Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Już pisałem że rowex to porażka i dużo kamienia sam kupiłem 2 tony i teraz się męczę.na tym forum są naganiacze co zachwalaja towar robią kasę i znikają,jak pisał karoca.

 

Nie jestem naganiaczem - od razu piszę :) Rowex zakupiony we wrześniu i złego słowa nie powiem. Nie zauważyłem żadnych kamieni, nic mi nie zrywa zawleczki. Spala się ładnie, bez spieków a popiołu sporo mniej niż w zeszłorocznej cz. perle. Jeden popielnik z 3 worków. Sprzedawca nie zniknął, jedynie cena o 70 pln wyższa niż 3 mce temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkie rosyjskie ekogroszki mają w sobie trochę kamienia czy ten słońce czy najlepszyekogroszek hit sprzedaży na allegro kupiłem go tonę i już po otwarciu jednego worka znalazłem dwa kamienie ale jest to normalne gdyż węgiel ten nie jest płukany i należycie odsiewany, to samo tyczy się energo którego mam pod nosem i paliłem nim, nic w tym nadzwyczajnego . Natomiast ten hicior na znanym portalu jest naprawdę suchy i porządnie zapakowany nie mam doświadczenia z jego spalaniem ponieważ jeszcze go nie spalam, ale widać , że jest niepłukany i słabo sortowany ponieważ są duże kawałki i zastanawiam się czy ślimak to skruszy i nie będę miał problemu z zawleczkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie rosyjskie ekogroszki mają w sobie trochę kamienia czy ten słońce czy najlepszyekogroszek hit sprzedaży na allegro kupiłem go tonę i już po otwarciu jednego worka znalazłem dwa kamienie ale jest to normalne gdyż węgiel ten nie jest płukany i należycie odsiewany, to samo tyczy się energo którego mam pod nosem i paliłem nim, nic w tym nadzwyczajnego . Natomiast ten hicior na znanym portalu jest naprawdę suchy i porządnie zapakowany nie mam doświadczenia z jego spalaniem ponieważ jeszcze go nie spalam, ale widać , że jest niepłukany i słabo sortowany ponieważ są duże kawałki i zastanawiam się czy ślimak to skruszy i nie będę miał problemu z zawleczkami.

 

Nie znalazłem żadnego kamienia w ekogroszku z Energo (Extra) .

 

Być może pakowany jest płukany ...

 

 

Jak miałem ekogroszek od inych "dostawców" to trafiał się kamień ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tonę energo standard na początku września(żółte foliowe worki) i był suchy,gruba frakcja i fajny wygląd.Zacząłem nim palić w październiku,spala się na drobny popiół.Po miesiącu palenia znalazłem w kolejnym worku kamień wielkości przepiórczego jaja i zbladłem :-).Przeglądąjąc kolejne worki znalazłem kolejne tego typu kamienie ale zmielone przez kruszarkę.Teraz mam dylemat czy kupować go dalej.

Czy któryś z forumowiczów może mi napisać czy w Energo Extra też są niespodzianki bo miałem kupić na następny sezon ten słabszy i mocniejszy w cenach promocyjnych latem?

Nadmienię że kupiłem też w Atexsie jaret plus (720zł) i Bartex rubin (710zł,ładnie się spala).Palę w PID w Defro komfort eko 19 powierzchnię 140m2 drugi sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszłej zimy miałem tone energo extra i też nie było problemu z nim .w Bielsku Podlaskiem mają linie pakującą ktura sprężonym powietrzem zdmuchuje kamienie tak mówił gość na filmowym składzie w pilawie gdzie brałem.Natomiast na tym forum zachwalali ze słońce rowexu takie och ach i głupi się dalem nabrać choć nie tylko ja co było widać na allegro jak kupowali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są kolego robertokot25 żadne wynalazki jest to po prostu rosyjski węgiel który spala się dobrze spaliłem go 3 tony i żadnej zawleczki nie zerwało.

Kolego ZPNG do Bielska Podlaskiego mam 30 km znam dokładnie tę firmę kolega tam pracuje i z tego co wiem kamień jest cięższy niż odpowiednik o takiej samej granulacji ekogroszku i nie wiem jak za sprawą sprężonego powietrza cięższe kamienie spadają z taśmy a lżejsze ekogroszek lądują w worku. Jest trochę kamieni ale według mnie nie ma tragedyi. Jakby cena wróciła do 500 zł za 1t jak było dotychczas to w ciemno bym brał dalej ale eldorado się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tonę energo standard na początku września(żółte foliowe worki) i był suchy,gruba frakcja i fajny wygląd.Zacząłem nim palić w październiku,spala się na drobny popiół.Po miesiącu palenia znalazłem w kolejnym worku kamień wielkości przepiórczego jaja i zbladłem :-).Przeglądąjąc kolejne worki znalazłem kolejne tego typu kamienie ale zmielone przez kruszarkę.Teraz mam dylemat czy kupować go dalej.

Czy któryś z forumowiczów może mi napisać czy w Energo Extra też są niespodzianki bo miałem kupić na następny sezon ten słabszy i mocniejszy w cenach promocyjnych latem?

Nadmienię że kupiłem też w Atexsie jaret plus (720zł) i Bartex rubin (710zł,ładnie się spala).Palę w PID w Defro komfort eko 19 powierzchnię 140m2 drugi sezon.

 

 

Ja zacząlem palić energo w jutowych workach i kamieni jest sporo nie są duże ale są. w tamtym roku spaliłem 2 tony i nie było najmniejszego kamyczka, takze chyba zrobili sobie reklame i teraz zaczeły się kombinacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem... ja próbowałem 3 różnych ekogorszków ruskich i za każdym razem kicha - masa popiołu, niksa kaloryczność i spieki żużlowe - nawet na minimalnym nadmuchu - retorta zarastała w szybkim tempie spieczoną koronką

 

Przy Energo Extra (ekogroszek) też tworzyły mi się czasami spieki żużlowe , ale dla mnie spieki zużlowe nie są zbytnim problem , najważniejsze aby w takim spieku nie było nie spalonego opału.

Kalorycznośc Energo Extra ciężko mi porównac , ale chyba zużyła podobną ilośc jak w przypadku poodbno Chwałowic z lokalnego składu , tyle że te "CHwałowice" z loklanego składu były droższe ..

 

Teraz palę miałem i niestety trafił mi się o niskiej gramaturze , więc chcąc nie chcąc muszę mocno dmuchać.

Jak spalałem ekogroszek to spokojnie mogłem zejśc z nadmuchem do nawet 12-14 ,ale wtedy mocniej syfił mi się kocioł wiec miałem na 16 , przy tym miale muszę dmuchać na 20 a minimlana granica to 18 ...

Wiec spieki zużlowe się robią z powodu tak olbrzymiego nadmuchu , ale mi spieki zużlowe nie przeszkadzają , tym bardzije że te spieki to raczej spieczony popiół niż sam czysty węgiel ...

 

Dla mnie ważne aby kocioł nie "zarastał" i przy ruskim opale bardzo szybko i łątwo czyści mi sie kocioł , oraz aby opał się spalał poprawnie , a to co wylatuje do popielnika nie ma dla mnie wielkiegfo znaczenia , pod warunkiem że nie ma tam niespalonego opału ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek Wesoła 100% od firmy [spam]. Palę nim od 3-4 lat i bardzo sobie chwalę. Stosowałem wcześniej inne, od innych dostawców i nie umywały się nawet do tego. Duża kaloryczność, dobrze oczyszczony, zawsze suchy. Dostępny luzem lub workowany.

Potwierdzam od 3 sezonów kupuję Wesołą u nich i zero kłopotów z węglem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem... ja próbowałem 3 różnych ekogorszków ruskich i za każdym razem kicha - masa popiołu, niksa kaloryczność i spieki żużlowe - nawet na minimalnym nadmuchu - retorta zarastała w szybkim tempie spieczoną koronką

Pale ekojetem z malspidu z Lublina. To co jest na worku nijak ma sie do rzeczywistosci. Tak jak piszesz, spieki żużowe, popiołu może i tyle co piszą. Najgorsze te spieki, a niby Rogi 0. Czasem spiek żużowe spiecze sie z niedopałami i weż to wyreguluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Ekogroszku Energo i ich "kamienii" już zamieszczałem rok temu post z pięknymi głazami tu na forum. :lol2: strona 449

 

www.forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek&p=6956135#post6956135

 

Więc albo miałem szczęście bo u mnie kamieni brak , albo nie zauważyłem , albo coś się u nich zmieniło i bardziej starają się ...

 

Choć widać dużo zależy od szczęścia ...

 

Tutak ktoś pisał że pali miałem Enego i ma sporą granulację a u mnie granulacja bardzo mała ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...