worek eko z Chwałowic. Może nie warto tyle płacić za opał, może warto poszukać czegoś tańszego a częściej zaglądać i opróżniać popielnik? Jestem ciekaw Waszej opini. Po próbach napiszę krótkie zestawienie - niestety tylko przy grzaniu CWU. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A zamówiłem groszkomiał na próbę i żółtą iskrę.

Jak dojedzie to pokażę zdjęcia

Kupiłem żółtą iskrę jest sucha nie palę obecnie więc nie wiem jak z jakością - problem jak zwykle z workami , zaczęli teraz stosować zgrzewane wzdłuż worka i te na spodzie palety nie wytrzymują i pękają .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem żółtą iskrę jest sucha nie palę obecnie więc nie wiem jak z jakością - problem jak zwykle z workami , zaczęli teraz stosować zgrzewane wzdłuż worka i te na spodzie palety nie wytrzymują i pękają .
A jak z granulacją grochu? Dużo drobnicy, miału?

Jeszcze do mnie przyjedzie (chyba 2 lub 3) woreczki czerwonej, na próbę.

Mam info że wyjeżdża do mnie w Piątek czyli dopiero po niedzieli będzie u mnie. Zobaczymy jak się poczta sprawi.

Kupowałem już w Karenie i zawsze byłem zadowolony a teraźniejszy zakup dopiero się okaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się Wam dziwię, że zamawiacie poprzez internet w takich cenach. Różnica taka, że mieszkam na śląsku i w pobliżu dużo składów z groszkiem. Jestem na etapie porównywania. Chociaż dzisiaj w rozmowie z właścicielem składu do wyboru miałem oryginalnie workowany skarbek z piekar po 920zł !!! lub ten sam workowany przez skład za 840zł. Cena wysoka ale towar sprawdzony i dobra kaloryczność a popiołu mało. Mają też oryginalnie pakowany retopal po 830zł lub z ich workami po 730zł. Eko miał (kupiłem z ciekawości same grudki bez drobnicy) po 620zł. Z czystym sumieniem polecam skład Jarosz w Blachowni. Ceny nie najniższe więc dzisiaj zrobiłem zakup po 1 woreczku w innych lokalnych składach dla porównania ziemowit, piekary, chwałowice, retopal i kruszony. Szczerze wolę sam podjechać i zobaczyć węgiel. Pakowane w worki jutowe, suche i bez zastrzeżeń. Zastanawiałem się nad perłą ale chyba sobie daruję. Na miejscu tyle węgla, że szkoda ryzykować. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się Wam dziwię, że zamawiacie poprzez internet w takich cenach. Różnica taka, że mieszkam na śląsku i w pobliżu dużo składów z groszkiem. Jestem na etapie porównywania. Chociaż dzisiaj w rozmowie z właścicielem składu do wyboru miałem oryginalnie workowany skarbek z piekar po 920zł !!! lub ten sam workowany przez skład za 840zł. Cena wysoka ale towar sprawdzony i dobra kaloryczność a popiołu mało. Mają też oryginalnie pakowany retopal po 830zł lub z ich workami po 730zł. Eko miał (kupiłem z ciekawości same grudki bez drobnicy) po 620zł. Z czystym sumieniem polecam skład Jarosz w Blachowni. Ceny nie najniższe więc dzisiaj zrobiłem zakup po 1 woreczku w innych lokalnych składach dla porównania ziemowit, piekary, chwałowice, retopal i kruszony. Szczerze wolę sam podjechać i zobaczyć węgiel. Pakowane w worki jutowe, suche i bez zastrzeżeń. Zastanawiałem się nad perłą ale chyba sobie daruję. Na miejscu tyle węgla, że szkoda ryzykować. Pozdrawiam

 

i po reklamie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem:) Bardzo mi się to podoba. Zapraszam do nas. W mojej okolicy jest ok 10 składów węgla i każdy proponuje workowany ekogroszek. W Blachowni kupuję od 3 lat Skarbek z Piekar workowany przez skład jest po 840zł i zxłego słowa nie powiem. Dla porównania dziś zakupiłem w Kochanowicach u Szymańskiego po jednym worku z KWK Julian (780zł tona), KWK Bobrek (760zł tona), KWK Chwałowice (720zł tona) oraz kruszony przez skład ( 700zł tona). Odwiedziłem też skład w Lisowie mają ekogroszek z Piekar 750zł workowany i eko z Ziemowita po 700zł tona. Reklamy nie mam zamiaru nikomu robić. Kto mieszka na Śląsku wie, że można wybierać jak to się mówi jak w gruszkach ulęgałkach. Na szczęście nie muszę kupować przez neta mokrego groszku w foliowych workach i mam nadzieję, że to się nigdy nie zmieni. Pozdrawiam i powodzenia życzę:) Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie muszę kupować przez neta mokrego groszku w foliowych workach i mam nadzieję, że to się nigdy nie zmieni.

 

Ja kupiłem przez neta w foliowych workach eko miał rokita po 515zł z dostawą. Po otwarciu kilku worków okazało się, że eko miał jest suchy jak pieprz. Także nie wszystko co się kupuje przez neta musi być mokre. Trzeba wiedzieć w jakim okresie kupować opał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z granulacją grochu? Dużo drobnicy, miału?

Jak pisałem na razie nie palę , ale z tego co mi wyleciało z worków nie widziałem miału - groszek był suchy .

Trochę się Wam dziwię, że zamawiacie poprzez internet w takich cenach.

Mieszkając nad morzem możemy co najwyżej opierać się na opinii innych kolegów. Lokalne składy sprzedają szajs za min 900 zł i to jeszcze nieworkowany. A tak przyjeżdża na paletach , kurier wstawia mi tam gdzie chcę i nie muszę szuflować jak to kiedyś robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie porównywania. Chociaż dzisiaj w rozmowie z właścicielem składu do wyboru miałem oryginalnie workowany skarbek z piekar po 920zł !!! lub ten sam workowany przez skład za 840zł. Cena wysoka ale towar sprawdzony i dobra kaloryczność a popiołu mało. Mają też oryginalnie pakowany retopal po 830zł lub z ich workami po 730zł. Eko miał (kupiłem z ciekawości same grudki bez drobnicy) po 620zł. Z czystym sumieniem polecam skład Jarosz w Blachowni. Ceny nie najniższe więc dzisiaj zrobiłem zakup po 1 woreczku w innych lokalnych składach dla porównania ziemowit, piekary, chwałowice, retopal i kruszony.

 

W mojej okolicy jest ok 10 składów węgla i każdy proponuje workowany ekogroszek. W Blachowni kupuję od 3 lat Skarbek z Piekar workowany przez skład jest po 840zł i zxłego słowa nie powiem. Dla porównania dziś zakupiłem w Kochanowicach u Szymańskiego po jednym worku z KWK Julian (780zł tona), KWK Bobrek (760zł tona), KWK Chwałowice (720zł tona) oraz kruszony przez skład ( 700zł tona). Odwiedziłem też skład w Lisowie mają ekogroszek z Piekar 750zł workowany i eko z Ziemowita po 700zł tona.

 

:jawdrop:

 

Nawet gdybym mieszkał na Śląsku to są ciekawsze sposoby spędzania czasu niż zwiedzanie bardziej lub mniej okolicznych składów o ciapaniu siebie i auta węglem nie wspomnę :) Ale każdy ma jakieś hobby ;)

Śledzę forum, zamawiam przez net, towar w woreczkach podjeżdża pod garaż i tyle w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś spotkał się z opałem pod nazwą TRESKOPAL?

Mam bardzo blisko do składu gdzie podobno jako jedyni w województwie są dystrybutorem tego opału. Facet twierdzi że ludzie kupują po kilka worków i wracają po tony. Jest to niby opał robiony z wesołej. Bardzo drobna frakcja |(coś koło 5mm ale bez pyłu jak miał.

Nazwa wzięła się z tego że firma która to robi nazywa się TRESKO.

Wartość energetyczna 27MJ. Ma niby robić furorę na zimę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę nie w temacie ale niestety inne fora, pasujace do mojego problemu sa w lecie prawie martwe.

Dzisiaj uruchomilem kociołek do podgrzania ciepłej wody. W trybie recznym Podajnik troche pochodził, potem przestał. Wylaczylem i zalaczylem, zaczal chodzić, potem znów przestał. Zawleczka oczywiscie cała. Sterownik do wymiany, czy może jakieś kondensatory?

Sterownik St48, kociol aqua duo, Staporków. W razie czego prosze to pytanie przeflancowac na inne forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...