Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

\ Czemu Węgrzy potrafią wymyślić carborobota dla węgla brunatnego, a Polacy nie potrafią dla miału z węgla kamiennego?

 

??? poprostu widziałem tego carborobota w akcji i zachwycony to nie bylem.. spalalem 1T eko brunatnego ( a jakże, instalator mi wcisnał- bo brunatnym ekogroszkiem tez handlował) i za boga takiego smrodu nie było..

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty wiesz o tym carborobocie coś więcej, niż to, jak się nazywa?

Jeśli tak - to napisz.

 

będę szczery

 

jesteś ostatnią osobą na tym forum z którą chciałbym dyskutować o tym co wcześniej napisałem

 

dla mnie temat profesorów prim, bis, itd, jest już dawno zamknięty!

 

bez pozdrowień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd poszedł do góry...gaz tez... (i jeszcze pojda) to co chcielibyście żeby nosnik energi jakim jest wengiel stał w miejscu??? hmm2,5-3T znowu 2 stówy w plecy ...

 

SUSPENSER gadałem z gościem ze śląska (pracuje w kopalni bobrek ) ponoc w tym roku ( i koncówka poprzedniego) bobrek niesamowicie się spieka...

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd poszedł do góry...gaz tez... (i jeszcze pojda) to co chcielibyście żeby nosnik energi jakim jest wengiel stał w miejscu??? hmm2,5-3T znowu 2 stówy w plecy ...

 

SUSPENSER gadałem z gościem ze śląska (pracuje w kopalni bobrek ) ponoc w tym roku ( i koncówka poprzedniego) bobrek niesamowicie się spieka...

Takie pokłady i nic na to nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER gadałem z gościem ze śląska (pracuje w kopalni bobrek ) ponoc w tym roku ( i koncówka poprzedniego) bobrek niesamowicie się spieka...

 

Hmm i co tu robić - zamówić Jaret Plusa czy czekać i liczyć na lepsze podkłady - a może lepiej w razie problemów ze spiekami dokupić tonę Czecha i robić miksa: 2 worki Pieklorza, 1 Czecha ?

 

Karoka - doradź co warto teraz zamówić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już zamówione 4T ekogroszku prosto z Bobrka, lecz po ostatnich doświadczeniach z miałem z tej kopalni (spieki koksowe, dzienne wybieranie popiołu) wziąłem w końcu ekogroszek z KWK Piekary. Nieco mniej kaloryczny ale obiecuję sobie mniej spieków - zapewniała mnie też o tym osoba mająca mi go dostarczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniejszy jest Jaret Plus, Retpoal, Kazimierz Juliusz jeśli chodzi o spieki, ewentualnie groszek z chwałowic jak ktoś chce coś mocniejszego.

Jak już ktoś chce pieklorza a będą problemy ze spiekaniem to mieszać z czechem jak piszesz.

A co lepiej wziąć: Retopal, czy Kazimierz Juliusz? Do tej pory paliłem Juliuszem, ale Retopal podobno trochę bardziej kaloryczny. U mnie Retopal 10pln drożej na tonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co lepiej wziąć: Retopal, czy Kazimierz Juliusz? Do tej pory paliłem Juliuszem, ale Retopal podobno trochę bardziej kaloryczny. U mnie Retopal 10pln drożej na tonie.

Te groszki są porównywalne parametrami, jeśli dostaniesz faktycznie K.J. to może być troszkę mniej popiołu chociaż powiem że teraz wsypałem worek Retopala, w tamtą sobotę z nowej dostawy i popiół elegancki aż się zdziwiłem, jest lekko wilgotny bo zaworkowany zaraz po przywiezieniu z kopalni, frakcja trochę drobniejsza ale za to podajnika nic nie słychać, żadnego chrupania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te groszki są porównywalne parametrami, jeśli dostaniesz faktycznie K.J. to może być troszkę mniej popiołu chociaż powiem że teraz wsypałem worek Retopala, w tamtą sobotę z nowej dostawy i popiół elegancki aż się zdziwiłem, jest lekko wilgotny bo zaworkowany zaraz po przywiezieniu z kopalni, frakcja trochę drobniejsza ale za to podajnika nic nie słychać, żadnego chrupania.

 

Mnie brak chrupania osobiście by zaniepokoił.

Tak jak kolega mający RBR EKOUNIWERSAL pali groszkiem średnim z KWK CHWAŁOWICE i w sylwestra przed wyjściem na zabawę zaniepokoił go brak odgłosu chrupania ,zszedł do kotłowni,podajnik się kręci ale zawleczka zerwana,przyczyna zerwania była śruba,gdzieś coś obcinał i zamiótł koło węgla.Ma to wiec swoje wady i zalety bo nie wiem jaka temp w domu by była po powrocie z sylwestra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to też nie przeszkadza bo kocioł mam za domem, z ciekawości posiedziałem trochę żeby posłuchać jak podajnik pracuje na tym groszku.

Powiem że jak paliłem groszkiem z Bytomia to nawet z za ściany było czasami słychać jak chrupią większe kawałki.

Czytając widziałem wpisy że niektórych te odgłosy mocno irytują a podajnik RBRa pracuje wyjątkowo cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...