Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jak z popiołem i spiekalnością ?? No najważniejsze to żeby nie był mokry jak będzie nawet bardziej wilgotny to nie stanowi dla mnie problemu bo wilgoć szybko odparuje mi w kotłowni jak na takie temperatury co mamy teraz to będzie w sam raz a zawsze to coś innego do przetestowania na przyszłość.

 

Popiół faktycznie około 10% ale mi to akurat nie przeszkadza bo i przy poprzednich też opróżniam codziennie albo co dwa dni szuflade

a jeśli chodzi o spiekalność to przy tej temperaturze i moich nastawach 5/50 i nawiew 50 % to bardzo małe spieki a też testuje różne ekogroszki

najważniejsze ze nie był mokry ponieważ w tym czasie ciężko kupić coś suchego porównując ostatnio inne eko. które były tak mokre ze nie dało sie nimi palić gdzie wcześniej nawet je suszyłem to na dnie worka i tak woda, nie będę ich wymieniał :D ponieważ ostatnio dostałem bana nie wiem za co a wkleiłem tylko link z zapytaniem czy .... ten ekogroszek jest dobry to mój post został usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak Retopal z PGG dojechał, w pn zamówiony - dziś dostawa :

 

- jeśli chodzi o wilgotność to jest bardzo dobrze... tylko trochę wilgotny... w porównaniu do zamówień z Bartexu i Superopał z początków jesieni zeszłego roku jest wręcz suchy... Bartex I superopał był bardzo mokry

 

- granulacja ładna - bez miału.. wysypałem kilka worków

 

- worki dosyć mocne - białe z napisami, wyrywkowo zważyłem i jest te deklarowane 25kg

 

- paleta nieuszkodzona. bardzo dobrze że pakują to po 750kg, bo jak kiedyś zmawiałem z innych firm gdzie było pakowanie po tonie, to te palety często były uszkodzone

 

- firma kurierska jakaś inna - nie poczta polska

 

Zobaczymy jak będzie się palił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś zna kod kasowania przeglądu serwisowego dla EKR 10KW ze sterownikiem Classic Eco??

 

A co się stanie jak nie będzie zrobiony przegląd ?? Piec przestanie działać??

A swoja drogą to niedługo trzeba będzie robić na wszystko przeglądy jak samochodu bo nie dopuszczą do użytku (ruchu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten retopal z PGG ma dziwnie szary kolor jak wyschnie na pieprz - może to przyszło z kopalni ale tłucznia hehe - niedługo zasypię to dam znać

 

Może zamiast węgla wysłali Ci kamyczki pod tuje albo inne drzewka ale jak dobry piec to nawet kamień przemieli i "spali" :)

Ja do tej pory zawsze miałem groszki ciemno czarne niektóre była takie błyszczące a np bartex gold czasem ma takie złote drobinki nie wiem od czego to zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem do testów 100 kg ekogroszku z Kolumbii.

Worki plecione czarne, bez napisów. Wg sprzedawcy 26MJ.

Niestety mimo zapewnień w środku dość mokro i konieczne jest dosuszenie.

Dam znać jak się spala po dokonaniu próby.

Cena 760 zł/t

Trafiłeś na porę deszczową w Kolumbii - hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora deszczowa tak jak u nas obecnie :) ale z drugiej strony nasz kraj jest żałosny Polska na węglu stoi a ludzie musza kupować węgiel z Kolumbii bo naszym się nie opłaca wydobywać.

 

Nie muszą kupować, ale jak jest to dlaczego nie spróbować:no:

Edytowane przez Tommyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...