Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Tak jak napisałem, 11/49/30 podtrzymanie mam ok 11 minut, cykl, tzn dochodzi do zadanej temperatury ok. 12 minut.

 

Teraz zmieniłem ustawienia na: 7/31/36, co prawda podłogówkę zmniejszyłem trochę, bo o 3 stopnie, to dochodzi do temperatury zadanej jakieś 10 minut, a podtrzymanie to teraz wychodzi jakieś 15 minut. Szok jak dla mnie ale najwazniejsze, że się to sprawdza;d

Ja palę cyklem 5s podawanie 50s przerwa. teraz mam mieszankę golda z perłą. Nawet jak miałem samego Golda na palniku to nic nie zwiekszałem. U mnie nie ma zadnyc niedopalonych węgli w popiele. Wg tego co tu na forum wyczytałem to nawet lepiej jak piec nie jest w podtrzymaniu bo się kisi opał.Tak że ja nie zwracam uwagi na to jak długo osiąga temp i jak długo utrzymuje.

Piec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja póki co zwracam uwagę:p tak czy siak po nocy mogę stwierdzić, że przy ustawieniach 7/31/36 odpadu praktycznie nie ma. Jak wprowadziłem ustawienia wczoraj około 18, dziś o 7 rano sprawdziłem, efekt widoczny na zdjęciu.

 

O do tego kiszenia opału itp nie znalazłem tematu, może za słabo szukałem :D

 

20170126_071315.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam około 1,5T mocno koksującego ekogroszku ze starych zapasów, w zasadzie 60/70% zawartości popielnika to bryłki koksu, żadnym nastawami nie można tego ograniczyć więc wsypałem parę razy bezpośrednio na palenisko tego koksu i spalałem na samym nadmuchu bez podawania opału i ma to dużą moc (kocioł szybko dochodzi) oraz bardzo niski płomień - taki gazowy i zastanawiam się czy można to by dosypywać do zasobnika żeby szło razem z ekogroszkiem, robił ktoś tak? Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kareny chcieli zabrać tą swoją Wesołą po 3 tygodniach. Powiedziałem im, że nie muszą się fatygować bo zostało z 200kg, a resztę k...c i ch...c "spaliłem". Zaproponowali 100zł rekompensaty. Śmieszne, mniej niż ich kosztowałby odbiór, a takie to g...o nie węgiel. Odpisałem, że mogliby obniżyć do 620zł, bo na lokalnym składzie czeski po tyle jest a pali się trochę lepiej niż ta wesoła ich. Nic już nie odpisali, czyżbym pokrzyżował ich plany i mi chcieli stówką zapchać usta a sami mieli zamiar komuś to znowu wcisnąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od nich kupiłem ekomiał siany. Wiem, że teraz suchego opału się nie kupi ale gość z Kareny zapewniał mnie, że opał jest wilgotny a do mokrego to mu dużo brakuje. No cóż, jak się okazało po otwarciu worka zamiast miału znalazłem czarne błoto. Opał jest tak mokry, że po wysypaniu, z worków leci woda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

wiedziony informacjami sprzed kilkudziesięciu stron kupiłem w Karenie Iskrę Wesołą oraz Ekomiał Siany.

Skończyłem właśnie miesiąc palenia ekomiałem - większych uwag nie mam, za te pieniądze chyba spalał się dobrze.

Przeszedłem teraz na Iskrę Wesołą (zakup 2 miesiące temu) i nie dość, że nie jestem w stanie jej spalić to jeszcze zasyfia mi piec sadzą niemiłosiernie - ani ich Ekomiał ani Ekoret wcześniej nie robił mi takiego syfu. O ilości popiołu nie ma co mówić.

 

Próbuję spalać ją w tłokowcu KaroDuo Protech 25kW na ustawieniach 8/170/30 (nadmuch 30 na 100). Może macie swoją sugestię jak to spalić?

 

W workach na szczęście miałem sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

wiedziony informacjami sprzed kilkudziesięciu stron kupiłem w Karenie Iskrę Wesołą oraz Ekomiał Siany.

Skończyłem właśnie miesiąc palenia ekomiałem - większych uwag nie mam, za te pieniądze chyba spalał się dobrze.

Przeszedłem teraz na Iskrę Wesołą (zakup 2 miesiące temu) i nie dość, że nie jestem w stanie jej spalić to jeszcze zasyfia mi piec sadzą niemiłosiernie - ani ich Ekomiał ani Ekoret wcześniej nie robił mi takiego syfu. O ilości popiołu nie ma co mówić.

 

Próbuję spalać ją w tłokowcu KaroDuo Protech 25kW na ustawieniach 8/170/30 (nadmuch 30 na 100). Może macie swoją sugestię jak to spalić?

 

W workach na szczęście miałem sucho.

 

Ja mam z wesołej groszek i jestem bardzo z niego zadowolony. Obecnie mam ustawienia 10/50/40 i ilości "odpadu" są znikome. U Ciebie to ciekawa sprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z wesołej groszek i jestem bardzo z niego zadowolony. Obecnie mam ustawienia 10/50/40 i ilości "odpadu" są znikome. U Ciebie to ciekawa sprawa :D

Jestem nowym "palaczem", staram się rozmyślnie wszystko ustawiać i obserwować. Przy ustawieniach sugerowanych przez producenta kotła, tj. 8/120/30 żarzący się groszek wpada do popielnika.

 

jeśli miałbym porównywać z miałem - lepiej mi było na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym "palaczem", staram się rozmyślnie wszystko ustawiać i obserwować. Przy ustawieniach sugerowanych przez producenta kotła, tj. 8/120/30 żarzący się groszek wpada do popielnika.

 

jeśli miałbym porównywać z miałem - lepiej mi było na nim.

 

to co wpada to raczej koks ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co zwracam uwagę:p tak czy siak po nocy mogę stwierdzić, że przy ustawieniach 7/31/36 odpadu praktycznie nie ma. Jak wprowadziłem ustawienia wczoraj około 18, dziś o 7 rano sprawdziłem, efekt widoczny na zdjęciu.

 

O do tego kiszenia opału itp nie znalazłem tematu, może za słabo szukałem :D

 

[ATTACH=CONFIG]379747[/ATTACH]

Powinno się dążyć do tego aby kocioł nie odstawiał się, lub też odstawiał się sporadycznie. Im stabilniejsza praca kotła tym lepiej i dla kotła, i dla komfortu w mieszkaniu. Ze zdjęcia które przedstawiłeś dalej widać niedopały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co wpada to raczej koks ;-)

 

Ok, w takim razie ja się poddaję... nie umiem spalić tego węgla.

Na zdjęciu prezentuję stan pieca (górne drzwiczki) po niecałej dobie od gruntownego czyszczenia.

 

Co w takim razie robię źle? Byłbyś uprzejmy (lub ktokolwiek inny) naprowadzić mnie jak ustawić kocioł?

20170129_135655.jpg20170129_135651.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoła wymaga dużej ilości powietrza - u siebie spalam ją na płaskim poziomie żaru na palniku retortowym, czyli ze znacznie większym nadmiarem powietrza niż inne węgle.

 

Wymiennik masz ewidentnie okopcony, a ta sadza to straty, więc z dwojga złego lepszy duży nadmiar powietrza i czystszy wymiennik niż mniej powietrza i brudny przy podobnej sprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

wiedziony informacjami sprzed kilkudziesięciu stron kupiłem w Karenie Iskrę Wesołą oraz Ekomiał Siany.

Skończyłem właśnie miesiąc palenia ekomiałem - większych uwag nie mam, za te pieniądze chyba spalał się dobrze.

Przeszedłem teraz na Iskrę Wesołą (zakup 2 miesiące temu) i nie dość, że nie jestem w stanie jej spalić to jeszcze zasyfia mi piec sadzą niemiłosiernie - ani ich Ekomiał ani Ekoret wcześniej nie robił mi takiego syfu. O ilości popiołu nie ma co mówić.

 

Próbuję spalać ją w tłokowcu KaroDuo Protech 25kW na ustawieniach 8/170/30 (nadmuch 30 na 100). Może macie swoją sugestię jak to spalić?

 

W workach na szczęście miałem sucho.

 

Pytanie czy aby na pewno masz ekogroszek z Wesołej? Akurat palę Wesołą i jak do tej pory muszę przyznać, że to najlepszy groszek jeśli chodzi o kaloryczność i małą ilość popiołu. Jadę na ustawieniach 2s podawanie, 20s przerwa, węgiel wypalony dość fajnie, czasem zostają nieduże brązowe spieki, które łatwo rozpadają się w ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy aby na pewno masz ekogroszek z Wesołej? Akurat palę Wesołą i jak do tej pory muszę przyznać, że to najlepszy groszek jeśli chodzi o kaloryczność i małą ilość popiołu. Jadę na ustawieniach 2s podawanie, 20s przerwa, węgiel wypalony dość fajnie, czasem zostają nieduże brązowe spieki, które łatwo rozpadają się w ręce.

 

Tak, Iskra Wesoła kupiona bezpośrednio w Karenie. Foto które dałem powyżej to efekt palenia tymże groszkiem (czyściłem dokładnie krócej niż dobę wcześniej). Dzisiaj, za radą Suspensera, spróbuję zwiększyć nadmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...