Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Ja zastanawiałem się nad Calorum ale brak opinii w internecie, brak odzewu tutaj i miesięczny termin realizacji mnie zniechęcił. Zaryzykowałem Energo Extra i to od razu 4t. Zamówione w piątek po poludniu, wysłane w poniedziałek, 2 palety przyszły wczoraj, 2 dzisiaj. Ale to już wina kuriera bo wozili 3.5 tonowym samochodem. Worki czyste. Chyba nie chce już nigdy plecionych. Pierwszy raz nie pobrudzilem się przy węglu. Do tego bardzo mocne. Jedna paleta przewróciła się przy rozładunku pękły tylko 3 sztuki. A teraz najważniejsze. Jeszcze nigdy w życiu nie kupiłem tak suchego węgla a tym bardziej o tej porze roku. Co do tego jak się pali napiszę za jakiś czas. Na razie muszę domęczyć resztę Wesołej z tamtego roku i wiem na pewno Wesołej już nie chcę.

2016-12-14 18.51.48.jpg

Edytowane przez melwinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pierwszy raz nie pobrudzilem się przy węglu. Do tego bardzo mocne. Jedna paleta przewróciła się przy rozładunku pękły tylko 3 sztuki. A teraz najważniejsze. Jeszcze nigdy w życiu nie kupiłem tak suchego węgla a tym bardziej o tej porze roku.

 

Ze spalania również będziesz zadowolony,jest suchy dlatego,że sortują i odkamieniaja węgiel pneumatycznie,tak jest przynajmniej w fili w Kole.

Po ile płaciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie paliłem miałem, więc wypowiem się teoretycznie. Typ 31.1 super sprawa, wartość opałowa na tę chwilę (zima), kiepska, będzie duże zużycie, popiół ?? x 3. Chyba, że miał z Rosji ma 10%. Nie lepiej ekogroszek z Rosji ?

 

Może i lepiej, ale miał tańszy. Zamówię chyba tonę bo jest prawdopodobnie suchy i coś będę wiedział na następny sezon. Może jeszcze ktoś miał z tym miałem z GRUPY TRUST do czynienia?

Edytowane przez Robertxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz spala się ekomiał iskra żółte worki. (dostałem 1 worek od znajomego) Spala się super popiołu z tego co widzę będzie mało, frakcja drobna śladowe ilości groszku. Na pewno lepiej to wygląda pod każdym względem niż ekomiał rokita.

 

To chyba nie widziałeś prawdziwego ekomiału Rokita.

Mam 80% groszku,reszta frakcja grubego żwiru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na ich stronie i jest po 835.(https://wegiel.nazwa.pl/pl/p/Ekogroszek-Extra-8-25mm,-25-27-MJkg/147)

Spora różnica

W sierpniu był po 735 zł. Później podnieśli na 750 zł (za tyle kupiłem, bo odłożyłem zakupy o jeden dzień :mad:) Później na 780 zł. A teraz 835 zł. Jak za ruski węgiel to sporo. Akurat teraz go spalam. Pali się fajnie, worki faktycznie mocne i ze sznurkiem do łatwego otwierania, ale u mnie akurat są i były od początku bardzo brudne. Węgiel jest drobny, ale czysty, bez kamieni. Popiołu mam tyle samo (objętościowo) co z wcześniej palonego Bartexu Rubin, Gold i Żółtej iskry. Trzeba mu dawać trochę mniej wiatru, bo się spieki robią żużlowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melwinek :

'''Ja zastanawiałem się nad Calorum ale brak opinii w internecie, brak odzewu tutaj i miesięczny termin realizacji mnie zniechęcił. Zaryzykowałem Energo Extra i to od razu 4t. Zamówione w piątek po poludniu, wysłane w poniedziałek'''

 

 

Jeśli jest bez kamienia to spoko ale mało prawdopodobne sam się wyleczyłem tyle że z ''najlepszy ekogroszek'' z aledrogo mimo wszystko życze jak najmniej zerwanych zawleczek.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie jestem przekonany do super opał , ale to może tylko moja fanaberia. pierwszy opał który kupiłem na necie był właśnie od nich i przyznam że stosunek cena do jakości nie wypadł rewelacyjnie, ba nawet słabo. no ale jak to młody szef podsumował za jakość trzeba zapłacić. czy niebieski można nazwać dobrym węglem ja już tego na pewno nie sprawdzę. osobiście, kupił bym w karenie albo bartexie. jeszcze mnie bardzo ciekawi anmag polecany przez Jareckiego, pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/akcesoria-do-piecow/paliwo-do-kotlow-c-o/ekogroszek-23-mj-25-kg-equation,p262120,l1019.html Dziś było otwarcie w naszym mieście tego marketu ten ekogroszek jest w promo po 520 zł/tona do końca roku, zakupiłem cztery worki na próbę,. Teraz dosychają w kotłowni, jest mocno wilgotny.

 

jeżeli jest podobny do tego co miałem dwa lata temu to o lepszej cenie w tym roku nie słyszałem. dobry rusek, mega okazja no chyba że coś z tym grochem zmajstrowali. z tego co pamiętam to suspenser zrobił test tego grochu. sprawdź towar i jak wszystko gra pakuj po sufit bo lepszej ceny nie trafisz, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M

Jeśli jest bez kamienia to spoko ale mało prawdopodobne sam się wyleczyłem tyle że z ''najlepszy ekogroszek'' z aledrogo mimo wszystko życze jak najmniej zerwanych zawleczek.:yes:

 

Paliłem Energo Extra.

Nie znalazłem tak ani jednego kamienia. Zero zanieczyszczeń , co było dla mnie szokiem , bo ruskim węglem paliłem długi czas z różnych źródeł i zawsze było sporo kamieni ...

A tutaj zero i dodatkowo opał zupełnie suchy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...