Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Tak, sądząc z opisu, że jest to produkt pochodzący z kopalni należących do Tauron Wydobycie, to musi tam być spora domieszka z Brzeszcz. Ciekaw jestem, jak to się sprawdza, bądź nie, w praktyce, czyli w piecu. Wg certyfikatu ma nawet 28 MJ wartość opałową.

 

Zakup eko to jedna wielka loteria,przerabiałem od początku 2016,podobno Chwałowice z firmy Myks z Mysłowic,Silver z Bartexu, 2 rodzaje ruska czyli Słońce z Rowexu i Czarną Perłę a obecnie WALCZĘ !!!! z Goldem z Bartexu który kupiłem w ramach testów ( na szczęście ) bo ma dużo pozytywnych opinii.Widać że ma moc ale w automacie spalić się go nie da przynajmniej u mnie a ja nie chcę siedzieć w kotłowni i patrzeć na palnik jak się pali,czy dołożyć dmuchawy czy odjąć ,rozbijać spieki itd.

Wg moich doświadczeń to wszystkie wymienione oprócz Golda ( pewnie ktoś doświadczony spali go bez wiekszych problemów) u mnie spalają się bardzo dobrze ale min. ze względu na ilość popoiołu ranking jest nastepujący

1-Silver 2 -Słońce 3- Podobno Chwałowice :-) 4 Czarna Perła. Dodam jeszcze że Słońce chociaż spala się dobrze to 2 razy zerwało mi zawleczkę bo miało troche kamienia.

Z tych bardziej popularnych został mi do przetestowania Retopal,podobno pali się dobrze tylko popiołu sporo

Edytowane przez buhaj39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzwoniłem, pisałem reklamację, znowu dzwoniłem. Trzy tygodnie i nic... Ja rozumiem, że mogła zajść pomyłka, co od razu w reklamacji zaznaczyłem ale jak widać, pomyłki chyba nie było skoro nikt się nie skontaktował.

 

Gold z Bartexu pali się doskonale a ktoś tu pisał coś o doliczaniu dostawy. Cena na stronie to cena z dostawą tony.

 

Dobrze wiedzieć. Trzeba będzie się mocno zastanowić nad przyszlymi zakupami skoro takie kwiatki. Ja też poleciłem znajomemu Karene. Tylko, że on kupił miał. Ponoć mu trawa rosła w workach. Nie widziałem tego osobiście, aż ciężko uwierzyć. Mówiłem mu żeby dzwonił do nich, ale czy to zrobił tego nie wiem. Sprawa miala miejsce kilka miesięcy temu. Ja natomiast mam iskrę czerwoną i raczej bez problemu. Jak widać loteria.

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół soboty w kotłowni - wybranie węgla z zasobnika, jego demontaż, wyjęcie ślimaka.... a poniżej na zdjęciu przyczyna.

Niestety wskazania "winnego" trudne bo spalam resztki i w zasobniku była Czarna Perła, groszek z Rastara i miał z Energo.

W każdym razie jakaś maszyna musiała to zgubić...

 

IMG_20170121_144455.jpgIMG_20170121_144736.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,Gąsiorów k/Kościelca i Krzymów.

Piekarscy ojciec i syn to prowadzą.

Dam Ci namiar do juniora :603365551,tylko nie wiem jak z transportem w okolice Łodzi(cena)

 

dzięki, napisz mi jeszcze jak

- wygląda granulacja tego groszku? sporo jest większych bryłek? jak to wygląda względem klasycznego ekogroszku? bo nie wiem czy pojdzie na stalowym ślimaku i klasycznej retorcie typu fajka

- nie produkował dużej ilości koksu, bo moc pewnie ma dużą? jakieś sklejone bryły w palenisku itp. popiół raczej drobny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granulacja do 25mm,słychać chrupanie,czyli dość twardy,tak było u mnie na żeliwnej ekoenergii.

Nie robiły się duże bryły ani spieki koksowe w palniku,popiół lekki popcorn,paliłem w duże mrozy teraz idzie Rokita.

Dzwoniłeś?sam przyjedziesz po odbiór?

 

Jak będę przejeżdżał w okolicy to może wezmę na próbę i zobaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Piszesz że Gold pali się doskonale,możesz napisać jaki masz piec i sterownik i na jakich ustawieniach go spalasz?

Jam mam OE+16kw i mam ogromne problemy z tym groszkiem,w automacie z dmuchawą na -8 wypala się ogromny krater,próbuję teraz na ręcznym podawanie 5s przerwa 50s i dmuchawa na 29%może uda mi się to spalić,dobrze że kupiłem tylko 4 worki na próbę.

Natomiast Silver z Bartexu pali się bardzo dobrze.

 

RBR Ekouniwersal 17kW idzie w auto. Gold, Silver, nie ma problemu. Z Kareny Iskra Żółta też bardzo dobrze, tylko z tą niby Wesołą dali d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, dawno tu nie zaglądałem... właśnie mi się skończyła perła i tona 28 premium , którą zakupiłem jeszcze pod koniec września. Szukam czegoś w necie bo u mnie na składzie jest tylko retopal... i do tego dosyć drogi jak na swoje parametry...

Co powiecie albo może ktoś miał do czynienia z takimi groszkami jakie pojawiły się teraz na aledrogo, a mianowicie: maxiret 28 i premium 27... Widać, że ludzie biorą a i cena przystępna... (takie w biało zielonych workach). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry.

 

Zakupiłem ostatnio Bartex`a Gold (kopalnia Wesoła), piec 24 kW. Póki co jestem bardzo zadowolony - ekogroszek na prawdę super się sprawuje, daje dość szybko temperaturę i dość długo ją trzyma. Mam piec w dwustanie na ustawieniach:

 

Długość podawania: 11 s

przerw podawania: 49 s

przedmuch: 30 %

 

Piec dochodzi do temperatury ok. 12 minut. Mam tylko jeden problem, pozostaje mi trochę niedopałów (zdjęcie poniżej), a wydłużając przerwę podawania, piec dłużej dochodzi do zadanej temperatury, a więc więcej pobiera groszku.

 

Coś czuję pozostaje regulacja tylko nadmuchem i przesłoną. Jeszcze dziś spróbuję ustawień słabszych mianowicie:

 

Długość podawania: 7 s

przerw podawania: 31 s

przedmuch: 30 %

 

Co o tym sądzicie?

 

 

20170124_220947.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych ustawieniach co podałem, 11/49/30 podtrzymanie mam ok 11 minut a wiec raczej się nic nie wypali. Zastanawiam się też czy nie zwiększyć proporcji, co za tym idzie piec dostanie większą moc, szybciej będzie dochodził do zadanej temperatury i teoretycznie powinien być dłużej w podtrzymaniu. Muszę sprawdzić gdzie więcej groszku pobiera, bo przy bieżących nastawach bierze ok 390g na cykl a więc jest dobrze jak na nie ocieplony dom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile czasu trwa i Ciebie cykl? Bo nijak mi to wychodzi próbując podstawiac dane

 

Tak jak napisałem, 11/49/30 podtrzymanie mam ok 11 minut, cykl, tzn dochodzi do zadanej temperatury ok. 12 minut.

 

Teraz zmieniłem ustawienia na: 7/31/36, co prawda podłogówkę zmniejszyłem trochę, bo o 3 stopnie, to dochodzi do temperatury zadanej jakieś 10 minut, a podtrzymanie to teraz wychodzi jakieś 15 minut. Szok jak dla mnie ale najwazniejsze, że się to sprawdza;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...