Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Pale ekojetem z malspidu z Lublina. To co jest na worku nijak ma sie do rzeczywistosci. Tak jak piszesz, spieki żużowe, popiołu może i tyle co piszą. Najgorsze te spieki, a niby Rogi 0. Czasem spiek żużowe spiecze sie z niedopałami i weż to wyreguluj.
A co liczba Rogi ma do spieków żużlowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kaszpir007, jak wygląda sprawa wilgotności miału z energo? Ja palę aktualnie energo extra i niestety przy każdym otwarciu zasobnika leje mi się z klapy woda. Zainstalowałem dosuszanie opału w koszu ale za bardzo to nie pomogło. Jestem ciekawy jak wygląda sprawa z miałem, który wydaje się, że bardziej chłonie wodę i jest trudniejszy do dosuszenia. Masz sucho w zasobniku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir007, jak wygląda sprawa wilgotności miału z energo? Ja palę aktualnie energo extra i niestety przy każdym otwarciu zasobnika leje mi się z klapy woda. Zainstalowałem dosuszanie opału w koszu ale za bardzo to nie pomogło. Jestem ciekawy jak wygląda sprawa z miałem, który wydaje się, że bardziej chłonie wodę i jest trudniejszy do dosuszenia. Masz sucho w zasobniku?

 

Jak kupowałem 2 lata temu ekogorszek Energo Extra to był idealnie suchy.

Miał kupowałem w lato. Dodatkowo porobiłem dziurki , ale mimo wszystko nie jest idealnie suchy ...

Niestety widzę w podajniku że jest wilgoć :(

 

Ale jakiejś tragedii nie ma , ale idealnie suchy nie jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś podzielić się informacjami jakie ilości miału z energo schodzą Ci w porównaniu do groszku?

 

W innym wątku podawałem.

Podajnik starczył na 10dni , spalanie średnie 11kg na dobę , 5,5zł za dzień grzania CO+CWU.

 

Cięzko mi porównac , bo jak grzałem ekogorszkiem Energo to było cieplej niż obecnie ...

 

Ale na pewno pójdzie go więcej , ale też opał jest o 40% tańszy niż ekogroszek Energo ...

 

Zobaczymy jak to się będzie kalkulować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co liczba Rogi ma do spieków żużlowych?

 

"Spiekalność to bardzo ważny parametr decydujący o bezawaryjnej pracy pieca retortowego. Miernikiem zdolności węgla do tworzenia spieków koksowych jest wskaźnik RI (tzw. liczba Rogi) – im wyższy wskaźnik RI, tym większe i twardsze spieki tworzą się w strefie odgazowania węgla. Efektem wysokiej spiekalności jest gromadzenie się spieczonego popiołu i żulu na palniku retortowym i zmniejszenie efektywności spalania paliwa. Do zastosowań w piecach retortowych zalecane jest stosowanie węgli o spiekalności (liczba Rogi) od 0 do 30."

 

O czymś nie wiem? Jeśli tak to prosze o wytlumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir007, jak wygląda sprawa wilgotności miału z energo? Ja palę aktualnie energo extra i niestety przy każdym otwarciu zasobnika leje mi się z klapy woda. Zainstalowałem dosuszanie opału w koszu ale za bardzo to nie pomogło. Jestem ciekawy jak wygląda sprawa z miałem, który wydaje się, że bardziej chłonie wodę i jest trudniejszy do dosuszenia. Masz sucho w zasobniku?

 

Ja mam w swoim zasobniku podwieszony pochłaniacz wilgoci, nie mam dosuszania zbiornika więc ratuje się jak mogę, zbiera wodę na tyle ile się da ale przy większych ruchach powietrza pewnie jest efektywniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelo_pl

czy zerwała ci się kiedy zawleczka przy paleniu Wesołą Kareną. Czy paliłeś może Czerwoną Kareną?

Nie od czasu jak palę Kareną nie zerwała mi się zawleczka - ale też mam nie zwykle śruby bodaj M5 a te dostosowane do napędu o podwyższonej twardości - kupiłem je kilka lat temu na aledrogo.. Nie kupowałem czerwonej Kareny - więc ci nie pomogę - biorę tylko pomarańczową Wesołą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim zasobniku podwieszony pochłaniacz wilgoci, nie mam dosuszania zbiornika więc ratuje się jak mogę, zbiera wodę na tyle ile się da ale przy większych ruchach powietrza pewnie jest efektywniejszy

 

Polecam swój patent. Latem biorę z tartaku kilka worków trocin, susze je na maksa i stawiam koło kociołka. Po każdym załadunku grochu sypię na górę warstwę ok 1-1,5 cm tychże trocin.... i zero wilgoci w zbiorniku. Proste, tanie i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już trociny trafią na palenisko to raczej wilgoć nie wraca do zbiornika, tylko idzie w komin... W tym roku palę ekomiałem i zbiornik mam suchy... Zacząłem je stosować jak ktoś na necie polecił czeski węgiel brunatny... kupiłem pół tony :mad: To była porażka. Mimo trocin, w tym roku malowałem zbiornik bo dała się "RUDA"... Brunatnego nigdy więcej :no:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kolejną zawleczkę po "Słońcu". Teraz kupiłen ekogrysik w PWD ten po 660 zł/T. Po 2 tygodniach Pani zamieniła mi to cudo na eko Magnum po 849 zł/T.(bigbag)

Oczywiście bez dopłaty jako rekompensata za czekanie. Towar nezbyt mokry ale uziarnienie trszkę tylko większe od ekogrysiku. Chyba to numer. Lepiej zsypać grysik z ekogroszkiem i sprzedać go po 850,-/T. A może to Magnum takie jest? Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim zasobniku podwieszony pochłaniacz wilgoci, nie mam dosuszania zbiornika więc ratuje się jak mogę, zbiera wodę na tyle ile się da ale przy większych ruchach powietrza pewnie jest efektywniejszy

A mógłbym prosić o fotkę jak masz rozwiązany ten pochłaniacz wilgoci bo właśnie o czymś takim myślałem zostało mi tego trochę jeszcze z mieszkania w bloku.

A za bardzo nie chcę wiercić w kotle na gwarancji aby zrobić dosuszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już trociny trafią na palenisko to raczej wilgoć nie wraca do zbiornika, tylko idzie w komin... W tym roku palę ekomiałem i zbiornik mam suchy... Zacząłem je stosować jak ktoś na necie polecił czeski węgiel brunatny... kupiłem pół tony :mad: To była porażka. Mimo trocin, w tym roku malowałem zbiornik bo dała się "RUDA"... Brunatnego nigdy więcej :no:

 

Wszystko zrozumiałe, ale chyba suszymy opał po to by nie niszczył zasobnika jak i też nie niszczył kotła od wewnątrz. Jak idzie już ruda to można WD pryskać co jakiś czas aniżeli malować, farbą przykrywasz tylko rdze i nie widzisz co się dzieje dopiero jak farba odpadnie. Walka z rudą zawsze była ciężka, wyczyszczenie niby do czystego metalu, zabezpieczone a ona jak zły szeląg i tak wraca. Zbiornik nie musi wyglądać jak karoseria samochodu więc WD wystarczy.

 

 

A mógłbym prosić o fotkę jak masz rozwiązany ten pochłaniacz wilgoci bo właśnie o czymś takim myślałem zostało mi tego trochę jeszcze z mieszkania w bloku.

A za bardzo nie chcę wiercić w kotle na gwarancji aby zrobić dosuszanie.

 

Kocioł mam Galmet, pochłaniacz wieszam w otworze na podpore otwarcia klapy zbiornika, wstawię fote to zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zrozumiałe, ale chyba suszymy opał po to by nie niszczył zasobnika jak i też nie niszczył kotła od wewnątrz.

 

Ja na początku nie zwracałem uwagi czym palę i zasobnik wytrzymał 5 sezonów, przed tym zamówiłem nowy.

Niby dziury na wylot nie było ale w kilku miejscach były takie wykwity że mogła pojawić się w każdej chwili i bałem się że zrobi to w najmniej oczekiwanym momencie podczas sezonu.

Co do niszczenia kotła od wewnątrz to ja bym nie przesadzał, przecież piec jest wypełniony wodą i chyba trochę wilgoci w opale mu nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...