Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Na lokalnych składach ceny w granicach 780-840 w wysokim sezonie. Na stronie cena z dostawą kurierem. Cena za jakość i gwarancję powtarzalności w każdym worku chyba w miarę ;-)[ATTACH=CONFIG]383888[/ATTACH]

Cena na stronie to 859 zł za tonę. Byłby tańszy, gdybyście sprzedawali ze zwolnieniem z akcyzy, jak inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Taka ciekawostka wczoraj o godz. 16 przypadkiem wyłączyłem piec. Dzisiaj po prawie 19 godzinach podniósł się po włączeniu. Ekogroszek Iskra Czerwona. Temepratura w domu spadła o 1,4°C, woda w bojlerze o 20°C. Temperatury zewnętrzne to:

16:00 7°C

20:00 -0,7°C

24:00 -2,1°C

4:00 0,9°C

8:00 3,6°C

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiedziałam w temacie "Ekogroszek testy i ranking" , że chętnie SUSPENSER nasz ekogroszek podeślę do testów żeby nie być gołosłownym. A wtedy będzie można go ocenić samemu. Produkujemy i przechowujemy nasz produkt w halach magazynowych, zimą suszymy surowiec przed obróbką na podgrzewanych podłogach.

 

Czekam na próbkę i gdy dotrze to w kilka dni podam wyniki [sVER, ilość popiołu, czy nie robią się spieki], jestem ciekaw jak wypadnie w porównaniu z nowym ruskiem, którego mam od niedawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kilka worków czarnego diamentu z obi. Groch lekko wilgotny (nie znacznie), pali się b. dobrze, nie brudzi kotła. Popiół rozsypuje się w palcach, a temperatura na piecu osiągana jest szybko. Nie mam już groszku więc będę się zaopatrywał w ten węgiel zanim ceny nie spadną. 700zł tona worki po 20kg.

 

groch.jpgplomien.jpgpopiol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka szuka kotła do tego ekogroszku. Do tej pory mieszkałam w bloku, chce kupić dom i potrzebuje kotła. Znalazłam to formu i zaczełam czytac o ekogroszku przy okazji.

Przy okazji powiadasz :)

Jak szukasz kociołka to mogę Ci zarzucić jakieś namiary na klientów którzy mają ode mnie kociołki w okolicy Braniewa.

Są i tacy którxy już chyba piątą zimę kończą grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji powiadasz :)

Jak szukasz kociołka to mogę Ci zarzucić jakieś namiary na klientów którzy mają ode mnie kociołki w okolicy Braniewa.

Są i tacy którxy już chyba piątą zimę kończą grzać.

 

Koleżanka szuka kotła ale przy okazji zareklamować swój opal nie zaszkodzi a pomóc może :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kilka worków czarnego diamentu z obi. Groch lekko wilgotny (nie znacznie), pali się b. dobrze, nie brudzi kotła. Popiół rozsypuje się w palcach, a temperatura na piecu osiągana jest szybko. Nie mam już groszku więc będę się zaopatrywał w ten węgiel zanim ceny nie spadną. 700zł tona worki po 20kg.

 

[ATTACH=CONFIG]384123[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]384124[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]384125[/ATTACH]

 

U mnie ten groch palił się fatalnie wolałem dorzucić parę zł i kupić Rubina ale aktualna cena groszku z Bartexu w Obi zwala z nóg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kilka worków czarnego diamentu z obi. Groch lekko wilgotny (nie znacznie), pali się b. dobrze, nie brudzi kotła. Popiół rozsypuje się w palcach, a temperatura na piecu osiągana jest szybko. Nie mam już groszku więc będę się zaopatrywał w ten węgiel zanim ceny nie spadną. 700zł tona worki po 20kg.

 

[ATTACH=CONFIG]384123[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]384124[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]384125[/ATTACH]

 

Nie jest to czasami jakieś czeskie G..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kilka worków czarnego diamentu z obi. Groch lekko wilgotny (nie znacznie), pali się b. dobrze, nie brudzi kotła. Popiół rozsypuje się w palcach, a temperatura na piecu osiągana jest szybko. Nie mam już groszku więc będę się zaopatrywał w ten węgiel zanim ceny nie spadną. 700zł tona worki po 20kg.

 

[ATTACH=CONFIG]384123[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]384124[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]384125[/ATTACH]

 

Dokładnie tak amo spalał się u mnie :)

Gdyby nie to, że najbliższe Obi mam 50km od domu to tylko tym był palił...

A aktualnie palę mieszanką 50/50 Rubina i Czecha - spala się super, a przy moim zapotrzebowaniu na ciepło spokojnie wystarcza kaloryczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem do testów wspomniany już wcześniej EKOBRAN z Braniewa.

Zakupu dokonałem w Bricomarche w Kwidzynie. Cena jak na zakończenie sezonu powalająca 880 zł/t

IMG_20170316_165324_1.jpg

 

 

W środku zaskakująco czysto i sucho. Frakcja odpowiednia bez miału.

IMG_20170316_165556_2.jpg

 

Jutro lub pojutrze rozpoczynam test.

Pożyjemy, zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mieszkasz blisko kopalni, a ja na drugim końcu polski :yes:

Jak na razie nie mam zamiaru go kupować w większych ilościach. Może będzie tańszy o już będzie po testach.

 

Kolego,po pierwsze to KWK Piast mieści się w Bieruniu a nie w woj.łodzkim tam gdzie mieszka wg.opisu kolega robertokot25 :-) a po drugie Retopala kupisz bezpośrednio z kopalni z dostawą kurierem.

Wysyłają na jednej palecie 750kg ale po przeliczeniu cena za tonę z transportem wynosi na dzień dzisiejszy dokładnie 797,04 pln czyli tak jak pisze kolega robertokot25 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,po pierwsze to KWK Piast mieści się w Bieruniu a nie w woj.łodzkim tam gdzie mieszka wg.opisu kolega robertokot25 :-) a po drugie Retopala kupisz bezpośrednio z kopalni z dostawą kurierem.

Wysyłają na jednej palecie 750kg ale po przeliczeniu cena za tonę z transportem wynosi na dzień dzisiejszy dokładnie 797,04 pln czyli tak jak pisze kolega robertokot25 :-)

10/10 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...