Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

 

I czego jape cieszysz.

Zanim to u mnie uchwalą minie kilka kilkanaście lat. Po uchwaleniu tego minie kolejnych kilka lat zanim wprowadzą. Do tego czasu mój kocioł zdąży dawno wykitować i załączę PC więc głęboko w D.... mam ich zakazy. A narazie wungiel się pali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie cieszy każdy krok, który idzie w dobrym kierunku, a ten kierunek jest na pewno dobry.

Teraz należałoby wprowadzić całkowity zakaz budowania domów ogrzewanych paliwami stałymi, choć już pomału sami inwestorzy się cywilizują i zaczynają omijać węgiel szerokim łukiem. Cieszy to, cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciał bym również poprosić Was o poradę co do zakupu ekogroszku.

Kocioł to Ogniwo Eko Plus 10kW

Dom ~120mkw ocieplony, lokalizacja to środkowa wielkopolska.

Piec założyłem w zeszłym roku w listopadzie i jak wiadomo na początku eksperymentowałem z różnymi rodzajami węgla. W końcu stanąłem na węglu "Skarbek" czyli chyba dawniejszym Pieklorzu.

Podczas mrozów było ok ale w czasie cieplejszych dni miałem sporo koksu w popielniku i dużo sadzy w piecu. Wydaje mi się, że to przez wysoką kaloryczność tego węgla i w związku z tym jego niedopalanie. Kiedy dałem mu mocniej "w palnik" to było mniej sadzy ale z kolei przewalał z temperaturą. Czy moje rozumowanie jest słuszne?

Co byście polecili w mojej sytuacji? Pozostać przy tym "Skarbku" i poeksperymentować jeszcze z piecem czy przejść na coś innego?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich :) śledzę was już dwa lata, ale dotychczas nie musiałem nawet o nic pytać :)

 

Czy znacie ekogroszek ze Szczucina ze strony http://www.taniwęgiel.pl (tak, jest tam polski znak)? Zamówiłem na próbę, a przez maila dostałem dość dobrą ofertę na ekogroszek przy 25t. (ten najlepszy to pieklorz-pytanie jaki dokładnie, bo chyba jest ich kilka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich latach w tym domu palono Pieklorzem (3-3,5 tony wystarczały na zimę) i takiego też szukałam. Nie pamiętam czy to co kupiłam to Gwóźdź oferował pod nazwą Pieklorz czy miał inną nazwę ale informował że to dawny Pieklorz, w każdym razie tona kosztowała nie mniej niż 800zł.

Jak napisałam wcześniej - żaden serwisant nawet nie chce przyjechać do tego pieca, jestem zdana na siebie. Instrukcję sterownika znam na pamięć, na innych forach znalazłam przykładowe ustawienia, kupię węgiel i zacznę testować. Tylko pytanie co kupić? Doczytałam, że lepszym węglem (bardziej kalorycznym itd.) pali się trudniej - czy to prawda? Co ma wybrać laik taki jak ja? Chętnie zamówiłabym coś z Kareny, bo mają workowany po 20kg, a taki worek łatwiej mi podnieść i wsypać do podajnika.

 

Bardziej spiekalny trudniej poprawnie spalać, a wyższa spiekalność często występuje przy wyższej kaloryczności choć nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciał bym również poprosić Was o poradę co do zakupu ekogroszku.

Kocioł to Ogniwo Eko Plus 10kW

Dom ~120mkw ocieplony, lokalizacja to środkowa wielkopolska.

Piec założyłem w zeszłym roku w listopadzie i jak wiadomo na początku eksperymentowałem z różnymi rodzajami węgla. W końcu stanąłem na węglu "Skarbek" czyli chyba dawniejszym Pieklorzu.

Podczas mrozów było ok ale w czasie cieplejszych dni miałem sporo koksu w popielniku i dużo sadzy w piecu. Wydaje mi się, że to przez wysoką kaloryczność tego węgla i w związku z tym jego niedopalanie. Kiedy dałem mu mocniej "w palnik" to było mniej sadzy ale z kolei przewalał z temperaturą. Czy moje rozumowanie jest słuszne?

Co byście polecili w mojej sytuacji? Pozostać przy tym "Skarbku" i poeksperymentować jeszcze z piecem czy przejść na coś innego?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

 

W takim domu i przy takim kotle to jak najmniej kaloryczny, kamienny, czyli np. miał workowany z Piasta albo jakiś rosyjski ekogroszek o kaloryczności 23 MJ/kg

 

Miej świadomość, że palnik w kotle masz o mocy >30 kW tylko ma nieco mniej otworów nadmuchowych niż w kotle 25 kW dlatego jest taki efekt, to znany problem w Ogniwach, niejedno miałem okazję serwisować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarzyć sobie możesz... buhahaha

 

zgadzam się !!!

Równie dobrze mogą sobie zakazać:

"wróblom ćwierkać" ," trawie rosnąć " , " psom srać " i "gołębiom latać "

Jak ruskie gaz zakręcą to w tych blokach będziecie w mieszkaniach rowerami palić.

Tysiące samochodów godzinami w korkach smog produkuje i nikt o tym nie chce mówić.

Żal niektórym że inni mają domy i są niezależni.

 

...a u mnie W MOIM DOMU ..cieplutko i z kominka ogień mruga !

 

Pozdrawiam spółdzielnie i blokowiska !

Edytowane przez gegus37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich :) śledzę was już dwa lata, ale dotychczas nie musiałem nawet o nic pytać :)

 

Czy znacie ekogroszek ze Szczucina ze strony http://www.taniwęgiel.pl (tak, jest tam polski znak)? Zamówiłem na próbę, a przez maila dostałem dość dobrą ofertę na ekogroszek przy 25t. (ten najlepszy to pieklorz-pytanie jaki dokładnie, bo chyba jest ich kilka)

 

Spalam od nich miał 25 bezproblemowo. Ekogroszku od nich nie kupowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim domu i przy takim kotle to jak najmniej kaloryczny, kamienny, czyli np. miał workowany z Piasta albo jakiś rosyjski ekogroszek o kaloryczności 23 MJ/kg

 

Miej świadomość, że palnik w kotle masz o mocy >30 kW tylko ma nieco mniej otworów nadmuchowych niż w kotle 25 kW dlatego jest taki efekt, to znany problem w Ogniwach, niejedno miałem okazję serwisować.

 

Dzięki! Z tą mocą to mnie zaskoczyłeś. Myślałem, że te 10kW to trochę zdławione 16kW ale żeby palnik aż takiej mocy :eek:.

W takim razie rozejrzę się za czymś mniej kalorycznym.

 

Ed: A podrzucił byś jeszcze jakieś pewne źródełko skąd taki węgiel można przez internet zamówić? :)

Edytowane przez maiones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś ustaliłem że tona miału z Piasta z dostawą pod dom w workach plastikowych 522 zł. Przy czym transport 180 zł mnie tak wnerwia, że aż szukam dalej na razie. Za to właściciel kontaktowy i miły, mówię oczywiście o moim poprzednim zapytaniu czyli http://allegro.pl/mial-weglowy-23-mj-kg-piast-wegiel-kamienny-transp-i6466978971.html czyli Szczucin. Niepokoi mnie tylko, że parę razy się tu pojawiał i piszą tylko osoby z kilkoma postami (jak ja:cool:) więc PR?

 

Mam bliżej, a wiec może bez przesyłki po 180 zł taką oto firmę która już na początku zaznacza że węglem handluje ale nie jest składem I PGG. hmm

Jak dla mnie może być i Rusałką zwłaszcza z ceną grochu z Marcela 30 Mj/kg za 536zł/tona , Ekogroszek Retopal 24 MJ/kg 579 zł Miał Piasta 29MJ/kg 388 zł http://www.burdacki-opalprostozkopalni.pl/kwk-piast-opal-luzem/

Zanim zacznę się cieszyć chętnie posłucham chociaż jednej osoby która coś tam kupowała, bo co gorsza pojawia się to nazwisko w dobrym kontekście.

Z góry dzięki za wsparcie:p

 

Edycja i aktualizacja.

Po tygodniu rozmów zdecydowałem się na próbne zamówienie od sprzedawcy z allegro o loginie kmimar na banerach mają napis POLSKI WĘGIEL natomiast dane firmy podawane na aukcjach to Węglobud SZCZUCIN i okazało się, że Pan Mariusz z którym rozmawiałem lubi sobie robić z klientów idiotów. Ktoś tam pisał jak to skutecznie i radośnie kupuje w tej firmie, co jest bardzo ciekawe w kontekście dalszej akcji.

 

Powinien mnie zaalarmować już problem z pierwszą super wyceną gdzie podali że tona miału z Piasta to koszt ok. 279 zł +60 transport, co po telefonie okazało się nieprawdą. Otóż stwierdzili, że i owszem ale zamówić muszę co najmniej kilkanaście ton, bo to cena hurtowa. Ok, na mailu jedno, telefonicznie co innego-czasem może się zdarzyć w sezonie, (może to PR firmy) ale od teraz przechodzimy tylko na zapisy na papierze.

Proszę więc o konkretną wycenę dla od 1 do 5 ton i dostaję precyzyjne mailowe wyceny na 279 zł miał, 60 workowanie i 180 przesyłka.

Dzisiaj dzwonię z zamówieniem i słyszę, że cały czas mówili o zamówieniu ponad 20 ton i on nie dostarcza mniej... Tak wiec zawsze zamówienie powyżej 20 ton, a raz tona kosztuje 270, raz 522 a raz ile...1000, bo ich własne propozycje składane na piśmie nie obowiązują, to jakieś przedszkole? Na szczęście ja straciłem tylko czas, a nie pieniądze.

Edytowane przez MarcinTrybala
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...