Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ten szary Retopal z PGG pali się całkiem nieźle - jutro/pojutrze napiszę więcej, na razie popiół bardzo drobny, nic się nie klei, nie szlakuje, nie spieka... oby tak dalej

 

A u mnie wręcz przeciwnie :(

Zamówiłem 2 palety (na koniec tego sezonu i na początek kolejnego) z myślą, że będzie to całkowicie bezproblemowy opał niestety u mnie skleja się cholernie, piec po tygodniu wygląda jak po miesiącu palenia czym innym i jakiś taki dziwny zapach a raczej smród jest wyczuwalny.

Co prawda mimo zimy jest suchy, dobrze zapakowany itp ale miał być bezproblemowy - niestety nie jest. Kombinowałem z dmuchaniem ale bez żadnego rezultatu i dałem sobie spokój. Niestety znowu aktualne pojawia się pytanie co na następny sezon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wręcz przeciwnie :(

Zamówiłem 2 palety (na koniec tego sezonu i na początek kolejnego) z myślą, że będzie to całkowicie bezproblemowy opał niestety u mnie skleja się cholernie, piec po tygodniu wygląda jak po miesiącu palenia czym innym i jakiś taki dziwny zapach a raczej smród jest wyczuwalny.

Co prawda mimo zimy jest suchy, dobrze zapakowany itp ale miał być bezproblemowy - niestety nie jest. Kombinowałem z dmuchaniem ale bez żadnego rezultatu i dałem sobie spokój. Niestety znowu aktualne pojawia się pytanie co na następny sezon...

Zostaje Gaz lub pellet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasypałem już kilka worków Pieklorza z Bio-Polu kopalnia Bobrek, pomijam fakt że był mega mokry za co dostałem rekompensate pieniężną od firmy ale po wyschnięciu pali się nie najgorzej. Musiałem zmienić trochę ustawienia bo się trochę spiekał wcześniej miałem groszek z Chwałowic. jak na razie nie oblepia też pieca od środka co miałem podczas palenia Ekoretem z Juliana.

Ekogroszki z Bobrka i Chwałowic mają porównywalną jakość poza tym że Bobrka trzeba trochę mocniej dmuchać :) jakkolwiek by to nie zabrzmiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazu nie ma i nie będzie ale pellet kiedyś wypróbuję :)

Pellet fajna sprawa, w tamtym roku sąsiad założył Biawara (14tysi kociołek), ja raczej wracam do gazu jak mi padnie całkiem kocioł od ekogroszku - tylko się kupi jakiś nowocześniejszy kociołek gazowy, bo ten co mam to zabytek już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaczęłam czytać to forum bo szukam podpowiedzi jaki kocioł kupić i jestem w szoku. 6 lat sprzedaje ekogroszek i opowieści o spalaniu, zużyciu znam od handlowców, "testerów" , odbiorców detalicznych i kontrahentów i przyszedł czas żebym i ja nim paliła i mogła podzielić się wrażeniami, Wy naprawdę kupujecie mokry ekogroszek i go suszycie ? Nie lepiej znaleźć na rynku suche paliwo. Nie będę reklamowała swojego produktu bo nie o to tu chodzi ale nie dziwie się skąd takie zapotrzebowanie na nasz ekogroszek jeśli przez cały rok mamy suchy towar, produkcja i przechowywanie w halach magazynowych, suszymy surowiec na podgrzewanych podłogach. Czuje, ze kolejny sezon będzie tylko lepszy :)

Koleżanko może uchylisz trochę rąbka tajemnicy co to za firma która sprzedaje suchy opał każdy by chciał kupić suchy w środku zimy, skonfrontujemy go na forum.:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wy naprawdę kupujecie mokry ekogroszek i go suszycie ? Nie lepiej znaleźć na rynku suche paliwo.

 

Mieszkamy w polsce - kraju cwaniaczków:( Gdyby sprzedawcy węgla nie kierowali się tylko zyskiem, nie zatajali by, ani nie kłamali, opisując produkt jako suchy, niespiekający i nie produkujący popiołu to proszę uwierzyć - nie kupowali byśmy mokrego paliwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaczęłam czytać to forum bo szukam podpowiedzi jaki kocioł kupić i jestem w szoku. 6 lat sprzedaje ekogroszek i opowieści o spalaniu, zużyciu znam od handlowców, "testerów" , odbiorców detalicznych i kontrahentów i przyszedł czas żebym i ja nim paliła i mogła podzielić się wrażeniami, Wy naprawdę kupujecie mokry ekogroszek i go suszycie ? Nie lepiej znaleźć na rynku suche paliwo. Nie będę reklamowała swojego produktu bo nie o to tu chodzi ale nie dziwie się skąd takie zapotrzebowanie na nasz ekogroszek jeśli przez cały rok mamy suchy towar, produkcja i przechowywanie w halach magazynowych, suszymy surowiec na podgrzewanych podłogach. Czuje, ze kolejny sezon będzie tylko lepszy :)

 

Czasem trafi się suchy czasem trafi się mokry zależy od szczęścia. Proszę się podzielić swoja firmą może zostanę stałym odbiorcą suchego groszku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaczęłam czytać to forum bo szukam podpowiedzi jaki kocioł kupić i jestem w szoku. 6 lat sprzedaje ekogroszek i opowieści o spalaniu, zużyciu znam od handlowców, "testerów" , odbiorców detalicznych i kontrahentów i przyszedł czas żebym i ja nim paliła i mogła podzielić się wrażeniami, Wy naprawdę kupujecie mokry ekogroszek i go suszycie ? Nie lepiej znaleźć na rynku suche paliwo. Nie będę reklamowała swojego produktu bo nie o to tu chodzi ale nie dziwie się skąd takie zapotrzebowanie na nasz ekogroszek jeśli przez cały rok mamy suchy towar, produkcja i przechowywanie w halach magazynowych, suszymy surowiec na podgrzewanych podłogach. Czuje, ze kolejny sezon będzie tylko lepszy :)

 

Dobrze zanęciłaś÷).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko może uchylisz trochę rąbka tajemnicy co to za firma która sprzedaje suchy opał każdy by chciał kupić suchy w środku zimy, skonfrontujemy go na forum.:).

Koleżanka tak zachwala ekogroszek z Braniewa EKOBRAN.

Na ich stronie internetowej jest napisane, że groch przechowują w halach z podgrzewaną podłogą..

Można kupić wysyłkowo w paletach.

Próbowałem to zakupić na próbę w lokalnym składzie ale jest niedostępny.

Deklarowana kaloryczność 24,5 MJ. Cena zaporowa jak za tę kaloryczność to 859 zł

Opinii w internecie brak

Edytowane przez Tommyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wolę sprzedać dystrybutorowi 24 t niż 1 t przez sklepik, mniej zabawy ;-) Gdyby się słabo sprzedawał to leżał by i czekał na odbiorców, a to odbiorcy czekaja na niego. Nie będe zachwalac bo nie taki jest mój cel bycia na tym forum. Jeśli ktos bedzie chciała skorzysta, ja zarejestrowałam się tu po to żeby znaleźć informację o kotłach, paliwo już mam :)

Tylko że dystrybutor kupi cały samochód suchego ekogroszku. Przywiezie, wysypie na plac i przykryje plandeką. Chcesz kupić, a tu tadam, mokry.

Mieszkam od Braniewa ok 100 km i jakoś nie widzę go w swojej okolicy. Więc albo podaż jest niewielka albo popyt tak duży że nie nadążam szukać.

Przyznam szczerze, że popróbowałbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...