Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Zachowujesz się kaszpir jak pies ogrodnika. Sam nie zje, a drugiemu nie da. Po co nam ten skarb - jak piszesz, skoro mamy z niego nie korzystać? Czy nie bierzesz pod uwagę że w górnictwie i wokół niego pracuje ponad pół miliona ludzi, drugie tyle żyje z pracy górnika. Czy nie bierzesz pod uwagę ile kosztowało by bezrobocie tej masy zasobów ludzkich??? W innym wątku piszesz: Węgiel to jest "dobro narodowe" i zyski ze sprzedaży powinny trafić do obywateli a nie do małej grupy "uprzywilejowanych" ... i tu masz rację, tylko przedtem piszesz że nie należy tych zasobów eksploatować. Więc zdecyduj się na coś konkretnego. Jesteś tak na nie jak cała opozycja i trudno z Tobą dyskutować.

 

Odpowiadam krótko aby nie zaśmiecać wątku ...

 

Po prostu nie opłaca się go wydobywać przy obecnych cenach węgla na świecie ...

Jeśli w niektórych krajach węgiel można wydobywać zwykłą koparką to koszty wydobycia będą w PL ZAWSZE dużo wyższe a i straty związane z wydobywania węgla z głębokich pokładów zawsze większe (szkody górnicze).

Po prostu zamknąć kopalnie i być może kiedyś skorzystać z tych zasobów jak ceny węgla będą baaaardzo wysokie i wydobycie opłacalne ...

 

Obecnie dużo taniej jest opał sprowadzać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Węgiel kamienny jak i inne paliwa stałe to paliwo dla najuboższych krajów ...

Bogatsze kraje odchodzą lub odeszły od tego paliwa , bo jest bardzo szkodliwe dla środowiska i co bardzo ważne dla samych obywateli ..

 

Mądre kraje które dbają o swoich obywateli i środowisko naturalne nie promują ani węgla ani drewna ...

 

Jest prąd , jest gaz ...

 

A tak "szansa" to nie ma się co oszukiwać , ma na celu "dalsze utrzymywania niedochodowego górnictwa" ...

Gdyby te pieniądze jakie idą w górnictwo dać na zwolnienie z podatków przy grzaniu gazem czy nawet prądem to można by powiedzieć że Państwo DBA o obywateli , środowisko i ich życie , a tak dba o bardzo mały "elektorat" ...

 

I tak od kilkudziesięciu lat dziesiątki milionów ludzi musi utrzymywać kilkadziesiąt tysięcy górników których w obecnych czasach nikt nie potrzebuje ani węgla który wydobywają ...

 

najwięksi-konsumenci-węgla-na-świecie (1).png

 

Biedne i niemądre kraje takie jak USA ,Japonia, Australia , Chiny czy wreszcie proekologiczne Niemcy swoje bezpieczeństwo energetyczne opierają na węglu, paradoks taki:jawdrop:

Kaszpir naprawdę myślisz, że powinniśmy swoje bezpieczeństwo energetyczne uzależnić od Rosji, Kazachstanu czy Ukrainy?! Jak myślisz ile zdrożałby wtedy węgiel importowany do nas z za wschodniej granicy gdyby zniknęła konkurencja w postaci polskich kopalń. Monopol na rynku zawsze oznacza wcześniej czy później podwyżki.

 

Nie wiem jakie składki odprowadzasz na górnictwo bo na moim "pasku od wypłaty" mam składki emerytalne, zdrowotne i jakieś tam pewnie inne jeszcze ale pozycji "dla górników" czy coś podobnego nie znalazłem. Nie wiem jakich górników ty otrzymujesz, wiem że oni utrzymują się sami dzięki swoje ciężkie pracy. Wiem też, że górnictwo w Polsce jest bardzo ważną gałęzią gospodarki i tak naprawdę nikt nie musi do niego dopłacać, wystarczy tylko przestać wyciągać pieniądze ze spółek górniczych i pozbyć się całej mafii okołowęglowej piastującej wysokie stanowiska czy to w spółkach czy w samym rządzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem.

Tylko że zawsze trzeba spróbować czy to jest to samo co wcześniej. Czasami może być inaczej.

Dla mnie to Karena czy Bartex są firmami sprawdzonymi, wszystko zależy od ceny :yes:

 

Też tak myślę - tylko czy mają ten sam towar. Aktualnie widzę, że w Barteksie jest sporo taniej.

 

Zeszły sezon był towar z Kareny i było OK.

 

A z tą Wesołą to rzeczywoście jest gorzej niż w zeszłym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzcie pod uwagę,że kopalnie mają wiele ścian i nie zawsze są one w tym samym pokładzie węgla.Po urobieniu węgla zazwyczaj z wszystkich ścian urobek transportowany jest na jedną główną odstawę ,która wiedzie do skipu i tam już te różne węgle są po drodze wymieszane.

Ja od 6-ciu lat palę groszkiem średnim z KWK CHWAŁOWICE i nigdy nie miałem z nim problemu.Wystąpił on raz (info od klientów) jesienią 2 lata temu kiedy to się dość znacznie koksował.U mnie ten problem nie wystąpił bo zawsze kupuje na wiosne.

 

Co tam Zbyszku przerobiłeś w tym palniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]365059[/ATTACH]

 

Biedne i niemądre kraje takie jak USA ,Japonia, Australia , Chiny czy wreszcie proekologiczne Niemcy swoje bezpieczeństwo energetyczne opierają na węglu, paradoks taki:jawdrop:

Kaszpir naprawdę myślisz, że powinniśmy swoje bezpieczeństwo energetyczne uzależnić od Rosji, Kazachstanu czy Ukrainy?! Jak myślisz ile zdrożałby wtedy węgiel importowany do nas z za wschodniej granicy gdyby zniknęła konkurencja w postaci polskich kopalń. Monopol na rynku zawsze oznacza wcześniej czy później podwyżki.

 

Nie wiem jakie składki odprowadzasz na górnictwo bo na moim "pasku od wypłaty" mam składki emerytalne, zdrowotne i jakieś tam pewnie inne jeszcze ale pozycji "dla górników" czy coś podobnego nie znalazłem. Nie wiem jakich górników ty otrzymujesz, wiem że oni utrzymują się sami dzięki swoje ciężkie pracy. Wiem też, że górnictwo w Polsce jest bardzo ważną gałęzią gospodarki i tak naprawdę nikt nie musi do niego dopłacać, wystarczy tylko przestać wyciągać pieniądze ze spółek górniczych i pozbyć się całej mafii okołowęglowej piastującej wysokie stanowiska czy to w spółkach czy w samym rządzie.

Mądry wpis, szacun:) Kiedyś tak rozmawiałem ze znajomym mając podobne zdanie do Kaszpira," nie rentowne to zamykać". Jednak wtedy znajomy uświadomił mnie. Hasło: surowiec strategiczny dla Państwa. Sorry, ale póki co tylko węglem jesteśmy w stanie pociągnąć nasz kraj w razie w.......Nie możemy odciąć się od głównego surowca energetycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 3 tony w Karenie. W sumie taniej aktualnie wychodzi to samo w Barteksie ale w Karenie biorę już kolejny raz i do tej pory było zawsze OK także nie będę kombinował dla kilkudziesięciu złotych.

 

2 tony wesołej + 1 tona Chwałowic

Z lokalsa dobieram tonę sprawdzonego Retopala do grzania wody i powinno starczyć na kolejne 12 m-cy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kupiłem tonę ekomiału w bartexie i nie polecam wg mnie nie jest to typowy eko miał rokita za dużo w nim jest pyłu choć kalorycznośc jest dobra to trudno to efektywnie spalić jeśli nie ma się palnika typowo pod miał , towar w zasadzie nadawał by się do reklamacji bo w opisie jest frakcja od 1mm do 30 a tak do końca nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kupiłem tonę ekomiału w bartexie i nie polecam wg mnie nie jest to typowy eko miał rokita za dużo w nim jest pyłu choć kalorycznośc jest dobra to trudno to efektywnie spalić jeśli nie ma się palnika typowo pod miał , towar w zasadzie nadawał by się do reklamacji bo w opisie jest frakcja od 1mm do 30 a tak do końca nie jest

 

dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...