Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

[quote name=brx12

Jeszcze raz zadam pytanie ponieważ nikt mi nie odpowiedział czy ktoś stosuje takie preparaty do czyszczenia komina ? najbardziej popularny na allegro to tabletki link poniżej

http://allegro.pl/kalnit-srodek-czyszczenia-komina-pieca-nie-sadpal-i6273600260.html

 

 

Poczytaj tutaj http://czysteogrzewanie.pl/opal/cudowne-dodatki-do-wegla/

Edytowane przez zębaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Polecam wszystkim "walczącym z opałem" aby darowali sobie opały o najwyższej kaloryczności .

Niemalże pewne jest że taki opał bedzie problamatyczny i cieżki w spaleniu. Może osoba z olbrzymim doświadczeniem da radę i opał jakoś spali , ale człowiek bez doświadczenia nie spali go i straci mnóśtwo czasu i nerwów ...

 

Kupować opal o kalorycznosci 22-25MJ max ..

Może i pójdzie go trochę więcej , ale szansa na trafienie na bezproblematycznie się spalajacy opał duuuużo większa ..

 

Następna rzecz , nie brać od razu kilku ton opał a spróbować 1-2 worki i jak nie będzie problemu to dopierwo więcej brać

 

Brać opał TYLKO w lato aby trafić na suchy ...

 

Nie szukać "ideału" ...

 

Ja palę ruskiem. Nie jest zbyt kaloryczny , ma sporo popiołu , ale spala się bardzo dobrze i bezproblemowo. Kupiony w lato - suchy.

 

I tyle ...

 

4 worki na próbę silvera z bartexu kupione 2mce temu w obi i palił sie jak marzenie a już ten sam silver bezpośrednio z bartexu to jakiś koszmar spieki koksowe długości 15cm a ten z obi spalił sie na popiół jak z papierosa.

 

Człowiek chciał być patriota i palić polskim węglem, ech już lepiej było palić Czecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,chcialbym zacząć troche inaczej,moj teść zakupil piec z podajnikiem jakies 12 lat temu,nie bede podawal nazwy,chodzi do dzise nie o tym mowa,ekogroszek kosztowal wtedy jakies 300-350zl,robil zawsze wieksze zakupy jako ze nie bylo wielu dostawcow,przywozil gosc luzem 3 tony i lezaly sobie pod wiatka,wieczorem wsypywalem dwa wiadra,musialem je niesc jakies 150m,gdyz owa wiatka byla na sasiednim podworku,te dwa wiadra można bylo nieść ze spiewem na ustach,a teraz?na prawie kazdym skladzie gryzarka krusza wegiel i sprzedaja jako ekogroszek,zarobek niezly to sie liczy dzis prawdziwego ekogroszku juz sie nie kupi kazdy leje wodą,zeby waga byla,ja najlepszy jaki mialem to pieklorz ale czy wart tej ceny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek11 możesz podać nazwę tego eko?maję sklep internetowy?I czy forumowicze mogliby podać namiary na ruska z wysyłką oprócz tego co znam:Energo,

Perła,Ekobran,ostatnio Czuk uruchomił e-sklep,Rowex?pozdrawiam

Ten ekogroszek to ekojet firmy Mal sped z Lublina. Maja swoja stronę internetową. Czy wysylaja tego nie wiem. Dowożą na terenie Lublina i okolic. Cena w lecie 730 zł za tone. Na moim palniku, mała ekoenergia, ze sterownikiem dwustanowym, mam spore ale kruche kalafiory żużlowe. Ogolnie jestem zadowolony, choć nie mam doswiadczenia z innymi ekogroszkami. Jedynie brunatny z Bricomana, ale to byla tragedia, lalo sie z komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może osoba z olbrzymim doświadczeniem da radę i opał jakoś spali , ale człowiek bez doświadczenia nie spali go i straci mnóśtwo czasu i nerwów ..

Kupować opal o kalorycznosci 22-25MJ max ..

Tu się z Tobą nie zgodzę - to też kwestia sterownika . Od 3 lat kupuję Wesołą teoretycznie 28 MJ/kg i nie mam większego problemu z jego spalaniem odkąd mam SPP - czego nie mógłbym powiedzieć gdybym nadal używał RT09PID czy TangoNegro - tu rzeczywiście potrzeba doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sterownik i kocioł mam 8letni. Sterownik to najprostszy dwustan, kocioł przewymiarowany itp itd. A silver niby słabszy a bardzo mi dokucza

 

fakt lubi sie posklejać i są spieki , Ale jak go mocno gonisz. zwolnij trochę i na pewno będzie spoko. nie spalisz go idealnie , drobny koksik się zdarzy, małe spieki też za to popiołu jest mało. dwa razy mniej od perły. mocy też mu nie brakuje, ogólnie dobry opał .pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczynam wygrywać z silverem. Po pierwsze najpierw go susze. Tu nie sprawdza sie teoria wolnego spalania bo żar rośnie z jednej strony a z drugiej widać dysze. U mnie trzeba było jednak dmuchnąć i trzymać pacjenta nisko, niemalże poniżej poziomu retorty wtedy wypala sie na popiół. Aktualne ustawienia 10/80/2 przesłona na 2 palce. Czyli wiecej powietrza niż dla wesołej ale dłuższy czas spalania, wtedy koksiki sie dopalają. Szczerze nie polecam silvera. Jest mega trudny i dziwi mnie fakt ze w orkach jest trochę miału i trochę kostki na pol pieści. Do tego przy suszeniu cześć zawartości schnie szybciej niż reszta co daje podejzenie ze to mieszanka dwóch rożnych węgli. A już na pewno to inny towar niż ten który kupiłem w obi 2mce temu.

Teraz przesypuje 800kg silvera do worków jutowych a można było kupić bigbaga i mieć te sama robotę.

Ach jeszcze co do ustawień to mam przewymiarowany kocioł 50kw defro eko ze zwykła retorta, być może stad nietypowe zachowanie w/w opalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie brałem tego silvera, ale przede mną gold i zastanawiam się czy sobie z nim poradzę, za to tonę rubina już prawie spaliłem i ogólnie jestem zadowolony. Rubin ma wyraźnie inną, mniejszą gramaturę niż inne ekogroszki, które kupiłem, co czuć już jak się trzyma worek. W workach odrobina wody, ale dosłownie kilka kropel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się z Tobą nie zgodzę - to też kwestia sterownika . Od 3 lat kupuję Wesołą teoretycznie 28 MJ/kg i nie mam większego problemu z jego spalaniem odkąd mam SPP - czego nie mógłbym powiedzieć gdybym nadal używał RT09PID czy TangoNegro - tu rzeczywiście potrzeba doświadczenia.

 

To kwestia sterownika, a dokładniej tego czy można ustawić krótkie cykle pracy - pod Wesołą zwykle podawanie 2s.

 

U mnie dobrze spala się Wesoła na SPPv2, Talos, Bruli, na każdym dwustanie też pójdzie byle podawanie dać 2s.

 

Wesoła ma 29,5 MJ/kg a nie 28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie brałem tego silvera, ale przede mną gold i zastanawiam się czy sobie z nim poradzę, za to tonę rubina już prawie spaliłem i ogólnie jestem zadowolony. Rubin ma wyraźnie inną, mniejszą gramaturę niż inne ekogroszki, które kupiłem, co czuć już jak się trzyma worek. W workach odrobina wody, ale dosłownie kilka kropel.

Golda tez paliłem i jakoś nie ufam batexowi. Coś dziwne te opaly od nich.

Rubin to retopal podobno i oryginalny z pgg jest gruby. Absolutnie zero miału czy małych kawałków (ze niby sie kruszy w transporcie) a węgle z bartexu zawsze maja garść na spodzie worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia sterownika, a dokładniej tego czy można ustawić krótkie cykle pracy - pod Wesołą zwykle podawanie 2s.

 

U mnie dobrze spala się Wesoła na SPPv2, Talos, Bruli, na każdym dwustanie też pójdzie byle podawanie dać 2s.

 

Wesoła ma 29,5 MJ/kg a nie 28

 

Pytanie do fachowca.

Dla czego u mnie bartex silver koksuje z jednej strony retorty? Im mniej powietrza tym bardziej sie spieka. Koksowe czarne długie spieki nie mam na myśli sklejonego popiołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, witam. Nie pisałem od długiego czasu, ale teraz postaram się bardziej uczestniczyć w rozmowach.

Ostatnim razem, a było to jakieś dwa lata temu bardzo pomogliście mi ustawić piec do efektywnego spalania ekogroszku.

Przypomnę mój piec to Buderus Funke Econo Mini 21kW ze sterownikiem RK-2006 (http://www.tanieogrzewanie.pl/sterownik-kotla-na-paliwa-stale-rk-2006).

Chodzi o to, że w tym roku kupiłem węgiel z Mysłowic, no i jak przystało na węgiel wysokokaloryczny cholernie się spieka. W związku z tym mam pytania:

1. Czy ma ktoś doświadczenie z tym piecem/sterownikiem w połączeniu z Mysłowicami?

2. Czy istnieje szansa aby zminimalizować spieki w tej konfiguracji?

3. Czy temperatura zadana kotła ma tu znaczenie? (Chciałbym utrzymywać około 50-55st.)\

4. Może to głupie pytanie, ale czy istnieje złoty środek na wyregulowanie spalania?

 

W tym momencie jeżeli chodzi o powietrze to przesłonę mam lekko otwartą a went. ustawiony na minimum sterownika (50%), dodam że całkowite odsłonięcie przesłony i went. ustawiony na 100% nic nie zmieniły.

Cykl pracy ustawiony na 40s z podawaniem 15%

 

Płomień jest niewielki i zbierają się na retorcie czarne spieki ( w miarę kruche) coś rzędu 4-5 cm.

 

PS. Tak jak u przedmówcy koksuje mi się głownie z jednej strony retorty...

 

Pozdrawiam forumowiczów.

Edytowane przez zagoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...