Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Przetestowane mam miały 23 z Piasta, 25 z Piasta, Rokitę z Piasta, 24 z Ziemowita, 19 z Janki i Sobieskiego oraz 20 z Janki. Wszystkie te miały palą się spoko. Troszkę trzeba grzebnąć w nastawach jeżeli wcześniej szedł ekogroszek. Popiołu można się z nich spodziewać między 10 a 13% - w zasadzie tyle co z Jareta, Czarnej Perły czy innego ruskiego badziewia. PS. Nie brać żadnych miałów 19 MJ z PGG ( dawniej KW SA , czyli Piasty, Ziemowit, Chwałowice itede ) - to syf straszny jest. Popiołu do 25 a nawet i 30% z tego zostaje, w dodatku strasznie się lubi ten popiół szlakować. Edytowane przez kobra64
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niebieski ekogroszek z Superopał - jakość spalania, ilość popiołu bardzo podobna jak przy czarnej perle - bardzo dużo koloru niebieskiego i iskier w płomieniu, żar lubi się sklejać przy kanałach nawiewowych co powoduje obsadzanie się spieczonego popiołu naokoło palnika (mimo bardzo malutkiego nadmuchu), popiołu też sporo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam firmę "Węglobud" z Żor, trzeci rok od nich biorę i naprawdę węgiel czysty i suchy.

Również polecam - brałem od nich właśnie Rokitę.

Teraz też chciałem kupić ale niestety czas oczekiwania minimum 4 tygodnie zmusił mnie to zakupu jakiegoś miału na powiedzmy "pobliskim" składzie.

Podobno to Ziemowit - za kilka dni wrzucę to do kosza to się zobaczy ile to warte. Cena zachęcająca - 540PLN workowany z dostawa do domu i do tego w miarę suchy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam od nich tonę rokity kupiłem na próbę w sierpniu po 600 teraz go dopiero wsypałem i stwierdzam że się dobrze spala i dokupiłbym więcej ale cena 660 z dostawą a retopal na lokalnym składzie też po 660 za luz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem palić miałem z Energo. Co do miału to trochę jestem rozczarowany , bo bardziej wygląda to na przesiewkę (0-5mm) , tzn pył , niż "prawdziwy" miał ..

Wymaga sporego nadmuchu , bo inaczej ogień nie może przebić się przez warstwę miału.

idzie go więcej niż ekogroszku , ale no cóż , coś za coś ...

Za cenę lekko ponad 500zł za tonę i to już z dostawą kurierem cięzko oczekiwać super kaloryczności ...

 

Spala się bezproblemowo na każdych ustawieniach i to cieszy ...

 

Nie będzie super wyników ;) ale jak policzy się cenowo to sądzę że wynik bedzie ciekawy :)

Musiało by go iśc o 40% więcej aby cenowo dorównać ekogroszkowi Energo Extra , a wątpie aby była aż tak duża różnica w spalaniu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energo teraz mocno trzyma cenę -miał 570.Liczę na Twoje dalsze relacje. Sypiesz sam miał czy mieszasz trochę?

 

Nie mieszam. Mam tylko sam miał.

Jak kupowałem był w promocji po chyba 510zł. Jakby nie patrzeć to 40% taniej niż ekogorszek Energo Extra którym poprzednio paliłem.

 

Szkoda że jest taka mała gramatura ale no cóż , ma to też swoje zalety. Nie słychać kruszenia węgla ...

Muszę jeszcze skorygować gramaturę opału , bo źle wylicza mi spalanie , ale i tak nie jest źle jak na tak mało kaloryczny (podobnno 22mj i tani opał)

 

Niekórzy straszyli że miał to syf , smród i wogole trauma.

Palę bardzo sypkim miałem i niczego takiego nie zaobserwowałem ..

 

No może przez chwilę , jak był za mały nadmuch to było czuć mało przyjemny zapach w kotłowni , ale wystarczyło zwiększyć nadmuch i problem ustąpił.

 

Nie odczuwam żadncyh minusów palenia miałem.

No może jeden - ilość popiołu , ale jak dla mnie nie jest tragicznie i standardowo wywalam popiół po spalenia całego podajnika opału ..

 

Miał dobrze sie i bez problemowo się spala , a to chyba najważniejsze ...

 

Obecna cena 570zł uważam że trochę wysoka , choć z drugiej strony u mnie lokalnie kiedyś za miał pakowany płaciłem 600zł (za nby Piast 24MJ) pakowany w worki 50kg który to miał z loklanego składu był tragicznie ciężki w spalaniu i niesamowice problematyczny i częściowo zanieczyszczony ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem palić miałem z Energo. Co do miału to trochę jestem rozczarowany , bo bardziej wygląda to na przesiewkę (0-5mm) , tzn pył , niż "prawdziwy" miał ..

Wymaga sporego nadmuchu , bo inaczej ogień nie może przebić się przez warstwę miału.

 

Jak widać co partia to inny towar. Ja palę miałem z Energo od października, kupiłem jakoś na wiosnę i wcale nie jest taki drobny jak piszesz, wręcz przeciwnie jest sporo kawałków jak w ekogroszku - przypomina groszkomiał z Kareny.

I u mnie odwrotnie, nadmuch dałem minimalny (1) nigdy tak mało nie dmuchałem bo przy większej ilości powietrza się spieka.

Popiołu dwie szuflady z pełnego zasobnika 150kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od nich tonę rokity kupiłem na próbę w sierpniu po 600 teraz go dopiero wsypałem i stwierdzam że się dobrze spala i dokupiłbym więcej ale cena 660 z dostawą a retopal na lokalnym składzie też po 660 za luz..

 

Jak Ci się spala ekomiał rokita - nie brudzi Ci wymiennika w kotle. Ja muszę co drugi dzień kocioł trochę poskrobać, żeby czarną sadzę z niego zdrapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać co partia to inny towar. Ja palę miałem z Energo od października, kupiłem jakoś na wiosnę i wcale nie jest taki drobny jak piszesz, wręcz przeciwnie jest sporo kawałków jak w ekogroszku - przypomina groszkomiał z Kareny.

I u mnie odwrotnie, nadmuch dałem minimalny (1) nigdy tak mało nie dmuchałem bo przy większej ilości powietrza się spieka.

Popiołu dwie szuflady z pełnego zasobnika 150kg.

 

No mój przypomina bardziej "odsiewkę z Kareny" niż groszkomiał ...

 

Niestety ja musze mocno dmuchać , bo przez pył nie tak łatwo się przebić ...

 

Przy ustawieniach takich jak przy ekogorszku ogień miał bardzo duże problemy aby przebić sie przez warstwę miału.

Musiałem mocno zwiększyć nadmuch aby ogień mógł się przebić ...

 

Widać dużo zależy od szczęścia na jakąś "gramaturę" trafimy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Macie może doświadczenia ze Słońcem Rowex-u. Kupiłem w sierpniu tonę tego kamienia i męczę się z tym ogromnie . Nie tyle ze spalaniem co z [ATTACH=CONFIG]372466[/ATTACH]zawleczkami. Przemyłem pół worka i to co znalazłem zamieszczam na zdjęciu.:mad: Czy to tylko u mnie?

 

Ja palę Rowexem od pażdziernika,całkiem fajnie się spala przy małej ilości powietrza,a co do zawleczek i kamieni to faktycznie trochę ich jest,u mnie do tej pory poszła jedna zwleczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się spala ekomiał rokita - nie brudzi Ci wymiennika w kotle. Ja muszę co drugi dzień kocioł trochę poskrobać, żeby czarną sadzę z niego zdrapać.

 

Brudzi sadzą tak jak piszesz ale ja palę na zwykłym sterowniku to prawie każdy opał coś brudzi ale nie jest to dramat jak ten kiedyś z wesołą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...