Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Brakło mi groszku i musiałem coś zamówić. Miał być bezproblemowy i w miarę suchy o co w zimie nie łatwo. Trochę popytałem w miejscach gdzie już kiedyś zamawiałem - wszędzie mokry opał. Wybór padł na podobno suchy Ekobran - rusek, którym kiedyś już paliłem i nie miałem problemów. Przyszedł wczoraj i pierwsze miłe zaskoczenie - jest faktycznie w miarę suchy - przy mrozie był w postaci sypkiej a nie zmrożonych brył, nawet się kurzyło jak wsypywałem do zasobnika :) Pod folią z palety żadnego lodu itp. Zasypałem i jak wrócę do domu pod koniec tygodnia to dam znać jak się to pali. Aha, cena niecałe 800 z transportem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Brakło mi groszku i musiałem coś zamówić. Miał być bezproblemowy i w miarę suchy o co w zimie nie łatwo. Trochę popytałem w miejscach gdzie już kiedyś zamawiałem - wszędzie mokry opał. Wybór padł na podobno suchy Ekobran - rusek, którym kiedyś już paliłem i nie miałem problemów. Przyszedł wczoraj i pierwsze miłe zaskoczenie - jest faktycznie w miarę suchy - przy mrozie był w postaci sypkiej a nie zmrożonych brył, nawet się kurzyło jak wsypywałem do zasobnika :) Pod folią z palety żadnego lodu itp. Zasypałem i jak wrócę do domu pod koniec tygodnia to dam znać jak się to pali. Aha, cena niecałe 800 z transportem.

 

 

daj znać czy warto i gdzie kupiłeś bo też muszę coś załatwić na szybko, dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym użytkownikiem, chciałbym sie dowiedzieć jaki polecacie ekogroszek np z allegro albo innej strony internetowej. Posiadam pięć galmeta ze sterownikiem ekspert pid dynamic 4d 12kw ekogroszek już kilka miesiwcy temu kupiłem ale niestety mam multum spisków niedopalonych prawie wogole popiołu. Podam ustawienia

Parametry podtrzymania 2s

Przerwa 30 min

Czas nadmuchu 26s

Moc nadmuchu 49%

Max nic kotła 60%

Jestem laikiem w tych sprawach nawet nie wiem dokładnie skąd jest ekogroszek Ale proszę o jakieś rady i skąd mogę zamówić porządny eko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że pomieszczenie jest ogrzewane do tak około 28 stopni jest 5 grzejników 50m2 ściany podwojnie ocieplone dach to płyta obornika posadzka wylana Ale bez styropianu i soalanie mnie wychodzi miedzy 16-20kg/24h temperatura zadana to 55 stopni a dlatego ze tyle stopni bo jest to pomieszczenie hodowlane ( zajmuje sie terrarystyka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karena S.A.

Zachwalałem tą firmę, brałem od nich węgiel i był zawsze dobry. Namówiłem trzech innych klientów i wziąłem dla nich i dla siebie tonę węgla Iskra Wesoła. Węgiel przyjechał w niebieskich workach z kartką, że to worki zastępcze. OK. Wsypałem do pieca i ... no ja p....ę... praktycznie się nie pali, do tego co na stronie to mu brakuje jakieś 7 MJ, popiołu więcej niż z czecha i ruska, różne piece i nikt nie może z nas tego spalić, dodatkowo dwa zablokowania podajnika. Nie wiem co to jest w workach, ale z pewnością koło wesołej to najwyżej mogło leżeć. Nieźle wyszedłem na tym polecaniu firmy, nie ma co, bo oczywiście pretensje teraz do mnie na co ludzi namówiłem.

 

ja mialem odwrotnie, zamowilem Iskre niebieska i dostalem w pomaranczowych workach, juz mialem zglaszac reklamacje, ale znalazlem rowneiz karte ze worki sa zastepcze. nie mam porownania bo to moj pierwszy groszek jaki zamawialem, ale pali sie dosc przyzwoicie i na moje oko popiolu malo.

 

moze ktos polecic jeszzce jakeigos sprawdzownego dostawce wysylkowego bo w lokalnym skladzie maja tylko groszek luzem a ja nie mam gdzie trzymac luzem wegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakło mi groszku i musiałem coś zamówić. Miał być bezproblemowy i w miarę suchy o co w zimie nie łatwo. Trochę popytałem w miejscach gdzie już kiedyś zamawiałem - wszędzie mokry opał. Wybór padł na podobno suchy Ekobran - rusek, którym kiedyś już paliłem i nie miałem problemów. Przyszedł wczoraj i pierwsze miłe zaskoczenie - jest faktycznie w miarę suchy - przy mrozie był w postaci sypkiej a nie zmrożonych brył, nawet się kurzyło jak wsypywałem do zasobnika :) Pod folią z palety żadnego lodu itp. Zasypałem i jak wrócę do domu pod koniec tygodnia to dam znać jak się to pali. Aha, cena niecałe 800 z transportem.

 

Po pierwszych kilku dniach wrażenia jak najbardziej pozytywne. Spalanie bezproblemowe, żadnych spieków itp. Tak dla porównania - dużo lepiej się pali niż miał z Energo, który się mocno spiekał a którym ostatnio paliłem. Co najważniejsze jest suchy (w zasobniku trochę się skrapla para na ściankach ale to raczej słaby wyznacznik suchości węgla bo miałem trochę groszku który 2 lata leżał w kotłowni, kurzyło się z niego jak cholera a i tak zasobnik był wilgotny). Generalnie o tej porze roku wg mnie nic bardziej suchego się nie kupi.

Link do aukcji http://allegro.pl/ekobran-eko-groszek-worek-25kg-suchy-27mj-wegiel-i6628812491.html

Cena niecałe 800 z dowozem w promieniu 100km od Warszawy więc dla osób z okolicy wg mnie bardzo dobra oferta.

Dla dalszych odległości dochodzi 150 za kuriera więc raczej słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nie polecam miału z Energo :(

 

2 lata temu kupiłem ekogroszek Extra z Energo w lato. Był suchy jak pieprz i bardzo dobrze sie spalał (bezproblemowo). Worki wytrzymałe.

 

Na ten sezon kupiłem miał z Energo. Wiedziałem że bedzie mniej kaloryczny , ale kalorycznośc powyżej 22MJ była akceptowalna.

 

Kupiłem też w lato .

 

Niestety mimo że z worków nie lała się woda , to był wilgotny. Na poczatku miałem problemy z zawieszaniem się opału , ale później zawieszanie było już mnej problematyczne. Niestety opał spieka się (popiół) i powstają duże "figurki" . Na szczęście tylko popiołu ...

Popiołu sporo ...

Kaloryczność słaba. Kiedyś ekogroszek Energo w sezonie zimowym starczał mi na 7-10 dni palenia , zależnie od oczywiście temepratur ...

Tutaj starcza na 6 dni ...

 

Jak dla mnie kaloryczność zbliżona do czeskiego ekogroszku ...

 

Miał bardzo brudzi kocioł , zapewne z powodu wilgotności.

Najgorsze jest to że mam komin murowany (z pelnej cegły) i już kiedyś walczyłem z wilgocą (mokry komin) ale po zmianie stylu palenia i zmianie opału problem zniknął ...

 

Przy tym opale problem powrócił. Komin mokry mimo że temp spalin 100-120 stopni :(

 

Następny problem to nędznej jakości worki a raczej fatalne zgrzewy. Prawie każdy worek nieszczelny , puszczają zgrzewy i już wielokrotnie podczas noszczenia zgrzewy puszczały i dodatkowe sprzątanie ...

 

Ja już nie kupię miału z Enego ...

 

Miało być taniej i ekonomiczniej a jest więcej roboty i dodatkowe problemy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nie polecam miału z Energo :(

 

2 lata temu kupiłem ekogroszek Extra z Energo w lato. Był suchy jak pieprz i bardzo dobrze sie spalał (bezproblemowo). Worki wytrzymałe.

 

Na ten sezon kupiłem miał z Energo. Wiedziałem że bedzie mniej kaloryczny , ale kalorycznośc powyżej 22MJ była akceptowalna.

 

Kupiłem też w lato .

 

Niestety mimo że z worków nie lała się woda , to był wilgotny. Na poczatku miałem problemy z zawieszaniem się opału , ale później zawieszanie było już mnej problematyczne. Niestety opał spieka się (popiół) i powstają duże "figurki" . Na szczęście tylko popiołu ...

Popiołu sporo ...

Kaloryczność słaba. Kiedyś ekogroszek Energo w sezonie zimowym starczał mi na 7-10 dni palenia , zależnie od oczywiście temepratur ...

Tutaj starcza na 6 dni ...

 

Jak dla mnie kaloryczność zbliżona do czeskiego ekogroszku ...

 

Miał bardzo brudzi kocioł , zapewne z powodu wilgotności.

Najgorsze jest to że mam komin murowany (z pelnej cegły) i już kiedyś walczyłem z wilgocą (mokry komin) ale po zmianie stylu palenia i zmianie opału problem zniknął ...

 

Przy tym opale problem powrócił. Komin mokry mimo że temp spalin 100-120 stopni :(

 

Następny problem to nędznej jakości worki a raczej fatalne zgrzewy. Prawie każdy worek nieszczelny , puszczają zgrzewy i już wielokrotnie podczas noszczenia zgrzewy puszczały i dodatkowe sprzątanie ...

 

Ja już nie kupię miału z Enego ...

 

Miało być taniej i ekonomiczniej a jest więcej roboty i dodatkowe problemy :(

 

porównywanie groszku i miału, nawet z tej samej kopalni, raczej mija się z celem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nie polecam miału z Energo :(

 

2 lata temu kupiłem ekogroszek Extra z Energo w lato. Był suchy jak pieprz i bardzo dobrze sie spalał (bezproblemowo). Worki wytrzymałe.

 

Na ten sezon kupiłem miał z Energo. Wiedziałem że bedzie mniej kaloryczny , ale kalorycznośc powyżej 22MJ była akceptowalna.

 

Kupiłem też w lato .

 

Niestety mimo że z worków nie lała się woda , to był wilgotny. Na poczatku miałem problemy z zawieszaniem się opału , ale później zawieszanie było już mnej problematyczne. Niestety opał spieka się (popiół) i powstają duże "figurki" . Na szczęście tylko popiołu ...

Popiołu sporo ...

Kaloryczność słaba. Kiedyś ekogroszek Energo w sezonie zimowym starczał mi na 7-10 dni palenia , zależnie od oczywiście temepratur ...

Tutaj starcza na 6 dni ...

 

Jak dla mnie kaloryczność zbliżona do czeskiego ekogroszku ...

 

Miał bardzo brudzi kocioł , zapewne z powodu wilgotności.

Najgorsze jest to że mam komin murowany (z pelnej cegły) i już kiedyś walczyłem z wilgocą (mokry komin) ale po zmianie stylu palenia i zmianie opału problem zniknął ...

 

Przy tym opale problem powrócił. Komin mokry mimo że temp spalin 100-120 stopni :(

 

Następny problem to nędznej jakości worki a raczej fatalne zgrzewy. Prawie każdy worek nieszczelny , puszczają zgrzewy i już wielokrotnie podczas noszczenia zgrzewy puszczały i dodatkowe sprzątanie ...

 

Ja już nie kupię miału z Enego ...

 

Miało być taniej i ekonomiczniej a jest więcej roboty i dodatkowe problemy :(

Potwierdzam te obserwacje. Mial bardzo mokry i mimo zakupu latem do teraz nie zdazyl przeschnac. Wiekszosc bardzo drobna frakcja praktycznie piach ktory szlakuje i zapycha palnik. Bardzo duzo popiolu do tego kiepska kalorycznosc dlatego idzie go zauwazalnie duzo wiecej niz ekogroszku.Widac to doskonale gdy temperatura spadnie ponizej - 5 C. Wspolspalam go z suchym ekogroszkiem bo spalanie tylko mialu to tragedia dla kotla i uzytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam te obserwacje. Mial bardzo mokry i mimo zakupu latem do teraz nie zdazyl przeschnac. Wiekszosc bardzo drobna frakcja praktycznie piach ktory szlakuje i zapycha palnik. Bardzo duzo popiolu do tego kiepska kalorycznosc dlatego idzie go zauwazalnie duzo wiecej niz ekogroszku.Widac to doskonale gdy temperatura spadnie ponizej - 5 C. Wspolspalam go z suchym ekogroszkiem bo spalanie tylko mialu to tragedia dla kotla i uzytkownika.

 

Jak paliłęm ekogroszkiem Extra (niby 25-27Mj) to był jednak lekko słabszy niż ekogroszek (podobno) z Chwałowic. Miał wiecej popiołu i niższą kalorycznośc , ale jakiejś tragedii nie było ..

 

Paliłem też miałem podobno z Piasta (24mj) aby byłto bardzo problematyczny miał , ale mimo że problematyczny to kaloryczniejszy od Energo , suchy i z większą ilością "grubszego" węgla ..

 

Tutaj nędza.

 

Mniej syfił mi się kocioł jak paliłem czechem , albo bardzo podobnie ...

Kalorycznośc dla mnie jak czecha ...

 

Zapewne to już koniec zakupów przez neta , teraz Energo (ekogroszek) jest w kosmicznej cenie (850zł) a miału od Energo już nigdy nie kupię

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam o Waszych doświadczeniach z miałem z Energo to dochodzę do wniosku, że kupowanie niby tego samego paliwa, pod tą samą nazwą z tego samego źródła to jednak loteria.

Co prawda ciężko porównywać miał który się kupowało za 515zł (z transportem) z jakimkolwiek ekogroszkiem ale u mnie wyglądało to tak (kupowałem na wiosnę):

- frakcja - wcale nie taka drobna, dużo kawałków wielkości groszku - raczej jak mieszanka miału i groszku

- wilgotność - może nie był idealnie suchy ale nic się nie zawieszało w podajniku, woda nie ciekła itp.

- worki - wytrzymałe (przerzuciłem 2 tony i nie pamiętam żeby cokolwiek mi się rozerwało)

- popiół - faktycznie dużo

no i trzeba było codziennie puknąć pogrzebaczem bo robiły się spieki.

 

Reasumując - za obecną cenę 640 uważam że nie warto go kupować, ja kupowałem po 515 więc kupiłem 2 tony miału w cenie tylko nieco wyższej od 1 tony dobrego grochu więc jak najbardziej miało to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...