Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Karena S.A.

Zachwalałem tą firmę, brałem od nich węgiel i był zawsze dobry. Namówiłem trzech innych klientów i wziąłem dla nich i dla siebie tonę węgla Iskra Wesoła. Węgiel przyjechał w niebieskich workach z kartką, że to worki zastępcze. OK. Wsypałem do pieca i ... no ja p....ę... praktycznie się nie pali, do tego co na stronie to mu brakuje jakieś 7 MJ, popiołu więcej niż z czecha i ruska, różne piece i nikt nie może z nas tego spalić, dodatkowo dwa zablokowania podajnika. Nie wiem co to jest w workach, ale z pewnością koło wesołej to najwyżej mogło leżeć. Nieźle wyszedłem na tym polecaniu firmy, nie ma co, bo oczywiście pretensje teraz do mnie na co ludzi namówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Biorę z Kareny już kolejny rok i wg mnie w tym roku Wesoła jest najlepsza jaką miałem do tej pory.

@Alina&Mariusz a pytałeś się Kareny czy czasem nie zaszła jakaś pomyłka???

Ja miałem tak tej jesieni. Jedna z palet była w innych workach. W ogóle jej nie przyjąłem - zresztą sama Karena radziła aby nie przyjmować.

Bez problemów zaraz dosłali właściwy węgiel. Wszystko pali się super.

Dostawa o ile pamiętam była na przełomie września i października.

 

Wiem co piszę, bo sam miałem 2-3 lata temu przeboje z Kareną --> odwiedzał mnie wtedy sam szef. :p I wiem jedno, że nawet jak coś jest nie tak z dostawą czy węglem to zawsze załatwiają sprawę pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co piszę, bo sam miałem 2-3 lata temu przeboje z Kareną --> odwiedzał mnie wtedy sam szef. :p I wiem jedno, że nawet jak coś jest nie tak z dostawą czy węglem to zawsze załatwiają sprawę pozytywnie.

 

I czytają to forum więc pewnie zaraz ktoś się do Ciebie w tej sprawie odezwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dwa tygodnie temu zakupiłem 11 worków wesołej iskry i również nie mogę nic dobrego o niej powiedzieć. Dużo popiołu i niedopałów jak i wyższe spalanie, bez porównania z royalem - wesołą z superopal, który w obecnym sezonie jest moim faworytem;) nadmienie, że iskra zakupiona u autoryzowanego przedstawiciela w oryginalnych pomarańczowych workach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdzieś to było w tym temacie ale ciężko przeczytać wszystkie strony :), ma ktoś doświadczenie z tym groszkiem ?

[spam]

Jak się ma w porównaniu do retopala np. z Bartex? Ilość popiołu, realna wartość opałowa itp.

Edytowane przez Tomaszs131
Link reklamowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Wesołą z tej firmy jestem pewien, nigdy nie paliłem Bartexem no i ta jego cena............:(

 

Witam.

Co jest nie tak z ceną Silvera z Bartexa, przecież jest tańszy od Wesołej?

w sklepie internetowym Bartexu za tę cenę ( 880zł ) można kupić ekogroszek Gold który moim skromnym zdaniem jest lepszy od Wesołej.

Edytowane przez scarFace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co jest nie tak z ceną Silvera z Bartexa, przecież jest tańszy od Wesołej?

w sklepie internetowym Bartexu za tę cenę ( 880zł ) można kupić ekogroszek Gold który moim skromnym zdaniem jest lepszy od Wesołej.

 

Tez mam Golda z Bartexu, tyle ze jak się nie mylę to gołd to własnie wesoła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Rubin spalał się przyzwoicie w temperaturach do -5 ale w cenie 800zł/t to bym go nie kupił bo latem można go brać po ok 710.

Mam pytanie do doświadczonych palaczy:obecnie jadę na Jaret plus więc jest to mieszanka i w popiole znajduję jakby brązowe kamienie ale po przełamaniu okazuje się że to jest węgiel,czy mam zmniejszyć nadmuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłeś do Kareny co za shit Ci sprzedali ?

 

Dzwoniłem, pisałem reklamację, znowu dzwoniłem. Trzy tygodnie i nic... Ja rozumiem, że mogła zajść pomyłka, co od razu w reklamacji zaznaczyłem ale jak widać, pomyłki chyba nie było skoro nikt się nie skontaktował.

 

Gold z Bartexu pali się doskonale a ktoś tu pisał coś o doliczaniu dostawy. Cena na stronie to cena z dostawą tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem, pisałem reklamację, znowu dzwoniłem. Trzy tygodnie i nic... Ja rozumiem, że mogła zajść pomyłka, co od razu w reklamacji zaznaczyłem ale jak widać, pomyłki chyba nie było skoro nikt się nie skontaktował.

 

Gold z Bartexu pali się doskonale a ktoś tu pisał coś o doliczaniu dostawy. Cena na stronie to cena z dostawą tony.

 

Witam,

Piszesz że Gold pali się doskonale,możesz napisać jaki masz piec i sterownik i na jakich ustawieniach go spalasz?

Jam mam OE+16kw i mam ogromne problemy z tym groszkiem,w automacie z dmuchawą na -8 wypala się ogromny krater,próbuję teraz na ręcznym podawanie 5s przerwa 50s i dmuchawa na 29%może uda mi się to spalić,dobrze że kupiłem tylko 4 worki na próbę.

Natomiast Silver z Bartexu pali się bardzo dobrze.

Edytowane przez buhaj39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem tu nowy. Czy ktoś już tym palił:

[spam]

 

Wg. opinii doświadczonych palaczy z innego forum szału nie robi,podobno jest to mieszanka słabego jareta z mocno spiekającymi Brzeszczami i żeby osiągnąć deklarowaną wartość opałową musi być zmieszana ok 50/50

Taką opinię wyczytałem ale może znajdzie się ktoś kto tym palił i ma inne zdanie.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...