Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Panowie co myślicie o tym sklepie? Piszą że darmowy zwrot towaru . https://icieplo.pl/

 

Witam

 

Strona jak strona, dla mnie OK. zaciekawił mnie eko z pierwszej pozycji. Opinie ma bardzo dobre.

Zwrot towaru jest to standard 14 dniowy przy zakupach przez internet.

Szkoda że nie piszą z jakiej kopalni. Proponuję zadzwonić i zapytać się o partię próbną, bo szkoda zamawiać x-ton i przerzucać kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanie do fachowca.

Dla czego u mnie bartex silver koksuje z jednej strony retorty? Im mniej powietrza tym bardziej sie spieka. Koksowe czarne długie spieki nie mam na myśli sklejonego popiołu

 

Ma wysoką liczbę Rogi RI to się spieka i koksuje.

 

Zwykle bardziej spieka się z jednej strony, to wynika z konstrukcji palnika i ślimaka.

 

W każdym razie daj możliwie krótki cykl podawanie/przerwa np. 2/35 i nadmuch na tyle duży, żeby żar był płaski to masz szansę to dobrze spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wysoką liczbę Rogi RI to się spieka i koksuje.

 

Zwykle bardziej spieka się z jednej strony, to wynika z konstrukcji palnika i ślimaka.

 

W każdym razie daj możliwie krótki cykl podawanie/przerwa np. 2/35 i nadmuch na tyle duży, żeby żar był płaski to masz szansę to dobrze spalić.

 

Dzięki. I ja skorzystałem z Twojej rady i uwag. Możesz mi napisać czy przy spalaniu Mysłowic ma znaczenie temperatura zadana pompy CO, bo we wcześniejszych wątkach wyczytałem sugestie rzędu 65st minimum. Mysłowice jak rozumiem lubią dużo powietrza więc sugerujesz, żeby odsłonić całkowicie przesłonę i dać nadmuch na maxa? Czy to jest raczej metoda prób i błędów w zależności od rodzaju kotła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam żółtą kupowaną w lecie, u mnie bez kłopotów się spala ale tak jakby leciutko straciła na mocy w stosunku co miałem dwa lata wcześniej. Miałem parę worków do porównania i sypałem po jednym worku tego starego i nowego. Wilgotność to już jest inny temat, zależy od pogody podczas workowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura pompy nie ma znaczenia.

 

Odsłoń przesłonę a z mocą nadmuchu kombinuj tak, żeby palić na płasko, ale żeby żar nie schodził wgłąb retorty.

 

Dmuchawy zwykle są mocno przewymiarowane, więc z 50% ciągu zwykle wystarcza, chyba, że masz małą.

Pytanie czy temperatura zalaczenia pompy nie ma wplywu na samo spalanie. U mnie przy podwyźszonej temp. 50 stopni zauważam pozytywne zmiany. Wczesniej mialem 35 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przy odsłonięciu na maxa przesłony i zmniejszeniu wentylatora do prawie minimum - 60% (bo przy 50% płomień mi zaczął lekko kopcić) jest w miarę OK.

Muszę jednak i tak wykonać czynności konserwująco-naprawcze na samym już piecu, gdyż drażni mnie fakt że większość spieków odkłada się z jednej strony (u mnie akurat od strony drzwiczek). Wyczytałem, że dodatkową przyczyną (oprócz wyżej wspomnianych) może być przytłumiony przedmuch (zbyt dużo syfu w komorze powietrza), źle uszczelnione połączenie między talerzem paleniska a kanałem podawczym ekogroszek, czy też złe wypoziomowanie talerza względem całego kotła (co nie było by takie dziwne, gdyż wiele razy czyściłem, ale ani razu nie sprawdzałem poziomu i uszczelnienia).

Jak już wykonam te czynności to podzielę się opinią czy jednostronne koksowanie ustąpiło.

 

A teraz pytanie z innej beczki (jak przystało na temat forum), czy kojarzycie ekogroszek, który z tegorocznych zbiorów węgla odpowiada parametrom według mnie najlepszego i bezobsługowego eko jakim był pamiętny Kazimierz Juliusz. Bo kurcze zastanawiam się czy go by tak przypadkiem nie mieszać z Mysłowicami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............. kojarzycie ekogroszek, który z tegorocznych zbiorów węgla odpowiada parametrom według mnie najlepszego i bezobsługowego eko jakim był pamiętny Kazimierz Juliusz. Bo kurcze zastanawiam się czy go by tak przypadkiem nie mieszać z Mysłowicami...

[/b]

 

 

Jak go chcesz z czymkolwiek pomieszać jak kopalni a co za tym idzie węgla już dawno nie ma?????!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja pale seledynem z Kareny ładnie się spala a dzisiaj własnie przyjechała mi Wesoła z Kareny na testy :)

 

Życzę Ci powodzenia z Wesołą. Szczerze.

Dużo tego kupiłeś? Ja na szczęście tylko kilka worków w Mixie. U mnie nawet na cyklach 2 sekundowych nie da się tym palić.

Ale może u Ciebie się lepiej sprawdzi.

Seledynowa faktycznie bardzo fajnie się spala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę Ci powodzenia z Wesołą. Szczerze.

Dużo tego kupiłeś? Ja na szczęście tylko kilka worków w Mixie. U mnie nawet na cyklach 2 sekundowych nie da się tym palić.

Ale może u Ciebie się lepiej sprawdzi.

Seledynowa faktycznie bardzo fajnie się spala

 

Na pewno masz Wesołą? U mnie pali się bez zarzutu, podawanie 3 sek. przerwa 30 sek. Popiołu naprawdę bardzo mało, niewielka szuflada opróżniania jest co 4-5 dni. Wcześniej miałem Eko Silesia i szufladę popiołu musiałem wynosić co dzień. Ważne aby pięć nie stał zbyt długo w podtrzymaniu bo wtedy groszek trochę się skleja w czarne spieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz Wesołą?

Tak kolego, na pewno. Na workach jest napis WESOŁA :-) ISKRA

Kupiona 4 dni temu w Karenie. Być może Ty dostałeś z lepszego sortu...

A może masz lepszy sterownik.

W każdym bądź razie ja sobie z nią poradzę. Zmieszam z jakimś słabszym opałem i tyle.

Ale spieka jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazimierz Juliusz - Legenda! i chyba już takiej nigdy nie doświadczymy ..

 

I ja z pytaniem.. Palił ktoś w tym sezonie groszko-miałem z Kareny? i jak ogólnie jest z suchością opału z tej firmy w okresie zimowym?

 

Rozmawiałem w sobotę z miłą panią z Kareny i zapewniała mnie że wilgotność ekomiału sianego nie przekracza 10% (piszę o ekomiale sianym) Już miałem zamówić gdyż cena w ramach "czarnego piątku" była z 630 na 580zł (ta cena obowiązuje do dziś lub jutra i nie tylko na ekomiał inne wyroby też były przecenione) ale gdy mówi że to jest odsiewka z wesołej lub chwałowic w zależności jaki w danym czasie kruszą węgiel tak dałem sobie spokój ale chyba zamówię próbkę na test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego, na pewno. Na workach jest napis WESOŁA :-) ISKRA

Kupiona 4 dni temu w Karenie. Być może Ty dostałeś z lepszego sortu...

A może masz lepszy sterownik.

W każdym bądź razie ja sobie z nią poradzę. Zmieszam z jakimś słabszym opałem i tyle.

Ale spieka jak diabli.

 

Wiele składów z opałem niestety często pod szyldem lepszych ekogroszków sprzedają zupełnie co innego dlatego pytałem o to czy masz na pewno Wesołą ale czasem trudno to zweryfikować niestety. Ważne żeby kupować od sprawdzonego dostawcy . Np. eko Silesia, którą paliłem w poprzednim sezonie też bardzo mocno spiekała (liczba Rogi powyżej 20). Sterownika nie mam z najwyższej półki (Iryd Pid) ale jakoś daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go chcesz z czymkolwiek pomieszać jak kopalni a co za tym idzie węgla już dawno nie ma?????!!!

 

Nie, nie źle mnie zrozumiałeś. To że już go nie ma to jest jasne. Chodzi mi o węgiel, który aktualnie jest dostępny, a praktycznie odpowiada jakości legendarnego Kazia.

 

Znalazłem coś takiego: https://www.smarttrans.eu/ekogroszek-firmowy

Czy, któryś z kolegów już go próbował?

 

I tak na marginesie, kiedyś obiecałem sobie, że w życiu nie kupię eko z marketu, ale z powodu nagłego niedzielnego zwrotu akcji, nie mając wyjścia kupiłem w Leroy kilka worków tego: http://wegielsztygar.pl/product-pol-20-1-tona-1000-kg-br-EKOGROSZEK-ULTRA-br-WEGIEL-SZTYGAR-br-28-27-MJ-kg-br-opakowanie-zastepcze.html?product=20

... i muszę powiedzieć, że palił się bardzo przyzwoicie (mimo tego że z worków ciekła woda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz Wesołą? U mnie pali się bez zarzutu, podawanie 3 sek. przerwa 30 sek. Popiołu naprawdę bardzo mało, niewielka szuflada opróżniania jest co 4-5 dni. Wcześniej miałem Eko Silesia i szufladę popiołu musiałem wynosić co dzień. Ważne aby pięć nie stał zbyt długo w podtrzymaniu bo wtedy groszek trochę się skleja w czarne spieki.

 

Wesołej z Kareny kupiłem 1-tonę na próbę bo akurat była przeceniona na 860zł. tak naprawdę zaniepokoiło mnie tylko jedna rzecz że przyjechała w żółtych workach z nadrukiem firmowym i dodatkowo było napisane iskra żółta ale dzwoniłem do Kareny i Pani mnie zapewniła że to są tylko worki zastępcze. Ja posiadam sterownik ecomax800. Wesoła wziąłem na próbę wszystkiego w życiu trzeba próbować :) a później się wyciąga wnioski :)

 

 

a na jakim poziomie miałeś nawiew ? bo może za duży wiatr miałeś bo głownie spieki powstają jak jest dużo wiatru

 

i pytanie do Lesiu681 na ile starcza Ci jeden worek z wesołej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...