Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

co do chwalowic musze podzwonic co oni tam w tej chwili maja :) ale jesienia chlopakow pytalam i odradzali tez z uwagi na spiekalnosc !! jakosciowo to sa podobne poklady do jankowickich wiec cudow nie mozna oczekiwac ... cholera jak sie wkurze to pojade i kupie 2 wory zeby to posprawdzac ... chce jeszcze potestowac pepika /szfagier wozi gdzies na myslowice - ponoc jak na pepika to niezly/ zobaczymy :) jednak marcel pozostaje w odwodzie :)

Ja w Ogniwie na BRUCERZE już drugi sezon palę chwałowickim groszkiem.

A jak się pali to możesz podjechać i zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak ze spiekami ?? i kiedy go kupowales ??

Dokładnie kupiłem 30.05.2011 , od tego czasu praca ciągła kotła,zostało ok 1t z zakupionych 6,3t na ogrzanie domu o powierzchni 280m2 i temp wewn średnio 26deg.

Co do spieków to nie da się ich wyeliminować do końca.

Mi się udało wyeliminować jakieś 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Koledzy " w węglu siedzący" co zrobić gdy sprzedający uchyla się z informacją na temat pochodzenia groszku. Poza oczywiście lakonicznym zdaniem, że polski i oczywiście dobry. W mojej miejscowości zrobiło się to nagminne. Wszyscy argumentują to dużą konkurencją... Zastanawiam się nad powiadomieniem PIH po dokonaniu zakupu na przyszły sezon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy " w węglu siedzący" co zrobić gdy sprzedający uchyla się z informacją na temat pochodzenia groszku. Poza oczywiście lakonicznym zdaniem, że polski i oczywiście dobry. W mojej miejscowości zrobiło się to nagminne. Wszyscy argumentują to dużą konkurencją... Zastanawiam się nad powiadomieniem PIH po dokonaniu zakupu na przyszły sezon.

 

Nie kupować takiego eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy " w węglu siedzący" co zrobić gdy sprzedający uchyla się z informacją na temat pochodzenia groszku. Poza oczywiście lakonicznym zdaniem, że polski i oczywiście dobry. W mojej miejscowości zrobiło się to nagminne. Wszyscy argumentują to dużą konkurencją... Zastanawiam się nad powiadomieniem PIH po dokonaniu zakupu na przyszły sezon.

 

Chyba za mała ta konkurencja i nie muszą informować klienta co sprzedają w tych swoich workach ;-)

 

Ja bym od takich nie kupił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za mała ta konkurencja i nie muszą informować klienta co sprzedają w tych swoich workach ;-)

 

Ja bym od takich nie kupił ...

 

Szkopuł w tym, że nie jest ten groszek tak kiepski jak myślicie... Trochę za dużo w nim popiołu. Reszta ok - spieków mało. Dużo, dużo lepiej się to pali niż deklarowane chyba tylko z nazwy Chwałowice, których na ostatnią zimę kupiłem 4 tony. Druga sprawa to że z Łodzi do najbliższej kopalni chyba trochę daleko by decydować się na bezpośredni zakup. Koszty wyjdą zbyt duże. Kolegom ze Śląska łatwiej tak pisać. Wkurza mnie naginanie moich praw konsumenta. I na pewno coś z tym zrobię. Parę składów w mojej miejscowości niedługo będzie miało moje zdjęcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to że z Łodzi do najbliższej kopalni chyba trochę daleko by decydować się na bezpośredni zakup. Koszty wyjdą zbyt duże. Kolegom ze Śląska łatwiej tak pisać.

 

Ja jestem z lubuskiego, więc odległość do kopalni podobna jak od ciebie.

Zgadaliśmy się w sześciu i kupiliśmy w kopalni tira 24t Ekoreta workowanego.

Cenowo wyszło podobnie jak tu na miejscu, a nawet trochę taniej. Do tego węgiel bardzo dobrej jakości: praktycznie zero spieków, zero miału i mało popiołu - opróżniam komorę popielnika co trzeci zasyp!

Jedyny minus, to że zamawialiśmy chyba w kwietniu, a dostawa w sierpniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę chwałowickim i popiołu mam ok 8-10%

Z zasobnika 160kg wybieram 2x popiół.

Wypala się całkowicie.

Właśnie zakupiłem ponad 6t na przyszły sezon,

opału nie zmienię bo mam sprawdzony i mi odpowiada.

Granulacja jaka kupuję to 5-35mm.

W Brucerze nie ma problemów z podawaniem czy zrywaniem zawleczki.

Wkrótce będzie dostępny dla zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...