Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Na węgiel z Kareny też ostatnio narzekali - wychodzi na to że nie ma już z skąd brać !!!! - pozostanie przejść na gaz albo pompę ciepła.

 

Zawsze można palić czechem - jest tani i powinien być suchy bo nie jest płukany, ale ma dużo lotnego popiołu, albo znaleźć gdzieś sezonowany od jesieni Jaret Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Paliłem tym ruskiem z Obi i powiem szczerze, że palił się całkiem ok i jakichś dużych spieków praktycznie nie miałem.

Podejrzewam, że jak bym się trochę bardziej przyłożył do ustawień to i to bym opanował. Co do mocy to taki całkiem słaby też nie był i wg mnie jest warty swojej ceny. Szkoda tylko, że do Obi mam 45km bo bym chętnie tylko tym palił.

Teraz palę Rubinem (także zakupionym w Obi) i również jestem zadowolony. Co prawda droższy od tego ruska ale też popiołu trochę mniej. Jedyne co to faktycznie jest mokry ale tydzień w kotłowni w jutowych workach wystarcza aby nadawał się do palenia. No i co najważniejsze - można go zamówić w necie z dostawą do domu więc prawdopodobnie tym będę teraz palił dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pojadę do OBI i na próbę kupię parę worków. Tylko wolałbym taki groszek jak Iskra Czerwona z Kareny, która trzyma długo żar i nadaje się do palenia CWU wiosną/latem. Czy któryś z tych z Bartexu spełnia takie kryteria ?

 

słabo , ale da rade. pierwszy zasyp i pies zdechł. hehe

 

na lato zdecydowanie rubin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że podobny do Iskry czerwonej z Kareny będzie Silver z Bartexu. Aktualnie w Obi Kielce jest cena 21,08 (ale niewiele zostało) to za taka cenę można śmiało brać ja nie miałem problemów z paleniem tym groszkiem w piecu ładnie się spalał piec szybko dochodził do temperatury. Jest to mój pierwszy sezon grzewczy więc trochę eksperymentuje z groszkami z pobliskich składów z marketów czy z internetu. Teraz mam pielkorza z Chwałowic jak będzie mi się kończył to chce zamówić pieklorza z Bobrka z allegro Będe przynajmniej wiedział co kupić na przyszły sezon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze na jakiej wysokości powinien wisieć ten deflekter nad płomieniem bo u mnie jest mniej więcej 5 cm a posiadam piec galmet ze sterownikiem exoert Pid dynamic

 

5 cm nad płomieniem czy nad palnikiem?

Jeśli nad palnikiem to raczej za nisko.

Skontaktuj się z działem technicznym producenta by uzyskać odpowiedź, może dostałeś uchwyt z większego modelu kotła :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że podobny do Iskry czerwonej z Kareny będzie Silver z Bartexu. Aktualnie w Obi Kielce jest cena 21,08 (ale niewiele zostało) to za taka cenę można śmiało brać ja nie miałem problemów z paleniem tym groszkiem w piecu ładnie się spalał piec szybko dochodził do temperatury. Jest to mój pierwszy sezon grzewczy więc trochę eksperymentuje z groszkami z pobliskich składów z marketów czy z internetu. Teraz mam pielkorza z Chwałowic jak będzie mi się kończył to chce zamówić pieklorza z Bobrka z allegro Będe przynajmniej wiedział co kupić na przyszły sezon.

 

Silver bartex to właśnie pieklorz - bobrek. U mnie masakra wszystko sie lepi i spieka. Zamiast dawać ciepło do góry to robią sie ogniste kule w retorcie. A jak za mało powietrza to z kolei koksuje jak diabli.

Jak dotąd najlepiej pali sie Czech od bartexu, wesoła od gwoździa, i energo z lokalnego składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver bartex to właśnie pieklorz - bobrek. U mnie masakra wszystko sie lepi i spieka. Zamiast dawać ciepło do góry to robią sie ogniste kule w retorcie. A jak za mało powietrza to z kolei koksuje jak diabli.

Jak dotąd najlepiej pali sie Czech od bartexu, wesoła od gwoździa, i energo z lokalnego składu.

 

Zobaczcie Panowie jak różne mamy piece,instalacje,ciągi kominowe itp. o doświadczeniu nie wspomnę,u mnie Silver palił się super a Gold dramat, u innych odwrotnie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja kilka dni temu kupiłem ekogrosze na allegro w firmie Weglobud Żory. Za tone zapłaciłem nie mało bo z transportem pod dom 880 zł tona (niestety w sezonie zawsze drogo). Groszek w żółtych workach deklarowany jako Pieklorz. To mój pierwszy sezon grzewczy więc ryzykuje zakupy w rożnych miejscach i to był pierwszy zakup przez internet, czego się obawiałem to tego że będzie mokry biorąc pod uwagę fakt że jest to sezon zimowy. Transport odbierała moja żona więc nie sprawdziła co jest w workach :) paleta była solidnie zabezpieczona nie tylko streczem ale tez workiem foliowym od góry. Po rozpakowaniu kilku worków byłem mile zaskoczony wilgotność w normie jak na porę roku ale z worków się nie lało kilka dni w kotłowni i groszek suchy. Co do spalania prz aktualnej pogodzie do -10 piec szybko się dogrzewa czuć że węgiel ma deklarowaną moc niestety popiołu jest trochę więcej niż deklarowane 4-6% ale wychodzę z założenia że lepiej mieć więcej popiołu niż mega spieki w popielniku :) A co do transportu to 3 dni i był u mnie na podwórku.

Polecam ekogroszek żółty Pieklorz z Weglobud Żory.

 

Też kupiłem ten żółty 2t tyle że przed sezonem, pakowanie jak dla mnie super. Węgiel przywożą firmy kurierskie i nie oszukujmy się tam nawet nikt nie myśli chować takiego towaru pod dach w centrach logistycznych. Stoi na dworze i jak pada deszcz czy w zimie śnieg moknie. Niedawno kupowałem retopal z PGG. Dobrze że były duże mrozy i nic nie padało bo dostał bym pewnie błoto, żadnego zabezpieczenia od góry. Nawet kawałka folii stretch. Węgiel jak dla mnie suchy, pali się dobrze tylko trzeba pogrzebaczem codziennie ruszyć bo popiół się spiętrza i nie chce do popielnika wpadać. Wilgoci w zasobniku brak. Idzie go trochę więcej niż tego żółtego z Węglobud. Jak nie zapomnę to do PGG napiszę żeby lepiej zabezpieczali na czas transportu. Ale to pewnie dopiero przy okazji następnych zakupów w PGG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie Panowie jak różne mamy piece,instalacje,ciągi kominowe itp. o doświadczeniu nie wspomnę,u mnie Silver palił się super a Gold dramat, u innych odwrotnie itd.

No właśnie panie kolego. Nawet najlepszy węgiel można "spieprzyć" spalaniem a niby najgorszy spalić w miarę dobrze i być zadowolonym.

Zależy kto przy kotle siedzi i ile wie o spalaniu.

Ilu palących tyle różnych opinii w wyniku tego co wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...