Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Witam :) Dzisiaj przyjechał do mnie piec - Defro Komfort Eko duo uni. W ciągu najbliższych kilku dni będziemy go podłączać, no i przyszedł czas, żebym się rozejrzał za jakimś ekogroszkiem. Najpierw chcę kupić na próbę kilka worków, zanim poczynię poważniejszy zakup. Mam problem z wyborem właściwego, mówiąc szczerze - nawet nie wiem czym się kierować, ponieważ ekogroszek który zamierzam kupić będzie mieszany z głównym paliwem, jakim będzie u mnie owies. Palnik rynnowy który jest zainstalowany w tym piecu bez problemu powinien sobie poradzić z taką mieszanką, tylko... No właśnie - jaki ekogroszek będzie do tego pasować najlepiej? : )

 

Kup lepiej miał i mieszaj z nim owies, wyjdzie taniej z tym tylko ze będzie troszkę więcej popiolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kup lepiej miał i mieszaj z nim owies, wyjdzie taniej z tym tylko ze będzie troszkę więcej popiolu

 

Ja za namową jednego z forumowiczów pierwsze palenie ekogroszkiem zacząłem od Ekstra z Energo. To był strzał w dziesiątkę. Nie śpieka się. Nie brudzi wymiennika i ogólnie jest bezproblemowy. https://wegiel.nazwa.pl/mobile/pl/p/Ekogroszek-Extra-8-25mm%2C-25-27-MJkg/147

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za namową jednego z forumowiczów pierwsze palenie ekogroszkiem zacząłem od Ekstra z Energo. To był strzał w dziesiątkę. Nie śpieka się. Nie brudzi wymiennika i ogólnie jest bezproblemowy. https://wegiel.nazwa.pl/mobile/pl/p/Ekogroszek-Extra-8-25mm%2C-25-27-MJkg/147

 

a ile jest popiołu z niego?np z jednego zasypu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna cena Energo Extra (850zł) to jakiś kosmos ...

 

Ja kupowałem osotani raz Energo Extra w promocji za chyba 705zł ..

 

Jak kupowałem (2 lata temu) to był suchy jak pieprz i bezproblemowy , ale z tego co wyczytałem że osoby które w tym roku zamwiały pisały że tak różowo nie jest ani z wilgotnoscia ani spalaniem (spieka się popioł).

 

Osobiście uważam że w tej cenie jest to zakup nieopłacalny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym kraju sprzedaż węgla pobija wszelkie anomalia. O 15KM ode mnie jest jeden z 2 składów opału (chyba, ze powstały jakieś nowe) katowickiego węgla. Cena za Ekoret to 960PLN i trzeba jeszcze go przywieź lub doliczyć chyba 130PLN za przywózkę do 4T. Obojętnie czy będzie to 1T czy 4T

http://wegiel.katowice.pl/sklad-opalu-labiszyn.html

 

Ta sama firma czyli KATOWICKI HOLDING WĘGLOWY SA, ten sam Ekoret wyśle pod drzwi za 918,42 zł

https://sklep.wegiel.katowice.pl/product/ekogroszek-ekoret-r

 

Nie łapie tego...

Edytowane przez miet55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Dzisiaj przyjechał do mnie piec - Defro Komfort Eko duo uni. W ciągu najbliższych kilku dni będziemy go podłączać, no i przyszedł czas, żebym się rozejrzał za jakimś ekogroszkiem. Najpierw chcę kupić na próbę kilka worków, zanim poczynię poważniejszy zakup. Mam problem z wyborem właściwego, mówiąc szczerze - nawet nie wiem czym się kierować, ponieważ ekogroszek który zamierzam kupić będzie mieszany z głównym paliwem, jakim będzie u mnie owies. Palnik rynnowy który jest zainstalowany w tym piecu bez problemu powinien sobie poradzić z taką mieszanką, tylko... No właśnie - jaki ekogroszek będzie do tego pasować najlepiej? : )

 

A ile uzyskasz kalorii z takiego owsa :) no chyba że masz tego aż tyle że nie masz co w tym zrobić no to ok.

Moim zdaniem miał + owies = zapchany podajnik ale mogę się mylić ale jak chcesz poeksperymentować to chyba każdy groszek będzie się nadawał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem opinie, że miał słabo współpracuje z podajnikiem ślimakowym i palnikiem rynnowym, więc póki co póki sam nie złapię więcej doświadczenia w temacie, żeby móc to zweryfikować, pozostanę przy ekogroszku :)

 

Kup coś średnio kalorycznego na początek żeby nauczyć się obsługi pieca. Mniejsza kaloryczność to mniej problemow np. ze spiekami ja na początku spalałem groszki z OBI pierwszym był Rubin potem Silver na końcu Gold z żadnym nie miałem większych problemow. Potem kupiłem groszek z wesołej o pojawiły sie problemy ze spiekami i walka z ustawianiami :) Teraz mam Pieklorza i nie ma problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna cena Energo Extra (850zł) to jakiś kosmos ...

 

Ja kupowałem osotani raz Energo Extra w promocji za chyba 705zł ..

 

Jak kupowałem (2 lata temu) to był suchy jak pieprz i bezproblemowy , ale z tego co wyczytałem że osoby które w tym roku zamwiały pisały że tak różowo nie jest ani z wilgotnoscia ani spalaniem (spieka się popioł).

 

Osobiście uważam że w tej cenie jest to zakup nieopłacalny ...

 

no cena kosmiczna za tak słaby opał, w takim tempie niedługo będzie 1tys. PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym kraju sprzedaż węgla pobija wszelkie anomalia. O 15KM ode mnie jest jeden z 2 składów opału (chyba, ze powstały jakieś nowe) katowickiego węgla. Cena za Ekoret to 960PLN i trzeba jeszcze go przywieź lub doliczyć chyba 130PLN za przywózkę do 4T. Obojętnie czy będzie to 1T czy 4T

http://wegiel.katowice.pl/sklad-opalu-labiszyn.html

 

Ta sama firma czyli KATOWICKI HOLDING WĘGLOWY SA, ten sam Ekoret wyśle pod drzwi za 918,42 zł

https://sklep.wegiel.katowice.pl/product/ekogroszek-ekoret-r

 

Nie łapie tego...

 

U nas to samo, dlatego lepiej brać prosto z KHW lub retopala z PGG, po niedzieli zamówię po palecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile uzyskasz kalorii z takiego owsa :) no chyba że masz tego aż tyle że nie masz co w tym zrobić no to ok.

Moim zdaniem miał + owies = zapchany podajnik ale mogę się mylić ale jak chcesz poeksperymentować to chyba każdy groszek będzie się nadawał :)

 

"Kaloryczność, czyli wydajność cieplna, ziarna owsa w stosunku do kaloryczności węgla wynosi 1,3:1. Oznacza to, w przybliżeniu, że kalorycznie 1 t dobrego węgla odpowiada 1,3 t owsa."

 

Mam w tym momencie jakieś 3-4 tony owsa, ładnie przesuszonego. Mieszając z ekogroszkiem do końca sezonu powinno wystarczyć. Na przyszły sezon jestem w stanie sam kosztem własnej pracy + kombajnu zorganizować jakieś 10-12 ton, może więcej. Powinno być ok :)

 

 

Na razie kupiłem 3 worki (75kg) rubinu z Bartexu, zobaczymy jak się spisze. Martwi mnie tylko jedno - jest on dość wilgotny, sprzedawca (OBI) sam mówił, że to niestety normalne... Nie bardzo wiem co w tej sytuacji zrobić - suszyć ekogroszek samemu? Kupować w innych sklepach? Kupując prosto z kopalni w większych ilościach (tona-dwie, na przyszły sezon; chcę kupić latem) również być przygotowanym na to, że jest mokry i nic się nie poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

palę tym pierwszym zamówiłem go w styczniu i powiem ze byłem zdziwiony ze nie przyjechał mokry tylko lekko wilgotny, w sobotę go zarzuciłem do podajnika wartość opałowa to 24-27mj, jak wejdziesz na ich stronę najlepszy ekogroszek to ten co ja zamówiłem masz w cenie 829 + darmowa dostawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palę tym pierwszym zamówiłem go w styczniu i powiem ze byłem zdziwiony ze nie przyjechał mokry tylko lekko wilgotny, w sobotę go zarzuciłem do podajnika wartość opałowa to 24-27mj, jak wejdziesz na ich stronę najlepszy ekogroszek to ten co ja zamówiłem masz w cenie 829 + darmowa dostawa

 

A jak z popiołem i spiekalnością ?? No najważniejsze to żeby nie był mokry jak będzie nawet bardziej wilgotny to nie stanowi dla mnie problemu bo wilgoć szybko odparuje mi w kotłowni jak na takie temperatury co mamy teraz to będzie w sam raz a zawsze to coś innego do przetestowania na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...