Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Mi to też nie przeszkadza bo kocioł mam za domem, z ciekawości posiedziałem trochę żeby posłuchać jak podajnik pracuje na tym groszku.

Powiem że jak paliłem groszkiem z Bytomia to nawet z za ściany było czasami słychać jak chrupią większe kawałki.

Czytając widziałem wpisy że niektórych te odgłosy mocno irytują a podajnik RBRa pracuje wyjątkowo cicho.

 

Brucer też cicho pracuje,jak miałem drobny eko do testów to tylko szum było słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Właśnie przed chwilą dotarł do mnie Pieklorz-Ekogroszek prosto z KWK Piekary, 26MJ/kg, typ 31.2

Cena 649,44 za tonę - zgodnie z cenikiem kwsa, dokumenty zwalniające mnie z opłacenia akcyzy mam ponoć trzymać 5 lat (!). Oczywiście transport płatny osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 lat to ma trzymać papiery ten co ci sprzedał.

Byłem w UC po wprowadzeniu akcyzy na węgiel i zapytałem pana inspektora co mam mówić klientom w sprawie tych papierów ( dokumentów dostawy) czy maja obowiązek to kolekcjonować przez jakiś okres czasu czy mogę sobie ty tyłek wytrzeć.

Odpowiedział bardzo konkretnie pytaniem, " a czy jak pan kupi buty, chleb czy cukier to trzyma pan paragon ?

Podejrzewam że wiedział wtedy tyle co ja ale z ciekawości zadzwonię teraz zapytać czy im się coś nie odmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w tamtym tygodniu 4 t ekogroszku z Chwałowic niby 28 MJ/kg workowany po 890z z przywózka

wcześniej wziołem 4 worki po 30kg na spróbowanie i według mnie jakoś sie to pali

obecnie pale nim w trybie letnim i grzeje CWU 250l ...z obserwcji wychodzi że na miesiąc grzania wody idzie 150kg groszku czyli jakieś 5 kg na dzień

piec postawiony i uruchomiony miesiąc temu tak że narazie testuje

myślałem też nad kupnem czecha do grzania CWU ...na składzie jest po 460zł za tone luzem

powiedzcie mi czy jak czech poleży sobie z rok czy 2 na świeżym powietrzu to coś z nim sie stanie?

oczywiście pod dachem/wiatą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czytając widziałem wpisy że niektórych te odgłosy mocno irytują a podajnik RBRa pracuje wyjątkowo cicho.

 

Mam mieszane odczucia co do cichej pracy podajnika w RBR. Dokładnie słyszę kiedy podajnik pracuje będąc na poddaszu w drugim końcu domu. Kocioł ustawiony na parterze w kotłowni za garażem domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym. I słychać właśnie pracę podajnika a nie kruszenie groszku. Kocioł wypoziomowany, ustawiony w wykafelkowanej kotłowni. Tak się zastanawiam czy nie podłożyć kawałka gumy pod nogę podajnika - chociaż wydaje mi się, że dragania (słabo wyczuwalne) przenoszone są bardziej poprzez korpus kotła w trakcie pracy podajnika.

Może przestanę go słyszeć za kilka tygodni gdy się przyzwyczaję i minie efekt nowości :) Ale jak zimą bedzie częściej się załączał a ja bedę to dalej słyszał to....

 

EDIT: Możecie odpowiedzieć czy 13-14 minut pracy podajnika dziennie na podgrzewanie CWU w zadobniku 140 l to sporo? Czyli ok 4,5 - 5 kg na dobę (zbigmaz01 podał, że 17-ka podaje ok 0,35 kg na minutę). Wiem, że to w dużej mierze sprawa indywidualna. W domu 2 dorosłych + 2 dzieci. Strefy czasowe: 7 godzin (5-7 i 16-21) temp. 45* a reszta (17 h) obniżona do 40*. Z tym, że w ciągu dnia i tak jest niania z dzieckiem w czasie obniżonej temp. CWU.

Edytowane przez sakus
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam Wszystkich !

Właśnie kupiłem eko pieklorz z bobka 3,5 t - 720/t z transportem - co sądzicie o tegorocznym pokładzie, miałem go w zeszłym roku i było OK.

gegus37,

nie miałem jeszcze tego węgla. Właśnie mam możliwość kupienia - podobno oryginalnie pakowanego - PIEKLORZ-a bytomskiego z KWK Bobrek za 1000 zł tona z dostawą. Wydaje mi się, że ta cena, którą podałeś jest stosunkowo niska. Czy to jest na pewno oryginalny Pieklorz? Cena sugeruje, że może to być węgiel pochodzenia rosyjskiego.

W składzie węglowym oferowano mi EKORET z "Juliusza" Sosnowiec za 855 zł luzem.

 

Stoję właśnie przed wyborem i zakupem węgla i nie wiem jaki kupić? Który ekogroszek jest najlepszy?

Niestety nie mieszkam na Śląsku, gdzie jest blisko do kopalni i jest na pewno większy wybór.

Co byście mi doradzili.

Edytowane przez kris1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gegus37,

nie miałem jeszcze tego węgla. Właśnie mam możliwość kupienia - podobno oryginalnie pakowanego - PIEKLORZ-a bytomskiego z KWK Bobrek za 1000 zł tona z dostawą. Wydaje mi się, że ta cena, którą podałeś jest stosunkowo niska. Czy to jest na pewno oryginalny Pieklorz? Cena sugeruje, że może to być węgiel pochodzenia rosyjskiego.

W składzie węglowym oferowano mi EKORET z "Juliusza" Sosnowiec za 855 zł luzem.

 

Stoję właśnie przed wyborem i zakupem węgla i nie wiem jaki kupić? Który ekogroszek jest najlepszy?

Niestety nie mieszkam na Śląsku, gdzie jest blisko do kopalni i jest na pewno większy wybór.

Co byście mi doradzili.

 

kris1953

 

Węgiel jest na 99% oryginalny , a na cene składa się to też że kupiłem go luzem, przed podwyżką i.....od osoby która z kolei ma na kopalniach "znajomości " i kupuje taniej "bez papierów" no i blizko bo do krakowa , a tu konkuręcja jest duża na składach. Na kopalniach węgla nie brakuje , jest jak na polskę na węglu leżącą ZA DROGI sprzedaż jest mała i wały też kręcą !!!

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris1953

 

Węgiel jest na 99% oryginalny , a na cene składa się to też że kupiłem go luzem, przed podwyżką i.....od osoby która z kolei ma na kopalniach "znajomości " i kupuje taniej "bez papierów" no i blizko bo do krakowa , a tu konkuręcja jest duża na składach. Na kopalniach węgla nie brakuje , jest jak na polskę na węglu leżącą ZA DROGI sprzedaż jest mała i wały też kręcą !!!

 

pozdrawiam !

Gegus nie pisz takich rzeczy na forum bo cię zamkną razem z tym co ci sprzedał. Węgiel pewnie "niumany"

Nie wyjedziesz teraz z kopalni bez "Dokumentu Dostawy". Przemieszczanie węgla tylko z tym dokumentem.

Nawet na drodze Urząd Celny może cię zwinąć bez takiego papierka

Urwała się wielu lewizna i robienie US w cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gegus nie pisz takich rzeczy na forum bo cię zamkną razem z tym co ci sprzedał. Węgiel pewnie "niumany"

Nie wyjedziesz teraz z kopalni bez "Dokumentu Dostawy". Przemieszczanie węgla tylko z tym dokumentem.

Nawet na drodze Urząd Celny może cię zwinąć bez takiego papierka

Urwała się wielu lewizna i robienie US w cepa.

 

Karoka65

 

Możliwe że krzyczą i zachęcają że taniej aby zwiększyć sprzedaż i dać poczucie ...wyjątkowości zakupu ...dla mnie ważne jest abym miał dobry eko w dobrej cenie !

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem workowanego Jaret Plusa po 848 zł/tonę i za kilka tygodni przetestuję ile jest wart ... bo Pieklorza w tym sezonie się boję ;)

 

Witam

Jeśli można spytać to czemu boisz się Pieklorza? Coś z nim nie tak obecnie?

Pytam bo miałem zamiar go kupić, a w okolicy oprócz Pieklorza z Bobrek dostępny jest jeszcze Retopal i Ekoret z KHW.

Retopalem paliłem 2-3 lata temu i miałem sporo popiołu i spieków, ostatni sezon paliłem właśnie Pieklorzem i był znacznie lepszy niż Retopal.

Zastanawiam się jeszcze na Ekoretem ale jest najdroższy

Pieklorz - 960/t

Ekoret - 1000/t

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...