Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Ja kupiłem skarbka i mam super suchy i czysty towar. W tym samym czasie kupiłem tez wesoła i jest słaba. Inni forumowicze chwalą wesoła od gwoździa a ja dostałem śmietnik wiec chyba nie ma reguly. Jak zwykle loteria.

Z mojej strony jedna rada - nie kupować nic od nikogo jak stronka mówi ze towar na wyczerpaniu- wtedy chyba pakują badziewie.(tak jak moja wesoła właśnie od gwoździa, skarbka mieli duża ilośc i przyjechał bardzo ładny.)

 

Jak coś kupisz to napisz co i od kogo i jak wyglada opał. Sam muszę jeszcze dokupić kilka ton i tez sie waham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć wszystkim,

 

W tym roku po raz pierwszy będę kupował ekogroszek i może macie jakieś sprawdzone sklepy z Mazowieckiego ?

 

Z Mazowieckiego? Przez pierwszy rok czy dwa trochę szukałem po okolicy i eksperymentowałem ale sobie odpuściłem.

Czytam ten wątek, zamawiam w necie i mam święty spokój. Polecam Ci od razu olać miejscowe składy i szukać w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Castoramie trafiłem na taki węgiel: http://www.castorama.pl/produkty/instalacja/technika-grzewcza-i-ogrzewanie/materialy-opalowe-i-paliwa/ekogroszek/ekogroszek-kamienny-23-mj-kg-20-kg.html.

Work foliowe, po 20kg; zawartość w miarę sucha. Węgiel po wyschnięciu ciemnoszary (więc nie brunatniak), ale bez połysku raczej matowy. Granulacja zgodna z opisem na worku, z niewielka ilością miału. Cena rewelacyjna - 649 za tonę.

Zasypałem nim cały podajnik i pali się już od wczorajszego popołudnia - kocioł prowadzi się jak po sznurku, popiół w porządku: https://ekotlownia.pl/sterownik-5/238

Jedyna wtopa Castoramy, to że sprzedają jednorazowo jedynie po 200kg, powyżej tej wagi trzeba kupować z akcyzą

Cóż, po kilku dniach palenia można coś więcej powiedzieć. Cena do kaloryczności bardzo dobra - średnio zużywam na dobę 19,50kg przy obecnych temperaturach, a mieszkam w górach już białych i wietrznych. Koszt dzienny to 12,70zł. Uważam to za bardzo przyzwoity wynik. Gdybym kupił tzw lepszy węgiel, to koszt za tonę 800zł (przy 25MJ) i 880zł (przy 27MJ). A cenowo wyglądało by to następująco, przy założeniu 80% sprawności kotła jaka mam obecnie: potrzebuję ok 100kWh/ dobę więc przy węglu 25MJ spale 18kg, czyli 14,40zł, a przy węglu 27MJ potrzebuję 17kg, czyli 14,96zł

Groszek spala się bez niedopałów, ale troczę się spieka, przy czym spieku są nieduże i łatwo kruszą się w palcach. Nie kopci, w komorach siwo, więc jest OK. Przy energo raczej w komorach miałem czarno, pomimo tła, tu jest lepiej. Durga sprawa że mam zdecydowanie mniej pyłów na półkach, niż przy energo Więc są to zdecydowanie inne opały.

Jak jeszcze go trafię to wezmę z pół tony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Mazowieckiego? Przez pierwszy rok czy dwa trochę szukałem po okolicy i eksperymentowałem ale sobie odpuściłem.

Czytam ten wątek, zamawiam w necie i mam święty spokój. Polecam Ci od razu olać miejscowe składy i szukać w necie.

 

Na stronce pgg jest lista autoryzowanych sprzedawców w tym tez w woj mazowieckim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, po kilku dniach palenia można coś więcej powiedzieć. Cena do kaloryczności bardzo dobra - średnio zużywam na dobę 19,50kg przy obecnych temperaturach, a mieszkam w górach już białych i wietrznych. Koszt dzienny to 12,70zł. Uważam to za bardzo przyzwoity wynik. Gdybym kupił tzw lepszy węgiel, to koszt za tonę 800zł (przy 25MJ) i 880zł (przy 27MJ). A cenowo wyglądało by to następująco, przy założeniu 80% sprawności kotła jaka mam obecnie: potrzebuję ok 100kWh/ dobę więc przy węglu 25MJ spale 18kg, czyli 14,40zł, a przy węglu 27MJ potrzebuję 17kg, czyli 14,96zł

Groszek spala się bez niedopałów, ale troczę się spieka, przy czym spieku są nieduże i łatwo kruszą się w palcach. Nie kopci, w komorach siwo, więc jest OK. Przy energo raczej w komorach miałem czarno, pomimo tła, tu jest lepiej. Durga sprawa że mam zdecydowanie mniej pyłów na półkach, niż przy energo Więc są to zdecydowanie inne opały.

Jak jeszcze go trafię to wezmę z pół tony

 

Przy domu 340m??? Ja mam 400m i pale 30kg dobrego paliwa albo 50kg śmiecia.

 

Jak to palisz i w czym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ogrzewam jedynie koło 200m2, ale dom ma jeszcze trochę grzeszków na sumieniu wiec jest to wynik zadawalający

Kociol skam 17 + bolecki SPPv2 :wave:

 

Nie bez powodu się dziwi, bo ja mam Kocioł SkamP ....7 + Bolecki SPPv2 i 80 m2 a właśnie widzę na sterze ....

"Spalił 17.00 kilogramów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu się dziwi, bo ja mam Kocioł SkamP ....7 + Bolecki SPPv2 i 80 m2 a właśnie widzę na sterze ....

"Spalił 17.00 kilogramów"

Trochę dużawo, chyba że dom mocno przewietrzany.

Jak pisałem mój też do młodych nie należy i swoje grzeszki ma, ale udało się w miarę rozsądnie ogarnąć temat spalania i ja jestem zadowolony.

Dziś przytargałem kolejne 200kg węgla z Castoramy (bez akcyzy) i mam już okrągłą tone - jeszcze dwie i poł i mam komplet na kolejny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławskiej Castoramie sprawa jest prosta-prosisz kasjerkę co 10 worków kasuje zamówienie i nie ma problemu.

Ale wzięcie wiecej niż 200 jednorazowo to wyłącznie podpisanie oświadczenia, że to idzie do domowego użytku. Więc czaić się specjalnie nie trzeba.

 

Przewóz w dwóch wariantach 1400 kilogramów za 90 zł i auto od 2 do 8 ton za 180 zł (c.e do 50 km w jedną stronę)

Więc o ile samemu wrzucić z 500 kg za 650. tona się opłaca, o tyle za 680-700 można Czarną perłę wziąć pod dom bez proszenia i transport Casto się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przywożę sam - przejeżdżam koło Castoramy niemal co dzień, więc wychodzi przy okazji, po 200 - do końca zimy dam radę ;) Dziś brałem już z ostatniej palety - węgiel idzie jak świeże bułeczki. Zasięgnąłem języka u "specjalistycznych doradców klienta" i zostałem poinformowany, że jeszcze będzie. Jak przyjedzie, to znów dwa woreczki na próbę i jeśli będzie ok to zwożę nadal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Resovera polecają starzy forumowicze. Pgg to chyba sklep przykopalniany. Sam kupiłem 2 palety i towar gruby i czysty choć wilgotny.

Chodzi mi o to zeby nie kupować od gwiazdorów jednego sezonu typu "najlepszy ekogroszek taniej niż w kopalni"

Mieszkam w Polsce od roku i to co widzę to jakaś masakra. Wszyscy wszystkich rąbią na czym sie da. Ale cóż dosypać tonę badziewia na 5 ton dobrego towaru to nie problem - nikt nie zauważy a zysk spory..

 

Nadal aktualny jest utwór

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą otworzyłem woreczek z ostatniej dostawy i wrrr... Cały poprzedni sezon (10T) z zapasem na obecny, brałem od Gwoździa i nie było problemów. Co wy na to? Biały worek pochodzi z poprzedniej dostawy a pomarańczowy z ostatniej. Pomijam to, ze jest bardziej wilgotny ale granulacja to chyba nie za tą cenę.

http://bokka.pl/up/6c8a73823266df8ca994a442c4958806.jpg

Edytowane przez miet55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...