Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Gość Arturo72
Szansą Polski są ogromne zasoby energetyczne - węgla brunatnego i kamiennego - mówił wiceminister energii Andrzej Piotrowski w piątek w Bełchatowie podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Energetyka. Według niego inni na świecie nie potrafią tej szansy dostrzec.

Sądzę,że nie miał na myśli "węgiel pod strzechy" i "w każdym nowym domu syf" chociaż po pisowskim ministrze można się wszystkiego spodziewać bo to jaki "suweren" ich wybrał takie myślenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sądzę,że nie miał na myśli "węgiel pod strzechy" i "w każdym nowym domu syf" chociaż po pisowskim ministrze można się wszystkiego spodziewać bo to jaki "suweren" ich wybrał takie myślenie :D

 

Ty wybierałeś PO przez 2 kadencje i tak żeście tymi pompami kasę z polski pompowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę,że nie miał na myśli "węgiel pod strzechy" i "w każdym nowym domu syf" chociaż po pisowskim ministrze można się wszystkiego spodziewać bo to jaki "suweren" ich wybrał takie myślenie :D

Trzeba słuchać i czytać ze zrozumieniem. Jak nie potrafisz to najpierw do szkoły, a potem krytykuj. Głupota ludzka nie zna granic - znasz to przysłowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około 10 lat palę ekogroszkiem. Kiedyś kupowałem przez kilka lat Ekoret (oryginalnie workowany) z Katowickiego Holdingu Węglowego. Po kilku latach niestety jakość się popsuła (spieki, dużo popiołu). 2 lata temu kupiłem węgiel z kopalni Wesołej i byłem bardzo zadowolony (mało popiołu), dlatego rok temu zakupiłem ponownie ekogroszek z Wesołej i okazało się, że jakość niestety bardzo się popsuła (bardzo dużo popiołu). Zaznaczam, że węgiel zawsze kupuję w lecie, trzymam pod wiatą i do tego przed zasypem zawsze otwieram kilka worków i zostawiam w kotłowni na tydzień (bardzo ładnie wysycha przed zasypem). Chciałem Was prosić o opinię jaki ekogroszek kupić? Na składach w okolicy mam do wyboru: ekogroszek z Wesołej (którego nie chcę po przemęczeniu się z nim minionej zimy), ekogroszek Juliusz i ekogroszek Pieklorz (a może kupić przez net? Jeżeli tak to jaki?). Co polecacie? Zależy mi przede wszystkim na małej ilości popiołu i braku spieków. Dziękuję.

 

Palę od kilku lat Wesołą i ilość popiołu się nie zmieniła, wzrosła tylko spiekalność jakiś czas temu po wypadku i zamknięciu ściany, i przejściu na nową.

 

Masz dużo popiołu czy może spieki koksowe do niego zaliczasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansą Polski są ogromne zasoby energetyczne - węgla brunatnego i kamiennego - mówił wiceminister energii Andrzej Piotrowski w piątek w Bełchatowie podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Energetyka. Według niego inni na świecie nie potrafią tej szansy dostrzec.

 

Węgiel kamienny jak i inne paliwa stałe to paliwo dla najuboższych krajów ...

Bogatsze kraje odchodzą lub odeszły od tego paliwa , bo jest bardzo szkodliwe dla środowiska i co bardzo ważne dla samych obywateli ..

 

Mądre kraje które dbają o swoich obywateli i środowisko naturalne nie promują ani węgla ani drewna ...

 

Jest prąd , jest gaz ...

 

A tak "szansa" to nie ma się co oszukiwać , ma na celu "dalsze utrzymywania niedochodowego górnictwa" ...

Gdyby te pieniądze jakie idą w górnictwo dać na zwolnienie z podatków przy grzaniu gazem czy nawet prądem to można by powiedzieć że Państwo DBA o obywateli , środowisko i ich życie , a tak dba o bardzo mały "elektorat" ...

 

I tak od kilkudziesięciu lat dziesiątki milionów ludzi musi utrzymywać kilkadziesiąt tysięcy górników których w obecnych czasach nikt nie potrzebuje ani węgla który wydobywają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym roku nie?

Jak 2-mce temu kupowałem opał na cały rok od swojego sprawdzonego sprzedawcy to stwierdził,że w tym roku w ogóle nie będzie brał Wesołej na sprzedaż.

Kopalnia dokopała się do pokładów o spiekalności powyżej 50RI(masakra).

Zarówno on,jak i wielu sprzedawców żeby być wiarygodnym dla swoich klientów zrezygnowali z tej oferty.

Co zmieniło się na kopalni w ostatnim czasie,tego nie wiem.

Dlatego też tradycyjnie kupiłem ekomiał Rokita i na większe mrozy 1t Staszica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę mnie martwi ta informacja o Wesołej. Cały ubiegły sezon ją paliłem i nie mogę narzekać. Mały zapas jeszcze został, aczkolwiek jak tak ma być jak pisze kolanin więc będzie trzeba poszukiwać alternatywnego groszku. Kilka postów wcześniej pisałem o tym, że ktoś sprzedaje mieszany ze Skarbkiem. Co o tym sądzicie?

http://allegro.pl/najlepszy-na-rynku-ekogroszek-royal-wesola-piekary-i6398218636.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE: kaszpir007

Nie można przejść do tej wypowiedzi ze spokojem. Nie wiem czym się kierujesz, czy też kto Cię tak zmanipulował że piszesz takie głupstwa. Węgiel był i jeszcze długo będzie naszym i nie tylko naszym podstawowym nośnikiem energii. Co się tyczy Twojego uprzedzenia w stosunku do górników, najpierw zastanów się w czym tkwi problem. Górnictwo jest obarczone 22 (dwadzieścia dwa) podatkami różnego typu, to po pierwsze. po drugie: zanim węgiel dotrze do detalu to prawie dwukrotnie drożeje. W Polsce nie ma strategii energetycznej i stąd takie nerwowe i kuriozalne decyzje. Niemały wpływ na górnictwo ma polityka i złodziejstwo w całym tego słowa znaczeniu. Najlepszym tego przykładem niech będzie JSW. Nie bedę wchodził w szczegóły. Przystaw ucha co mówią w środowisku i zmienisz zdanie.

Edytowane przez kalfred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE: kaszpir007

Nie można przejść do tej wypowiedzi ze spokojem. Nie wiem czym się kierujesz, czy też kto Cię tak zmanipulował że piszesz takie głupstwa. Węgiel był i jeszcze długo będzie naszym i nie tylko naszym podstawowym nośnikiem energii. Co się tyczy Twojego uprzedzenia w stosunku do górników, najpierw zastanów się w czym tkwi problem. Górnictwo jest obarczone 22 (dwadzieścia dwa) podatkami różnego typu, to po pierwsze. po drugie: zanim węgiel dotrze do detalu to prawie dwukrotnie drożeje. W Polsce nie ma strategii energetycznej i stąd takie nerwowe i kuriozalne decyzje. Niemały wpływ na górnictwo ma polityka i złodziejstwo w całym tego słowa znaczeniu. Najlepszym tego przykładem niech będzie JSW. Nie bedę wchodził w szczegóły. Przystaw ucha co mówią w środowisku i zmienisz zdanie.

 

No i bardzo dobrze że jest obarczonym podatkami i opłatami ...

 

Węgiel NIE NALEŻY do górników , to skarb i dobro WSZYSTKICH OBYWATELI.

 

Górnicy są TYLKO zatrudnionymi ROBOTNIKAMI którzy mają wydobywać ten materiał i tyle ...

 

To że górnicy i związki uważają że są jacyś "lepsi" i "że im się należy" to wielka bzdura.

 

To nie XIX wiek i mamy prąd , gaz , mamy możliwość importu węgla ...

 

Węgiel to olbrzymie szkody , degradacja środowiska i olbrzymie koszty (wcześniejsze emerytury , kasa jaką pompuje nonstop )

 

Wydobycie w PL nie jest OPŁACALNE , po doliczeniu wszystkich "kosztów" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel kamienny jak i inne paliwa stałe to paliwo dla najuboższych krajów ...

Bogatsze kraje odchodzą lub odeszły od tego paliwa , bo jest bardzo szkodliwe dla środowiska i co bardzo ważne dla samych obywateli ..

 

Mądre kraje które dbają o swoich obywateli i środowisko naturalne nie promują ani węgla ani drewna ...

 

Jest prąd , jest gaz ...

.

 

Prąd z czego jest to jest, Ty Kaszpir wiesz to jak mało kto. A gaz to najlepiej ze szczelinowania- zróbmy sobie z Warmii drugi Śląsk, najlepiej oddając za friko zachodnim korporacją. Po co się nasi mają brudzić, potem jakieś piniondze bedą kcieli. Albo jeszcze ktoś wyskoczy o rekompensatę za zniszczony teren.

:popcorn:

 

A rozwiązanie jest proste: każdemu zamiast 500 co miesiąc, po tonie wungla. Znikną hałdy, zostanie kasa.

 

Głosujcie na mnie w wyborach, obiecuje że nie będzie lepiej, ale za to weselej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to planowałem na zimę, może nie taką ostrą ale zimę. Na jesień i wiosnę planuję tą żółtą. Czas pokaże co i kiedy zacznę sypać.

W opisie tego groszko-miału dają info że ma mniej popiołu niż ten żółty.

W następnym tygodniu zasypię tego miału i zobaczę jak to się spala, teraz wsypałem czerwoną. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

I jak testy czerwonej i miału wyszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić opał na jesień i zimę do nowego kotła.

Myślę o żółtej iskrze na jesień (dopóki nie nauczę się palić w tym kotle) ale jeszcze coś na zimę

Palił już ktoś tym http://superopal.com/sklep/nowy-lepszy-ekogroszek-royal-kwk-wesola-skarbek-piekary.

Żółta iskra na zimę nie wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo jeszcze nie paliłem.

Jestem przed zakupem kotła, ale już chciałem kupić ekogroszek.

U mnie to samo. Kotła jeszcze nie mam, a już zamawiam ekogroszek :rolleyes: Kupiłem 3 tony, a każdą w innym miejscu, w tym jedną tonę żółtej iskry. Dlatego pytam, bo myślałem, że na zimę iskra będzie ok, na jesień/wiosnę myślałem żeby dokupić coś ok 23MJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd z czego jest to jest, Ty Kaszpir wiesz to jak mało kto. A gaz to najlepiej ze szczelinowania- zróbmy sobie z Warmii drugi Śląsk, najlepiej oddając za friko zachodnim korporacją. Po co się nasi mają brudzić, potem jakieś piniondze bedą kcieli. Albo jeszcze ktoś wyskoczy o rekompensatę za zniszczony teren.

:popcorn:

 

A rozwiązanie jest proste: każdemu zamiast 500 co miesiąc, po tonie wungla. Znikną hałdy, zostanie kasa.

 

Głosujcie na mnie w wyborach, obiecuje że nie będzie lepiej, ale za to weselej. ;)

 

A kto powiedział że wogóle musimy wydobywać węgiel i gaz ???

 

Wiele krajów ma zasoby gazu i węgla ale zamiast tego gaz/węgiel importuje zamiast wydobywać ...

 

Sądzę że chodzi o KALKULACJĘ.

Wydobycie węgla czy gazu to olbrzymie zanieczysczenie środowiska oraz jego degradacja , tak samo gazu.

Szkoda środowiska i życia obywateli ...

 

Nasz węgiel jest BARDZO drogi , sądze że jakby doliczyło sie do ceny węgla wszystkie przywileje emerytalne i to MY ładujemy w górnictwo to by sie okazało że mamy najdroższy węgiel na świecie ...

 

Górnicy i kopalnie w PL nie są wogóle potrzebne. Jest to relikat przeszłości.

 

Dużo taniej można opał sprowadzić ...

 

Dodatkowo Polska nie powinna pozwalać na wydobycie przez zachodnie koncerny

Węgiel to jest "dobro narodowe" i zyski ze sprzedaży powinny trafić do obywateli a nie do małej grupy "uprzywilejowanych" ...

Osobiście ociążył bym jeszcze bardziej PL węgiel aby nie opłacało się go wogóle wydobywać , niezależnie czy to polskim firmom czy zachodnim ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że wogóle musimy wydobywać węgiel i gaz ???

Wiele krajów ma zasoby gazu i węgla ale zamiast tego gaz/węgiel importuje zamiast wydobywać ...

Sądzę że chodzi o KALKULACJĘ.

Wydobycie węgla czy gazu to olbrzymie zanieczysczenie środowiska oraz jego degradacja , tak samo gazu.

Szkoda środowiska i życia obywateli ...

Nasz węgiel jest BARDZO drogi , sądze że jakby doliczyło sie do ceny węgla wszystkie przywileje emerytalne i to MY ładujemy w górnictwo to by sie okazało że mamy najdroższy węgiel na świecie ...

Górnicy i kopalnie w PL nie są wogóle potrzebne. Jest to relikat przeszłości.

Dużo taniej można opał sprowadzić ...

Dodatkowo Polska nie powinna pozwalać na wydobycie przez zachodnie koncerny

Węgiel to jest "dobro narodowe" i zyski ze sprzedaży powinny trafić do obywateli a nie do małej grupy "uprzywilejowanych" ...

Osobiście ociążył bym jeszcze bardziej PL węgiel aby nie opłacało się go wogóle wydobywać , niezależnie czy to polskim firmom czy zachodnim ...

 

 

Zachowujesz się kaszpir jak pies ogrodnika. Sam nie zje, a drugiemu nie da. Po co nam ten skarb - jak piszesz, skoro mamy z niego nie korzystać? Czy nie bierzesz pod uwagę że w górnictwie i wokół niego pracuje ponad pół miliona ludzi, drugie tyle żyje z pracy górnika. Czy nie bierzesz pod uwagę ile kosztowało by bezrobocie tej masy zasobów ludzkich??? W innym wątku piszesz: Węgiel to jest "dobro narodowe" i zyski ze sprzedaży powinny trafić do obywateli a nie do małej grupy "uprzywilejowanych" ... i tu masz rację, tylko przedtem piszesz że nie należy tych zasobów eksploatować. Więc zdecyduj się na coś konkretnego. Jesteś tak na nie jak cała opozycja i trudno z Tobą dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak testy czerwonej i miału wyszły

Czerwona nie wiele odbiega od żółtej i czy faktycznie różnica w cenie jest opłacalna to nie wiem. Nie odczułem tego na palniku.

Co do miału, będzie na ostrą zimę miał :wiggle:

Mało popiołu, duża moc, leciutki popcorn, na podtrzymanie się nie nadaje bo wypala krater lub trąci sadzą. Ciężko trafić w idealny środek ale nie jest to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...