Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Obrotówka pancerpola bardzo ładnie spala miały węglowe. Tylko ja sam mam takie a nie inne podejście do elementów ruchomych w strefie spalania.

Fakt,że się nieco zraziłem początkami obrotówek.

2dni temu byłem na większym spotkaniu branży grzewczej i wiem jak dużo zostało m.in. właśnie w obrotówce pancerpola zmienione i poprawione.

Kilku znajomych z innych firm korzysta z ich modelu (u siebie w domu) i sa zadowoleni. Do siebie też bym mógł taki zamontować, bo wiem,że serwisowo sobie z nim poradzę.

 

Jest palnik obrotowy oraz bez obrotu do spalania miałów serii AZP-MRŻ oraz AZP-MŻ, ona ma wielgaśne zejście na paliwo z kosza i odpowiednio wykonany w tej części ślimak, aby się miał nie wieszał w zasobniku....

 

Jest kilka modeli rynnowych, ale jeszcze nieco pracy nad nimi. Teraz był pokaz wersji rynny z końcówką ślimaka żeliwną ze specjalną "łopatką" do spalania miałów oraz odpowiednim "deflektorem".

 

Są palniki żeliwne, kilka osób pali w nich miałem, pamiętam,że robi to m.in. Masti, 280m, Elfi.... pamiętam równocześnie,że bywały problemy z częścią miałów z zejściem paliwa z kosza dla brucera/ekoenergii....

 

Trzeba też nadmienić, że rynek pustki nie lubi i mocniej zaczynają wkraczać tzw czeskie ekogroszki.

Wyrabiają swoje marki, podobnie jak u nas retopal czy ekoret czy pieklorz, tak u nich selekcjonowane i workowane są m.in. ekolatvek, eko-WE (WysokoEnergetyczny), eko-1....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo jaki problem jest z miałem: przez dużo drobniejszą granulację w klasycznych palnikach dochodzi do spiętrzania warstwy, wzrostu temperatury w złożu i zespojenia ze sobą drobinek miału uniemożliwiające ich dalsze dopalenie. Do tej pory wszyscy próbują kręcić, wzruszać, rozbijać spieki, czemu nikt nie zrobi palnika doskonale sprawdzającego się w dużej energetyce, gdzie na ruchomą taśmę jest podawana stała z góry ustalona warstwa miału. Kontrolując tę cholerną warstwę mamy pod kontrolą lambdę i temperaturę złoża, jak cokolwiek się zespoli, to nie będzie większe od monety i nigdy nie pojawią się kalafiory wielkości pięści czy stalagmity zrzucające deflektory.

Wyeliminowało by się ślimaki, kolana, palce i obrotowe i wklejane koronki. Czemu Węgrzy potrafią wymyślić carborobota dla węgla brunatnego, a Polacy nie potrafią dla miału z węgla kamiennego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu Węgrzy potrafią wymyślić carborobota dla węgla brunatnego, a Polacy nie potrafią dla miału z węgla kamiennego?

 

Właśnie dlatego, że kamienny nie jest brunatnym.

Niemniej jednak także czekam na takiego, który wymyśli dla małej energetyki taki palnik, jak ten doskonale sprawdzający się w dużej energetyce. I nie wiem, czemu jeszcze nikt go nie zrobił.

Może ktoś spróbuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego, że kamienny nie jest brunatnym.

Niemniej jednak także czekam na takiego, który wymyśli dla małej energetyki taki palnik, jak ten doskonale sprawdzający się w dużej energetyce. I nie wiem, czemu jeszcze nikt go nie zrobił.

Może ktoś spróbuje?

 

 

ble, ble, ble,

a gdzie treść?

z resztą, nie ważne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś w kotłowni z gdzie pracuje kocioł carborobot???ja byłem....smród na całą okolicę... moze do osobnego budynku gospodarczego może być, ale w życiu nie postawiłbym carborobota w domku jednorodzinnym.

a co ktoś ci proponował?

 

 

a może ci sama nazwa śmierdzi :carborobot"?

bo jaki z niego robot, skoro nie chodzi i piwo nie nosi?

 

bo przecież, wątpię, byś był w kotłowni polskiego Carbo na miał z węgla kamiennego i w dodatku ci coś śmierdziało!

Edytowane przez Vld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...