Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

 

Ja kupiłem przez neta w foliowych workach eko miał rokita po 515zł z dostawą. Po otwarciu kilku worków okazało się, że eko miał jest suchy jak pieprz. Także nie wszystko co się kupuje przez neta musi być mokre. Trzeba wiedzieć w jakim okresie kupować opał.

 

A można zapytać gdzie kupiłeś za taką cenę? Czy mógłbyś wstawić zdjęcia jak wygląda ten eko-miał? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A można zapytać gdzie kupiłeś za taką cenę? Czy mógłbyś wstawić zdjęcia jak wygląda ten eko-miał? Pozdrawiam

 

kupiłem z tego sklepu http://www.wegiel24.info/0/SKLEP/1/PRODUKT/246/Niebieski

tylko z tym, że wystawili na allegro kilka aukcji po 20 ton, po cenie promocyjnej, jak to nazwali na tej aukcji " w celach marketingowych". W sklepie mają cenę 520zł + 80 zł koszt transportu. Co do samego eko-miału nie mam zastrzeżeń. Jest suchy, granulacja jak w opisie, miału nie zauważyłem. Żeby za bardzo go nie chwalić, jeszcze nim nie palę ( może za 2 tygodnie) i wtedy zobaczę co ten eko-miał jest warty no może nie teraz ale zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się obiecało to trzeba dotrzymać obietnicy.

Zakupy w Karenie : Groszko-miał i żółta iskra

Przyjechały pocztą, na aucie czysto czyli worki całe wyszły od nadawcy. Palety euro podobne, woreczki lekko wystają poza paletę, waga worków 19,9 -20,2kg

Teraz coś o tych woreczkach z żółtej iskry. Zgrzewy w 1/5 palety do d..py czyli na 50 worków na palecie około 10szt przy przenoszeniu pęka na zgrzewie. Pękło mi 8 worków na zgrzewie bocznym i 3 na zgrzewie zamykającym worek. Tu sprzedawca powinien interweniować aby to poprawić.

Worki z jednej strony posiadają perforację z tym że przy układaniu worków znajdują się one wewnątrz układanych worków. To nie pomaga aby węgiel dosychał.

Co do wilgotności to jak zobaczyłem krople na workach po zdjęciu stercz-folii to mi ciarki przeszły. Po rozerwaniu pierwszego worka zmieniłem zdanie, jest na tyle suchy że nawet nie brudzi rąk. Układając worki na swoje miejsce, te które mi się rozerwały można powiedzieć że lekko się pyliło. Czyli w miarę suche.

Co do miału.

Jeden worek dopiero rozerwałem i to z samej góry palety, suchutko i chyba nie będę musiał przesypywać do worków tkanych. Jutro sprawdzę jeszcze parę, dzisiaj już nie dałem rady :)

Jak się spala to dopiero w następnym tygodniu, bo będę jeszcze coś innego testował :)

Parę zdjęć z dostawy i aby było wiadome o czym piszę.

 

IMG_20160725_180330_1.jpgIMG_20160725_180341_1.jpgIMG_20160725_181140_1.jpgIMG_20160725_181213_1.jpgIMG_20160725_181256_1.jpg

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta zdjęć.

 

[ATTACH=CONFIG]362285[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]362286[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]362287[/ATTACH]

 

Co do wielkości grochu i monety to 2zł ma średnicę około 21mm

Jako że zawsze przepakowuje groch do szmacianych worów tak i ten jest już przepakowany.

Jednakowa granulacja we wszystkich workach. Wilgotność niezauważalna, można powiedzieć sucho a to co było na workach (krople na zdjęciu) to się chyba mieści w granicach wilgotności podawanych przez sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszły dwie paczki na próby, z tej samej firmy. W sobotę będę miał zasobnik pusty to wsypuję to co dzisiaj przyszło. Suche i nadaje się do razu do zasobnika, a granulacja taka jak widać na zdjęciach. Nie miałem 2 zł i dałem 5zł a średnica to 24mm.

Próbna paczka (dostawa) to jest dwa woreczki, jeden 10kg na przepuszczenie przez ślimak aby go wyczyściło z poprzedniego grochu a drugi woreczek to 20kg na sprawdzenie jakości. Kolor woreczka mówi sam za siebie co to za iskra :)

 

IMG_20160728_150226_1.jpgIMG_20160728_150402_1.jpgIMG_20160728_182648_1.jpgIMG_20160728_182728_1.jpg

 

PS

W tle widać niebieskie woreczki tkane, to poprzednia partia już jest w takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek jakiś dobry sprawdzony i suchy - ot choćby ta iskra . Jak nauczyś się już palić i obsługi pieca można wtedy eksperymentować z tańszym węglem czy nawet miałem.

 

W paleniu mam doświadczenie ale na piecu miałowym z prostym sterownikiem.

Tak się zastanawiam czy na jesień nie kupić taki groszko-miał a na zimę groszek np. żółtą iskrę.Dobrze myślę?

Czy to się dobrze spala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję kryterium popiołu :yes:

Na zimę bardzo mało popiołu aby nie trzeba było tak często wybierać. Jak masz mróz to cały czas kocioł pracuje a mi się tak często nie chce wybierać, wybieram raz na zasyp.

Inna sprawa jesień i wiosna, tu jest potrzeba trochę popiołu. Kocioł przechodzi w podtrzymanie i aby za często się nie załączał w tym podtrzymaniu jest potrzeba popiołu który podtrzyma żar.

Teraz wybierasz moc grochu i kupujesz :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję kryterium popiołu :yes:

Na zimę bardzo mało popiołu aby nie trzeba było tak często wybierać. Jak masz mróz to cały czas kocioł pracuje a mi się tak często nie chce wybierać, wybieram raz na zasyp.

Inna sprawa jesień i wiosna, tu jest potrzeba trochę popiołu. Kocioł przechodzi w podtrzymanie i aby za często się nie załączał w tym podtrzymaniu jest potrzeba popiołu który podtrzyma żar.

Teraz wybierasz moc grochu i kupujesz :yes:

Czyli na jesień groszko-miał czy raczej ekomiał

Edytowane przez Tommyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to planowałem na zimę, może nie taką ostrą ale zimę. Na jesień i wiosnę planuję tą żółtą. Czas pokaże co i kiedy zacznę sypać.

W opisie tego groszko-miału dają info że ma mniej popiołu niż ten żółty.

W następnym tygodniu zasypię tego miału i zobaczę jak to się spala, teraz wsypałem czerwoną. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to planowałem na zimę, może nie taką ostrą ale zimę. Na jesień i wiosnę planuję tą żółtą. Czas pokaże co i kiedy zacznę sypać.

W opisie tego groszko-miału dają info że ma mniej popiołu niż ten żółty.

W następnym tygodniu zasypię tego miału i zobaczę jak to się spala, teraz wsypałem czerwoną. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

A żółtą iskrę też na zimę zamiennie z groszko-miałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...