Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdzie Ty znowu nabyłeś to cudo ? :) Ja dzisiaj dostałem na testy Retopala z PGG. Wygląda ładnie w węglu widoczne kawałki złota ;) Potem dam znać jak się to pali.

 

Dziś kupiłem do testów 100 kg ekogroszku z Kolumbii.

Worki plecione czarne, bez napisów. Wg sprzedawcy 26MJ.

Niestety mimo zapewnień w środku dość mokro i konieczne jest dosuszenie.

Dam znać jak się spala po dokonaniu próby.

Cena 760 zł/t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szary Retopal z PGG pali się całkiem nieźle - jutro/pojutrze napiszę więcej, na razie popiół bardzo drobny, nic się nie klei, nie szlakuje, nie spieka... oby tak dalej

I tak Retopal z PGG pali całkiem dobrze, to jest dokładnie to czego oczekiwałem - niezbyt wilgotny, bez miału, z dobrą granulacją i ważna sprawa worki ważą tyle do deklaruje kopalnia, z jak zamawiałem z prywatnych składów to dosyć często zdarzały się worki z wagą 23,5 i 24kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomarzyć o Perle w tej cenie - promocja już się skończyła...

Poczekam do wakacji aż będzie znowu promocja, narazie mam czym palić, wiosna idzie, kolektorki zaczynają wodę dogrzewać.

Tak samo z Goldem z bartexu brałem po 820 zł/t.

Zdaję sobie sprawę ze z roku na rok węgiel będzie droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam do wakacji aż będzie znowu promocja, narazie mam czym palić, wiosna idzie, kolektorki zaczynają wodę dogrzewać.

Tak samo z Goldem z bartexu brałem po 820 zł/t.

Zdaję sobie sprawę ze z roku na rok węgiel będzie droższy.

 

Myślę że już od kwietnia powinno się coś ruszyć z obniżkami nie jakimiś drastycznymi ale może coś będzie w dół. Pogoda napawa optymizmem więc węgla nie będzie szlo tyle co w mroźne dni. Na stronie Bartexu już trochę spuścili z ceny ale np. w obi gdzie sprzedają też groszek z bartexu ceny wzięte z kosmosu, Silver niewiele drożysz od Rubina a Gold to już jakaś masakra 25 zł wór :)

Cena węgla w gore to ludzie znowu będą palić byle czym w piecu i cała walka ze smogiem pójdzie nie powiem gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja paliłem i dalej palę czeskim z Bartexu i jedyne co mogę powiedzieć to to, że popiołu trochę więcej a i delikatne spieki się robią.

Komin suchutki a na piecu max 50stopni. Fakt, że węgla sporo mi zeszło ale nie mam porównania.

 

Delikatne spieki to mi się robiły na wesołej na tak słabym kalorycznie groszku jak czeski Bartex powinien być sam popiół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem Pielkorza z Bio-Polu kopalnia Bobrek. Groszęk ładnie zapakowany solidnie ostreczowany towar miałem na drugi dzień więc wysyłka mega szybka ale niestety otwarłem kilka worków i niektóre były mokre nie mogę powiedzieć że groszek ociekał woda ale wilgotność była wyższa niż deklarowana. Ale czego się spodziewać taki mamy klimat. 2-3 dni w kotłowni i będzie się nadawał do użycia. Jak zasype napisze jak się pali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi sie opał i chciałem dokupić coś na szybko , ale nie 1 tonę , bo mi tyle nie potrzeba ...

Kupiłem dziś w Obi ekogroszek Bartex Rubin. Cena paskudna bo prawie 850zł za tonę !!!

Szok !!!

 

Na stronce producenta niecałe 800zł za transportem ...

 

Wziałem tylko 100kg na próbę , ale raczej więcej nie wezmę ...

 

Nie dziwię się że Bartex pakuje w szczelne worki , bo inaczej woda by się z worków lała i pobrudziła by podłogę w sklepie , a tak niech lepiej pobrudzi podłogę już u klienta ...

 

Dla mnie wstyd ...

 

Jak można pakować mokry opał do szczelnych worków , bez żadnych dziurek wentylacyjnych , wiedząc że to NIGDY nie wyschnie i klient płaci za wodę ??

 

Kiedyś przez jakiś czas Bartex pakował też w worki "przewiewne" ale teraz widzę już tej oferty nie ma ...

Widzę że jedynie "asekuruje" się że w zimę opał może być "mokry" zamiast zrobić coś aby ograniczyć zawartość wody ...

 

Jak dla mnie wstyd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem do testów 100 kg ekogroszku z Kolumbii.

Worki plecione czarne, bez napisów. Wg sprzedawcy 26MJ.

Niestety mimo zapewnień w środku dość mokro i konieczne jest dosuszenie.

Dam znać jak się spala po dokonaniu próby.

Cena 760 zł/t

 

Właśnie kolumbijski groch na palniku 3 dzień. Spala się rewelacyjnie. Zero spieków, troszkę sadzy (testuję nadmuch). Moc deklarowana zgodna z osiągami na kotle. Szybko dochodzi do zadanej temperatury a spalanie w stosunku do poprzedniego eko spadło o 4-5 kg na dobę. Popiół drobny bez spieków. Biorąc pod uwagę oszczędność w spalaniu dobowym to nawet za 760 zł/t nie jest tragedią.

Polecam. Ja do testów miałem go z Ostródy.

Edytowane przez Tommyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi sie opał i chciałem dokupić coś na szybko , ale nie 1 tonę , bo mi tyle nie potrzeba ...

Kupiłem dziś w Obi ekogroszek Bartex Rubin. Cena paskudna bo prawie 850zł za tonę !!!

Szok !!!

 

Na stronce producenta niecałe 800zł za transportem ...

 

Wziałem tylko 100kg na próbę , ale raczej więcej nie wezmę ...

 

Nie dziwię się że Bartex pakuje w szczelne worki , bo inaczej woda by się z worków lała i pobrudziła by podłogę w sklepie , a tak niech lepiej pobrudzi podłogę już u klienta ...

 

Dla mnie wstyd ...

 

Jak można pakować mokry opał do szczelnych worków , bez żadnych dziurek wentylacyjnych , wiedząc że to NIGDY nie wyschnie i klient płaci za wodę ??

 

Kiedyś przez jakiś czas Bartex pakował też w worki "przewiewne" ale teraz widzę już tej oferty nie ma ...

Widzę że jedynie "asekuruje" się że w zimę opał może być "mokry" zamiast zrobić coś aby ograniczyć zawartość wody ...

 

Jak dla mnie wstyd ...

 

Widać OBI nie wszędzie ma takie same ceny. W obi Kielce jest 800 zł za tone było taniej ale teraz podrożał ten Rubin dobra cena utrzymuje się na Silvera 21,08 zł za worek. Kupowałem w obi te groszki i nie trafiłem na mega zalany węgiel oczywiście był wilgotny ale z worków się nie lalo, aktualnie pogoda nie rozpieszcza i są często deszcze więc nie ma co się spodziewać suchego opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać OBI nie wszędzie ma takie same ceny. W obi Kielce jest 800 zł za tone było taniej ale teraz podrożał ten Rubin dobra cena utrzymuje się na Silvera 21,08 zł za worek. Kupowałem w obi te groszki i nie trafiłem na mega zalany węgiel oczywiście był wilgotny ale z worków się nie lalo, aktualnie pogoda nie rozpieszcza i są często deszcze więc nie ma co się spodziewać suchego opału.

 

Do końca lutego był w "promocji" po chyba 800zł , teraz podrożał ...

 

Oczyście wiem że ciężko oczekiwac suchy opał , ale w takim przypadku chyba firma powinna o tym wiedzieć ?

Bo wystarczyły by dziurki jak jest np.w ekogroszku Energo Extra i woda by wylała się z worków i zaczął się powoli , ale suszyć ...

 

Jak sie szczelnie zamknie to woda nigdy nie zniknie a nawet pojawi się nowa (różnica ciśnień i temperatur) ...

 

Ja jestem mocno rozczarowany , nie wiem jak się pali , ale taki sposób pakowania opału jak dla mnie całkowicie skreśla tą firmę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Obi podobno tej jest spoko: https://www.obi.pl/paliwa/ekogroszek-czarny-diament-24-mj-20-kg/p/6298350 Ja już w ogóle nie mam opału, w zasobniku zostało mi miału na 4 dni więc dziś wezmę kilka worków tej nowości z obi. Jeszcze 3 tygodnie temu był pi 600zł tona - teraz podrożał o 100zł. Worki są przewiewne i z tego co widziałem na sklepie wungiel suchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kolumbijski groch na palniku 3 dzień. Spala się rewelacyjnie. Zero spieków, troszkę sadzy (testuję nadmuch). Moc deklarowana zgodna z osiągami na kotle. Szybko dochodzi do zadanej temperatury a spalanie w stosunku do poprzedniego eko spadło o 4-5 kg na dobę. Popiół drobny bez spieków. Biorąc pod uwagę oszczędność w spalaniu dobowym to nawet za 760 zł/t nie jest tragedią.

Polecam. Ja do testów miałem go z Ostródy.

Cze, możesz zapodać jakieś foty/film - jak wygląda popiół i jak się pali na retorcie i ogólnie jak wygląda ziarno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...