Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Jak tak czytam o Waszych doświadczeniach z miałem z Energo to dochodzę do wniosku, że kupowanie niby tego samego paliwa, pod tą samą nazwą z tego samego źródła to jednak loteria.

Co prawda ciężko porównywać miał który się kupowało za 515zł (z transportem) z jakimkolwiek ekogroszkiem ale u mnie wyglądało to tak (kupowałem na wiosnę):

- frakcja - wcale nie taka drobna, dużo kawałków wielkości groszku - raczej jak mieszanka miału i groszku

- wilgotność - może nie był idealnie suchy ale nic się nie zawieszało w podajniku, woda nie ciekła itp.

- worki - wytrzymałe (przerzuciłem 2 tony i nie pamiętam żeby cokolwiek mi się rozerwało)

- popiół - faktycznie dużo

no i trzeba było codziennie puknąć pogrzebaczem bo robiły się spieki.

 

Reasumując - za obecną cenę 640 uważam że nie warto go kupować, ja kupowałem po 515 więc kupiłem 2 tony miału w cenie tylko nieco wyższej od 1 tony dobrego grochu więc jak najbardziej miało to sens.

 

Spostrzeżenia są zbierzne. Kiepska energetyczność, dużo popiołu, spiekalność i problemy ze spalaniem. Z uwagi na granulacje trzeba podnieść nadmuch (mniej syfi ale wyższa strata kominowa), spalanie przynajmniej u mnie wyższe o 25% w stosunku do ekogroszku także cenowo wychodzi to samo co ekogroszek, a kłopotów ze spalaniem i popiołem więcej. Kupowany latem i po 6 m-cach nadal wilgotny pomimo otwierania worków z 2 tygodniowym wyprzedzeniem. Płacisz za wodę, która jest zabójcza dla kotła i komina. Argument że z worków się nie leje jest super biorąc pod uwagę że kupowałem go latem i dosuszam przed zasypem. Groszek który kupiłem w tym samym okresie u innego dostawcy był suchy.

Porównując z innymi sezonami ekonomiczny sens zakupu jest wątpliwy, a dochodzą kłopoty ze spalaniem i popiołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak paliłęm ekogroszkiem Extra (niby 25-27Mj) to był jednak lekko słabszy niż ekogroszek (podobno) z Chwałowic. Miał wiecej popiołu i niższą kalorycznośc , ale jakiejś tragedii nie było ..

 

Paliłem też miałem podobno z Piasta (24mj) aby byłto bardzo problematyczny miał , ale mimo że problematyczny to kaloryczniejszy od Energo , suchy i z większą ilością "grubszego" węgla ..

 

Tutaj nędza.

 

Mniej syfił mi się kocioł jak paliłem czechem , albo bardzo podobnie ...

Kalorycznośc dla mnie jak czecha ...

 

Zapewne to już koniec zakupów przez neta , teraz Energo (ekogroszek) jest w kosmicznej cenie (850zł) a miału od Energo już nigdy nie kupię

 

Ja dodam ze ego z energo to też straszna lipa w tym roku. W zeszłym jak najbardziej był OK, lecz w tym to nie ten sam groszek dużo kamieni a popiołu to będzie ze 20% (w zeszłym roku było dużo mniej popiołu) wcześniej wypalał się na popiół z papierosa a teraz szlakuje i się zlepia jedyne to ze go kupiłem za 705 zł latem bo teraz to cena z kosmosu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja kilka dni temu kupiłem ekogrosze na allegro w firmie Weglobud Żory. Za tone zapłaciłem nie mało bo z transportem pod dom 880 zł tona (niestety w sezonie zawsze drogo). Groszek w żółtych workach deklarowany jako Pieklorz. To mój pierwszy sezon grzewczy więc ryzykuje zakupy w rożnych miejscach i to był pierwszy zakup przez internet, czego się obawiałem to tego że będzie mokry biorąc pod uwagę fakt że jest to sezon zimowy. Transport odbierała moja żona więc nie sprawdziła co jest w workach :) paleta była solidnie zabezpieczona nie tylko streczem ale tez workiem foliowym od góry. Po rozpakowaniu kilku worków byłem mile zaskoczony wilgotność w normie jak na porę roku ale z worków się nie lało kilka dni w kotłowni i groszek suchy. Co do spalania prz aktualnej pogodzie do -10 piec szybko się dogrzewa czuć że węgiel ma deklarowaną moc niestety popiołu jest trochę więcej niż deklarowane 4-6% ale wychodzę z założenia że lepiej mieć więcej popiołu niż mega spieki w popielniku :) A co do transportu to 3 dni i był u mnie na podwórku.

Polecam ekogroszek żółty Pieklorz z Weglobud Żory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak paliłęm ekogroszkiem Extra (niby 25-27Mj) to był jednak lekko słabszy niż ekogroszek (podobno) z Chwałowic. Miał wiecej popiołu i niższą kalorycznośc , ale jakiejś tragedii nie było ..

 

Paliłem też miałem podobno z Piasta (24mj) aby byłto bardzo problematyczny miał , ale mimo że problematyczny to kaloryczniejszy od Energo , suchy i z większą ilością "grubszego" węgla ..

 

Tutaj nędza.

 

Mniej syfił mi się kocioł jak paliłem czechem , albo bardzo podobnie ...

Kalorycznośc dla mnie jak czecha ...

 

Zapewne to już koniec zakupów przez neta , teraz Energo (ekogroszek) jest w kosmicznej cenie (850zł) a miału od Energo już nigdy nie kupię

 

Te ceny Energo to jakiś kosmos... :-) Retopala bezpośrednio z kopalni można nabyć za 800zł lub oryginalnego Ekoreta też z kopalni za 918zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio testowałem na allegro ofertę ruska :p

:spam:

 

800 zł z dostawą.

Naprawdę suchy węgiel. Spokojnie mogę polecić.

 

w tej samej cenie masz oryginalny retopal prosto z kopalni i na bank jest bardziej kaloryczny, bo paliłem tym i tym.... perła była dobra ale jak kosztowała niewiele ponad 500zeta

Edytowane przez Tomaszs131
link reklamowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed Pieklorzem miałem kilka worków Ekoreta z kopalni Juliusz (kupiony w pobliskim składzie po 22,5 za worek - MASAKRA) kaloryczność zadowalająca spalanie tez ale po spaleniu 100 kg trzeba było wyczyścić piec bo był mega zasyfiony. Paliłem też groszkiem z Bartexu Rubin, Silver i Gold całkiem niezły groszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, co powiecie o Bartex Rubin- ponoć kopalnia KWK Piast. Muszę w najbliższym czasie coś kupić. Ktoś pali/palił tym grochem ?

 

Info na stronie - "Uprzejmie informujemy, że ze względu na warunki pogodowe, węgiel może być wilgotny/mokry."

Jak dopytałem jak to faktycznie wygląda na obecną chwilę to napisali wprost że jest mokry, dlatego zamówiłem Ekobran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliłem wszystkimi typami ekogroszku z Bartexa Rubin, Silver i Gold kupiłem w OBI jak były promocje bo wychodziło taniej niż przez neta i na szczęście trafiłem na suchy :) tzn był wilgotny ale nie mokry. Jak masz w pobliżu OBI to śledź promocje jak im nie schodzi to poszczają za mniejszą kase.

Ja w grudniu kupiłem za 18,49 silvera jak by mi weszło więcej w samochód to bym za ta kasę wziął, jak się okazało mieli bledną cenę w systemie bo już na drugi dzień była cena 21,99 :)

Informacja na temat wilgotności ekogroszku w sezonie zimowym pojawia się chyba na wszystkich stronach.

pawko widzę że jesteś z Kielc ja własnie kupowałem w obi Kielce teraz mają ceny kosmos jeśli chodzi o Rubina dołóż złotówkę więcej i kup silvera.

Edytowane przez zloty_66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Muszę dokupić tochę groszku żeby dociągnąć do wiosny, czy ktoś z Was palił tym groszkiem z Obi?

Wiem że w Obi można w podobnej cenie kupić Rubina ale średnio się u mnie spala a Silver który spalał się bardzo fajnie wychodzi na ten moment sporo drożej

To chyba jakiś rusek a z ruskami nie miałem jak dotąd większych problemów.

 

https://www.obi.pl/paliwa/ekogroszek-czarny-diament-24-mj-20-kg/p/6298350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w LM też jest całkiem niezły,bezproblemowy rusko- groszek.

dzisiaj przyjechał do mnie ekoret. trochę wilgotny ,worki lekko zaparowane ,ale groszek nie jest mokry. palety suche. na tą porę roku całkiem nieźle. dodam ,że obok moich palet na aucie kuriera stały palety golda i widać gołym okiem ,że cieknie i to ostro . a szkoda, bo mam silwera i rubina i jestem zadowolony. fakt ,że trochę koksuje ale dużo ciepła i mało popiołu. jak doschnie ekoret będę miał porównanie i później coś napisze. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhaj39 odpuść sobie ten czarny diament z obi miałem i nie polecam 100 kg groszku i robiły się takie skwary że pogrzebaczem musiałem rozbijać a do tego mało kaloryczny w sumie jaka cena taka jakość w obi są czasem promocje na bartexa. Robin słaby ale dobrze się spala Silver i Gold ok ale cena powala :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w LM też jest całkiem niezły,bezproblemowy rusko- groszek.

dzisiaj przyjechał do mnie ekoret. trochę wilgotny ,worki lekko zaparowane ,ale groszek nie jest mokry. palety suche. na tą porę roku całkiem nieźle. dodam ,że obok moich palet na aucie kuriera stały palety golda i widać gołym okiem ,że cieknie i to ostro . a szkoda, bo mam silwera i rubina i jestem zadowolony. fakt ,że trochę koksuje ale dużo ciepła i mało popiołu. jak doschnie ekoret będę miał porównanie i później coś napisze. pozdr

 

Brałeś ten Ekoret prosto z kopalni? jak długo czekałeś na dostawę po wpłacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhaj39 odpuść sobie ten czarny diament z obi miałem i nie polecam 100 kg groszku i robiły się takie skwary że pogrzebaczem musiałem rozbijać a do tego mało kaloryczny w sumie jaka cena taka jakość w obi są czasem promocje na bartexa. Robin słaby ale dobrze się spala Silver i Gold ok ale cena powala :-)

 

Dzieki za info

Odpuściłem sobie,wziąłem 10 worków Rubina chodziaż tak jak pisałem nie spala się u mnie jakoś rewelacyjnie,szkoda że Silver po 23pln za worek.

Rubin który dziś kupiłem lekko wilgotny,z worków się nie leje,doschnie w kotłowni i bedzie ok.

Czekam do wiosny i chyba na przyszły sezon kupie Silvera.

Co do Golda,miałem kilka worków i za cholere nie umiałem sobie z nim poradzić,nawet przy minimalnym nadmuchu robiła sie na palniku jedna wielka kula, natomiast Silver rewelacja.

Edytowane przez buhaj39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Rubin spala się całkiem dobrze i zamierzam kupić go na przyszły sezon więc polecam.Natomiast tak przy - 10 zacząłem wrzucać Jareta plus z Atexu i też się sprawdzał ale mam po nim dużo popiołu.Ostatnio dokupiłem na lokalnym składzie 500kg opału żeby na luzie dociągnąć do wiosny i był wilgotny,po suszeniu wrzuciłem go do zasobnika bo wyglądał na dość suchy a na drugi dzień po ściankach ciekła mi woda.To był ostatni zakup zimą i takiego błędu nie popełnię już nigdy,pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Rubin spala się całkiem dobrze i zamierzam kupić go na przyszły sezon więc polecam.Natomiast tak przy - 10 zacząłem wrzucać Jareta plus z Atexu i też się sprawdzał ale mam po nim dużo popiołu.Ostatnio dokupiłem na lokalnym składzie 500kg opału żeby na luzie dociągnąć do wiosny i był wilgotny,po suszeniu wrzuciłem go do zasobnika bo wyglądał na dość suchy a na drugi dzień po ściankach ciekła mi woda.To był ostatni zakup zimą i takiego błędu nie popełnię już nigdy,pozdrawiam.

 

 

Witaj w klubie,lepiej kupić więcej i niech zostanie niż pózniej kupować co jest,mokre,drogie itd :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...