Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

https://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/akcesoria-do-piecow/paliwo-do-kotlow-c-o/ekogroszek-23-mj-25-kg-equation,p262120,l1019.html Dziś było otwarcie w naszym mieście tego marketu ten ekogroszek jest w promo po 520 zł/tona do końca roku, zakupiłem cztery worki na próbę,. Teraz dosychają w kotłowni, jest mocno wilgotny.

 

Tak jak poltowski2000 napisał - w takiej cenie to bierz ile wlezie bo to sprawdzony Rusek i zwykle jest po ok. 750 zł/tonę, przy cenie 520 za chwilę może go już nie być - gdyby u mnie taką promocję zrobili to bym podstawił po niego TIR-a i wziął 25 ton :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał do mnie

https://pgg.pl/sklep/index/produkt/id/4%2CRetopal%2B-%2BEkogroszek

Co mogę powiedzieć

-suchy

-granulacja większa od deklarowanej około 5-40

-trzeszczy w podajniku że hej dobrze że żeliwny bo by była lipa a i tak mocno niesie po chałupie

-powiedzmy że 24MJ ma bynajmniej podobnie spala się jak Rusek

-3dni palę kamyków brak

-popiół i spieki podobnie do Ruska

 

Podsumowanie

W Ruskim dużo kamienia ''najlepszy ekogroszek''

W tym za duża granulacja ''Rettopal'' 5-40mm

 

Został jeszcze do wypróbowania ENERGORET 26kJ

Edytowane przez kawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za doradztwo. Jest jakaś recepta na dobre spalenie tego groszku equation? Ustawić kocioł w dwu stanie czy w pracy ciągłej (sterownik bez pid)?

 

groch spala się bez problemowo. nie będziesz miał problemu. ustaw tak jak spalasz średniej jakości węgiel i gitara, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/akcesoria-do-piecow/paliwo-do-kotlow-c-o/ekogroszek-23-mj-25-kg-equation,p262120,l1019.html Dziś było otwarcie w naszym mieście tego marketu ten ekogroszek jest w promo po 520 zł/tona do końca roku, zakupiłem cztery worki na próbę,. Teraz dosychają w kotłowni, jest mocno wilgotny.

 

Witam. Jestem już po wstępnym teście tegoż to ekogroszku, Ekogroszek jest słabiutki chyba nie ma tych deklarowanych 23kj. Kocioł bardzo wolno dobija do zadanej (nawet do 20min a na innym 12min), nastawy sterownika nic nie pomagają. Popiół drobny bez spieków około 12%. Wymiennik kotła czysty bez sadzy. Na cwu jak najbardziej, albo domieszka do spiekających się węgli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na forum jest bardzo mało informacji userów palących Skarbkiem z Piekar, dlatego postanowiłem napisać kilka uwag na temat zakupionego ekogroszku Skarbek Piekary (dawny Pieklorz). Ekogroszek Skarbek zakupiłem w Anmag w kwietniu w cenie 1000 zł/t.

Węgiel przyjechał na paletach w workach z zewnątrz papierowych a w środku folia. Worki na palecie były zamoczone, węgiel w workach dość wilgotny, ale do października się trochę wysuszył. Granulacja OK, mało miału ale jednak w niektórych workach jest go zdecydowanie za dużo. Spalanie d... nie urywa. trzeba bardzo ostrożnie z dmuchawą bo zaraz robią się spieki, kaloryczność znacznie słabsza niż w węglu którym paliłem w poprzednim sezonie (lokalny dostawca n.n.). Bardzo mało popiołu - to na plus. Zauważyłem że węgiel w workach nie jest jednorodny, to znaczy często muszę zmieniać ilość podawanego paliwa aby uzyskać tę sama temperaturę na piecu. Wygląda to tak jakby w niektórych workach była znacznie słabsza kalorycznie mieszanka. Podsumowując, poza małą ilością popiołu nie polecam nikomu Skarbek Piekary, a na pewno nie w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na forum jest bardzo mało informacji userów palących Skarbkiem z Piekar, dlatego postanowiłem napisać kilka uwag na temat zakupionego ekogroszku Skarbek Piekary (dawny Pieklorz). Ekogroszek Skarbek zakupiłem w Anmag w kwietniu w cenie 1000 zł/t.

Węgiel przyjechał na paletach w workach z zewnątrz papierowych a w środku folia. Worki na palecie były zamoczone, węgiel w workach dość wilgotny, ale do października się trochę wysuszył. Granulacja OK, mało miału ale jednak w niektórych workach jest go zdecydowanie za dużo. Spalanie d... nie urywa. trzeba bardzo ostrożnie z dmuchawą bo zaraz robią się spieki, kaloryczność znacznie słabsza niż w węglu którym paliłem w poprzednim sezonie (lokalny dostawca n.n.). Bardzo mało popiołu - to na plus. Zauważyłem że węgiel w workach nie jest jednorodny, to znaczy często muszę zmieniać ilość podawanego paliwa aby uzyskać tę sama temperaturę na piecu. Wygląda to tak jakby w niektórych workach była znacznie słabsza kalorycznie mieszanka. Podsumowując, poza małą ilością popiołu nie polecam nikomu Skarbek Piekary, a na pewno nie w tej cenie.

 

Hehe niezłe jaja bo ostatnio palę Piekarami i w workach nie mam miału [ale skład mi workuje luz z kopalni], węgiel jest jednorodny i nastaw nie ruszam, w ogóle nie spieka koksowo, trochę żużluje, ale mniej od ruska.

 

Osiągam na nim SVER około 17,3 MJ/kg [dla porównania z Wesołej 21,6 MJ/kg], popiołu nie ważyłem, ale z 3 razy tyle co z Wesołej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa informacja. Jak widać proces zaczyna się już na kopalni.

 http://fakty.interia.pl/prasa/news-rzeczpospolita-zniknal-wegiel-wart-miliony-zlotych,nId,2324586 

 

Nieźle się dzieje a potem się dziwić, że takie cuda na składach sprzedają - pewnie zależy jaki kto ma układ z koparkowym na ładowni - całkiem jak w czasach kręcenia "Alternatywy 4".

 

Dokąd nie uporządkują tej "stajni augiasza" dotąd będą tracić rynek na rzecz rosyjskiego, czeskiego, kazachskiego i czort wie jakiego jeszcze węgla bo więksi odbiorcy będą importować to co dobre i opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle się dzieje a potem się dziwić, że takie cuda na składach sprzedają - pewnie zależy jaki kto ma układ z koparkowym na ładowni - całkiem jak w czasach kręcenia "Alternatywy 4".

To początek łańcuszka. Składy też swoje potrafią dołożyć/dosypać. Przykład w TVN Uwaga składów węgla, których właściciel deklarował że sprzedaje polski węgiel, a do tego pracownicy opisywali wałki na wadze.

 

Dokąd nie uporządkują tej "stajni augiasza" dotąd będą tracić rynek na rzecz rosyjskiego, czeskiego, kazachskiego i czort wie jakiego jeszcze węgla bo więksi odbiorcy będą importować to co dobre i opłacalne.

No można jeszcze w celu ochrony miejsc pracy w górnictwie wprowadzić cła zaporowe, normy jakości itp. tak żeby Polacy mogli kupować tylko polski węgiel. Na szczęście nie jest to takie proste, bo już by to wprowadzono. A de facto już to robimy płacąc rachunki za prąd, a tym samym również za opisywane siupy w górnictwie.

 

Normalnie za oszustwo idzie się do więzienia. Tu jak widać nawet na takich grubych wałkach prokuratura jest bezradna. Towar za ileś milionów wyparował ale winnych i odpowiedzialnych brak. Podobna sytuacja jest z wartościami deklarowanymi przez producentów materiałów budowlanych, które po weryfikacji tych deklaracji nie spełniają. Temat rzeka znany od lat mimo to państwo od lat nie potrafi sobie poradzić z problemem i pozwala cwaniakom na okradanie ludzi w sytuacji w której innych ludzi wsadza do więzienia za kradzież batonika a 1,5 zł

Edytowane przez Regut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe niezłe jaja bo ostatnio palę Piekarami i w workach nie mam miału [ale skład mi workuje luz z kopalni], węgiel jest jednorodny i nastaw nie ruszam, w ogóle nie spieka koksowo, trochę żużluje, ale mniej od ruska.

 

Osiągam na nim SVER około 17,3 MJ/kg [dla porównania z Wesołej 21,6 MJ/kg], popiołu nie ważyłem, ale z 3 razy tyle co z Wesołej.

 

SUSPENSER, a miałeś okazję sprawdzić ile wyciąga oryginalny RETOPAL ze sklepu internetowego pgg.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retopal o którym piszesz jest za duży do podajnika,deklarują 5-25 a faktycznie to 5-40 mam go i więcej nie wezmę,pisałem o tym,pozdrawiam.

 

Nie mierzyłem ale fakt, zdarzają się kawałki większe i coś tam chrupnie czasem ale zawleczki mi jeszcze nie zerwało.

Trzeba będzie rozkręcić i sprawdzić ten podajnik na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem ale fakt, zdarzają się kawałki większe i coś tam chrupnie czasem ale zawleczki mi jeszcze nie zerwało.

Trzeba będzie rozkręcić i sprawdzić ten podajnik na wiosnę.

 

Też się przymierzam do tego RETOPALA, ale teraz się przestraszyłem tej granulacji.

Mam co prawda palnik żeliwny BATORY ale nie wiem czy zmieli takie kawałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Stefka i daje rade ale retopal idzie 2 razy głośniej niż Rusek a ten z kolei ma kamienie i jakieś stopy metalowe,jedna paleta spaliła się dobrze a z drugiej już 2 razy zerwało zawleczkę.Całe szczęście że nie zamówiłem więcej, zostało mi 6 worków i uwierz wolę go więcej nie widzieć na oczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...