Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Normalnie za oszustwo idzie się do więzienia. Tu jak widać nawet na takich grubych wałkach prokuratura jest bezradna. Towar za ileś milionów wyparował ale winnych i odpowiedzialnych brak. Podobna sytuacja jest z wartościami deklarowanymi przez producentów materiałów budowlanych, które po weryfikacji tych deklaracji nie spełniają. Temat rzeka znany od lat mimo to państwo od lat nie potrafi sobie poradzić z problemem i pozwala cwaniakom na okradanie ludzi w sytuacji w której innych ludzi wsadza do więzienia za kradzież batonika a 1,5 zł

 

W państwie, które "istnieje tylko teoretycznie" tylko za małe oszustwa, im większe tym mniejsze prawdopodobieństwo kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja spaliłem 2 palety retopala z pgg. Nie jest mocny ale dość bezproblemowy choć w cenie 800zl/t raczej mało ekonomiczny. Co do granulacji to raczej nie zauważyłem wielkich kawałków ale na pewno nie ma w nim miału i drobnicy. Popiół podobny jak z Czecha, dopala sie dobrze ale tworzy takie jakby jak to nazwać? Jak wypalone grube drewno, widać ze to co miało sie spalić to sie spaliło a zostały kruche kawałki. Teraz pale skarbka od gwoździa i mogę stwierdzić ze jest mocniejszy niż retopal pali sie nieźle, dużo podobnego popiołu jak z retopala. Na 10 worków groszku ponad worek popiołu. Ale u mnie jest jeszcze problem przewymiarowanego kotła 50kw wiec cieżko jest cokolwiek dobrze spalić. Wcześniej jeszcze paliłem silver bartex i bardzo mocny ale i mocniej spieka choć do ogarnięcia poprzez nadmiar powietrza co u mnie z kolei jest kłopotem bo nie mam odbioru ciepła i kocioł sie odstawia a to powoduje jeszcze gorsze spieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A testowałeś może ekogroszek z spam, to taka firma z Mysłowic, sprzedają też węgiel. My już ich towar testujemy trzeci sezon i sprawdza się chyba najlepiej z dotychczasowych. My kupujemy workowany Sztajger, zerowa spiekalność, dobrze się pali. Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję co miesiąc po tonie. W grudniu sobie odpuściłem z myślą, ze wezmę dopiero w styczniu. Patrzę dziś i szok, drożej o 45zł. Podobno mojemu dostawcy PP podniosła za tonę o 35PLN.

No właśnie...

PP podniosła cenę o 35zł na tonie więc w detalu dowalił o dychę marży więcej niż miał do tej pory. A co! Ludzie i tak będą musieli kupić...:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tydzień palenia ekogroszkiem extra z energo. kupiony za 780 z przesyłką. porównanie do czarnej perły i rowexa. mało popiołu jest taki miękki dobrze osiąga temperaturę, jak na zakup w grudniu to całkiem akceptowalna wilgotność. drobny, zdecydowanie drobniejszy niż rowex, niestety ma większą spiekalność niż rowex, ale taką w stylu jak miała perła, znaczy nie zlepia się na palniku tylko już po przepaleniu czasem dostaje takich kalafiorków, obniżyłem nadmuch ale nie pomaga to do końca. po rowexie zdecydowanie CISZEJ chodzi podajnik, na tamtym zerwałem 2 zawleczki i narazie nie zamierzam więcej od nich kupować. zapowiadają mrozy jak cholera to zobaczymy na ile się sprawdzi przy większym zapotrzebowaniu. narazie polecam. ( acha, worki bardzo mocne, jak w czarnej perle,)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie dopiero zacząłem przygodę z piecem automatycznym. Zakupiliśmy tonę EQUATIONa 23MJ z LM o którym była mowa chwilę wcześniej ( 20 kilo worek na początku grudnia kosztował 12 zł -10% rabatu czyli tona wyszła 540 zł). Poszła w miesiąc paląc średnio 32 kolo na dobę (temp zdana 65 st C) . Nie mam pojęcia czy to dobrze czy źle. Co prawda zawleczki nie zerwało ale wali w podajniku aż miło. Nie mając absolutnie żadnego porównania nie mamy pojęcia co kupić na chwilę obecną. Nie musi być to koniecznie jakaś marketówka. Zależy nam na dobrym stosunku jakości do ceny. Nawet jeżeli jest droższy ale mniej go zużyje to i tak wyjdzie na to samo a przynajmniej z mniejszą częstotliwością muszę odwiedzać kotłownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja wygląda w ten sposób że mam 3 kuwety murarskie do których wsypuję około 7 worków. Do czasu uzupełnienia podajnika groszek sobie tam leży i schnie. Reszta stoi w otwartych workach i czekała swoją kolej. I tak w koło. Zastanawia mnie to czy te 5 MJ więcej rzeczywiście spowoduje to że piec nagrzeje się szybciej, dłużej będzie trzymał ciepło, co za tym idzie pójdzie mniej paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema64 z tego co kojarzę z innych wątków to aktualnie palisz miałem sianym z Kareny - mogłabyś przypomnieć jaką to ma mniej więcej frakcję? Jest tak mocny ja piszą na stronie (interesuje mnie Twoja subiektywna opinia ;) )?

U Ciebie spala się bezproblemowo więc rozważam zakup tego samego paliwa tylko nie wiem czy nie będzie za mocne... To mój pierwszy typowy sezon grzewczy i ciągle się uczę testując w miarę możliwości różne paliwa... ;) Piec to tak jak u Ciebie RBR tyle, że 12kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak-sianym -frakcja-żwir-0-6mm.Zancznie mniej go idzie niż np. rubina z bartexu. Spalam go też czyściej. Jestem bardzo zadowolona. Innego miału jeszcze nie testowałam. Mam ich tonę ekomiału ale schnie.Zaznaczam tylko że u mnie na grupowym kocioł w zasadzie nie wchodzi w podtrzymanie a jeżeli już to trwa ono 6 min. Przy braku prądu po ok 50-60 min kocioł bez pomocy wznowił grzanie.Nie mam spieków i znacznie mniej sadzy.Tylko że u mnie jest grzanie bo dom jak stodoła. Edytowane przez siema64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...