Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Do końca lutego był w "promocji" po chyba 800zł , teraz podrożał ...

 

Oczyście wiem że ciężko oczekiwac suchy opał , ale w takim przypadku chyba firma powinna o tym wiedzieć ?

Bo wystarczyły by dziurki jak jest np.w ekogroszku Energo Extra i woda by wylała się z worków i zaczął się powoli , ale suszyć ...

 

Jak sie szczelnie zamknie to woda nigdy nie zniknie a nawet pojawi się nowa (różnica ciśnień i temperatur) ...

 

Ja jestem mocno rozczarowany , nie wiem jak się pali , ale taki sposób pakowania opału jak dla mnie całkowicie skreśla tą firmę ...

 

Dziurki w worku też do końca wszystkiego nie załatwią bo jest ich niewiele i żeby wilgoć przez nie odparowała to musiałoby być +30 stopni na dworze ale woda oczywiście wypłynie i zawsze to trochę mniej czasu na suszenie :) ja teraz dostałem groszek z Bio-polu i jest mega wilgotny nie ocieka wodą ale groch jest mokry 6 dzień worki pootwierane w kotłowni i jeszcze jest wilgotno. Przesypuje odsypuje itp i ciągle jest wilgotny ale na razie mam czym palić i temperatury na dworze mi sprzyjają więc uda mi się podsuszyć kilka worków zanim zasype do zasobnika.

A ten Rubin z Bartexa pali się w miarę przyzwoicie ale za taka cenę można mieć o wiele lepszy groszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z Obi podobno tej jest spoko: https://www.obi.pl/paliwa/ekogroszek-czarny-diament-24-mj-20-kg/p/6298350 Ja już w ogóle nie mam opału, w zasobniku zostało mi miału na 4 dni więc dziś wezmę kilka worków tej nowości z obi. Jeszcze 3 tygodnie temu był pi 600zł tona - teraz podrożał o 100zł. Worki są przewiewne i z tego co widziałem na sklepie wungiel suchy.

 

Jak dobrze mnie przekierowało z linka to zamierzasz kupić czarny diament u mnie ten groszek palił się fatalnie robiły się spieki przypominające dużego kalafiora musiałem z retorty to spychać pogrzebaczem bo nie chciało samo spaść, nigdy więcej tego cuda a piec pracował praktycznie non stop bo kaloryczność tego groszku pozostawia wiele do życzenia.

 

Z OBI to można wziąć jedynie Bartex Rubin Silver I Gold oczywiście jak są w miare dobrych cenach reszte omijać szerokim łukiem.

Ale jak to wyczytałem gdzieś na forum nie jest powiedziane że u Ciebie będzie się palił tak tragicznie jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze, możesz zapodać jakieś foty/film - jak wygląda popiół i jak się pali na retorcie i ogólnie jak wygląda ziarno

 

Zobaczę co da się zrobić po południu.

Co do ziarna to kolega wrzucił parę linków i tam są zdjęcia które oddają rzeczywistość.

Kamieni moim zdaniem zero bo nic nie chrupie i nic nie znalazłem w popielniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kilka worków Bartex-a Silvera w OBI po 740zł/t tylko cena taka bo to resztki które zostały i cenę obniżyli, udało mi się wybrać 6szt. całych worków, otwarłem jeden i jest w miarę suchy i ładnie wygląda. Z resztką w domu powinno mi wystarczyć do początku/połowy kwietnia. Kiedy można się spodziewać najniższych cen letnich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kilka worków Bartex-a Silvera w OBI po 740zł/t tylko cena taka bo to resztki które zostały i cenę obniżyli, udało mi się wybrać 6szt. całych worków, otwarłem jeden i jest w miarę suchy i ładnie wygląda. Z resztką w domu powinno mi wystarczyć do początku/połowy kwietnia. Kiedy można się spodziewać najniższych cen letnich?

 

740 zl za Silvera to naprawdę dobra cena ja tak kupiłem raz 10 worków bo przez pomyłkę ktoś wstawił cena taka sama jak na Rubina 18,49 zł chciałem dokupić na drugi dzień ale cena już była 22 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nic nie wiadomo. Po raz pierwszy od wielu lat kopalnie nie obniżyły cen w marcu. Takiej sytuacji nie było chyba z 15 lat ( no - raz była jakieś 3 lata wstecz, ale wtedy zamiast w marcu obniżyli już w połowie lutego i z tego powodu marcowej obniżki nie było ). Kto wie, może jedynymi obniżkami będą te wprowadzane przez sprzedawców z powodu wiosenno - letniego zastoju w handlu. Na pewno jakaś część sprzedawców zdecyduje się na obniżki nawet jeżeli kopalnie będą trzymać ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nic nie wiadomo. Po raz pierwszy od wielu lat kopalnie nie obniżyły cen w marcu. Takiej sytuacji nie było chyba z 15 lat ( no - raz była jakieś 3 lata wstecz, ale wtedy zamiast w marcu obniżyli już w połowie lutego i z tego powodu marcowej obniżki nie było ). Kto wie, może jedynymi obniżkami będą te wprowadzane przez sprzedawców z powodu wiosenno - letniego zastoju w handlu. Na pewno jakaś część sprzedawców zdecyduje się na obniżki nawet jeżeli kopalnie będą trzymać ceny.

 

Spokojnie dopiero jest początek marca może coś się ruszy w połowie prognozy pogody raczej sprzedawca nie będą sprzyjać raczej będzie na naszą korzyść jedyne czego trzeba się bać to tego mokrego wungla bo deszczowo to raczej będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cena silver z bartexu w Obi to 680zł - w porównaniu do "czarnego diamentu-700zł" także z obi to chyba spoko cena? Może by tak wziąć kilka worków. Chociaż nigdy nie zaplaciłem więcej za tonę węgla niż 600zł. No nic, coś trzeba będzie kupić

 

Wychodzi 17 zł za wora to spoko cena sam bym za taka cene kupił nawet z tone na przyszły rok.

Jakościowo czarny diament nie dorasta do pięt Silverowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cena silver z bartexu w Obi to 680zł - w porównaniu do "czarnego diamentu-700zł" także z obi to chyba spoko cena? Może by tak wziąć kilka worków. Chociaż nigdy nie zaplaciłem więcej za tonę węgla niż 600zł. No nic, coś trzeba będzie kupić

 

To widać że ceny w Obi to "wolna amerykanka" ...

 

U mnie w Obi ekogroszek Bartex Rubin jest za około 840zł za tonę i jest to najtańszy dostępny ekogroszek w sklepie (poza Czechem) ...

 

Silvera nie ma i jest od razu Gold za 1000zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widać że ceny w Obi to "wolna amerykanka" ...

 

U mnie w Obi ekogroszek Bartex Rubin jest za około 840zł za tonę i jest to najtańszy dostępny ekogroszek w sklepie (poza Czechem) ...

 

Silvera nie ma i jest od razu Gold za 1000zł ...

 

Może jest tak samo ja ja kupowałem w OBI że cena niska tylko węgla brak i czekałem z godzinę zanim przywieźli paletę po kilka/kilkanaście worków każdego rodzaju i połowa była rozwalona. Jak się spytałem to zaproponowali mi udanie się po drugiego marketu i tam na magazynie było z kilka ton tylko cena 880zł/t i z wielką łaską dowieźli tą rozpadającą się paletę. Drugi raz już się nie wybiorę po 6 worków w promocyjnej cenie, bo szkoda czasu lub wcześniej zadzwonię i zamówię.

 

Tutaj link do OBI (na stanie 7 sztuk, w rzeczywistości 3szt. uszkodzonych worków).

https://www.obi.pl/paliwa/ekogroszek-silver-27-28-mj-25-kg/p/6319768

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę na składzie sprzedawce też mówił mi to samo co pisze kolega Kobra 64( Kobra 64 wie co pisze). Mówił też że jak w kwietniu nie będzie obniżki a zanosi się na to że nie będzie to od maja zaczyna się nowy sezon, i raczej będą podwyżki.

 

A moim zdaniem to jest chwyt marketingowy sprzedawców chcą jak najdłużej utrzymać najwyższą cenę żeby jak najwięcej zarobić przed martwym czasem jaki jest wiosna i lato ale pożyjemy zobaczymy :)ja liczę na obniżki a geroszku starczy mi na marzec i kwiecień przy utrzymujących się temperaturach za oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widać że ceny w Obi to "wolna amerykanka" ...

 

U mnie w Obi ekogroszek Bartex Rubin jest za około 840zł za tonę i jest to najtańszy dostępny ekogroszek w sklepie (poza Czechem) ...

 

Silvera nie ma i jest od razu Gold za 1000zł ...

 

Może to zależy od regionu w Polsce ale z tymi cenami za Rubina i Golda to trochę przesadzili nic dziwnego że im ten Gold nie schodzi jak wyrabali cene 1000 zł za tone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...