Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... ostatni sezon paliłem właśnie Pieklorzem i był znacznie lepszy niż Retopal.

Zastanawiam się jeszcze na Ekoretem ale jest najdroższy

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Właśnie zastanawiam się nad kupnem Pieklorza bytomskiego z Bobrek Centrum. Ty nim już paliłeś i w związku z tym mam pytanie, czy nie tworzyły się z niego spieki, gdyż jest węglem wysokokalorycznym i czy w ogóle byłeś z niego zadowolony.

Mam jeszcze drugie pytanie, z jakiego węgla jest produkowany Ekoret i czy jest lepszy np. od Pieklorza?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad kupnem Pieklorza bytomskiego z Bobrek Centrum. Ty nim już paliłeś i w związku z tym mam pytanie, czy nie tworzyły się z niego spieki, gdyż jest węglem wysokokalorycznym i czy w ogóle byłeś z niego zadowolony.

Mam jeszcze drugie pytanie, z jakiego węgla jest produkowany Ekoret i czy jest lepszy np. od Pieklorza?

 

Pozdrawiam

 

Pieklorz w zeszłym roku był bardzo dobry - sam nim palę do dzisiaj, ale w tym roku trafili na gorszy pokład i kilka osób, które kupiło ma problemy ze spiekami - dlatego wstrzymałem się i go nie zamawiam.

 

Zwykle im wyżej kaloryczny węgiel tym bardziej się spieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem workowanego Jaret Plusa po 848 zł/tonę i za kilka tygodni przetestuję ile jest wart ... bo Pieklorza w tym sezonie się boję ;)

Przede mną pierwszy zakup i zaczynam szukać czegoś, co w pierwszym sezonie grzewczym nie sprawi zbyt wiele problemów. Warto wziąć dla początkującego? Napisz proszę (może być na priv), skąd go bierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Oto moja lista oparta głównie na podstawie opinii na forach:

1. "EcoKazimierz" z kopalni KWK "Kazimierz-Juliusz" Sosnowiec, wartość opałowa 27MJ/kg, typ węgla 31.2

2. "Pieklorz" ZG „Piekary” (dawny KWK "Julian" w Piekarach Śląskich), wartość opałowa >26.000 KJ/kg, typ 31.2,

3. "Pieklorz " Bytomski z kopalni Bobrek Centrum, wartość opałowa 29MJ/kg

4. "EcoPieklorz" chwałowicki z KWK Chwałowice, Producent: Zakład Przeróbczy JULISZ, wartość opałowa powyżej 26 000 kJ/kg, typ 31.2

4. "Ekoret", Katowicki H. W., Zakład Przeróbczy "Juliusz" Sosnowiec, wartość opałowa min* 26MJ/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest na prawdę z tym czeskim eko?

Nadaje się to na zimę, czy nie bardzo? Mam możliwość kupienia po 13 zł za worek 25kg.

Chcę spróbować teraz latem jak to się pali.

 

Tak naprawdę czeski ma albo 18-19 MJ/kg albo 21-22 lecz ponad 2% siarki.

 

Kupując ten pierwszy płacisz 0,0274 zł/MJ, ten drugi 0,236 zł/MJ [ale on zżera piec bo ma dużo siarki i zasmradza okolicę], natomiast za Pieklorza bytomskiego [po 900 zł/tonę] wychodzi 0,0321 zł/MJ, Jaret Plus [850 zł/tona] wychodzi 0,327 zł/MJ.

 

Jeśli masz przewymiarowany palnik jak na zapotrzebowanie domu na ciepło to zimą czeski powinien także dawać radę, bo dlaczego by nie miał dać rady skoro spala się szybko, ma wysokie ciepło spalania, zerową spiekalność.

 

Sam zastanawiam się nad czeskim w tym sezonie bo z Pieklorzem są problemy a Jaret Plus wychodzi relatywnie drogo.

Myślę nad kupieniem tony Pieklorza i tony czeskiego i wrzucaniu 50/50.

 

Minusem czeskiego zimą będzie konieczność częstszego dorzucania do zasobnika, brudzenie wymiennika lotnymi popiołami [przy 50/50 jest to ograniczone], plusem brak spieków i mniej popiołu.

 

Znalazłem w Allegro taki:

http://allegro.pl/promocja-ekogroszek-24mjtransport-olesnica-gratis-i2526028136.html

 

w zeszłym roku go testowałem - patrz strony 39-40 tego wątku.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja lista oparta głównie na podstawie opinii na forach:

1. "EcoKazimierz" z kopalni KWK "Kazimierz-Juliusz" Sosnowiec, wartość opałowa 27MJ/kg, typ węgla 31.2

A od kiedy to Kazimierz ma eko o takiej kaloryczności? Z tego co mi wiadomo, to ma 23-25, chociaż z własnych doświadczeń wydaje mi się, że 25 to chyba się trafia nielicznym. Co nie zmienia faktu, że to bardzo dobra opcja, szczególnie przy atrakcyjnej cenie - ładnie się pali. Jakby miał 27MJ/kg, to chyba nikt innego by nie kupował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to Kazimierz ma eko o takiej kaloryczności? Z tego co mi wiadomo, to ma 23-25, chociaż z własnych doświadczeń wydaje mi się, że 25 to chyba się trafia nielicznym. Co nie zmienia faktu, że to bardzo dobra opcja, szczególnie przy atrakcyjnej cenie - ładnie się pali. Jakby miał 27MJ/kg, to chyba nikt innego by nie kupował...

Dokładnie :)

Trzeba się spodziewać coś około 23 do 24.

Około 27 ma groszek chwałowicki i eko z Wesołej

Wszystkie jarety plusy i retopal około 24 do 25

pieklorz piekarski i ekoret około 26

piekolorz bytomski od 28 do 29,5

jaret z Janiny około 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu śledzę wątek na forum. Co prawda mieszkam w okolicy w której nie ma problemu z ilością składów i ich ofertą, ale jak się okazuje to nie pomaga. Jak większość z Was zauważyła każdy zachwala swój towar. W zeszłym roku mój dom był jeszcze w budowie i paliliśmy ekogroszkiem jedynie żeby temperatura utrzymywała się powyżej zera. Dlatego zakupy były szybkie kilka worków w Castoramie, kilka worków w Leroy Merlin - na znaczną korzyść Eko z Castoramy. W tym roku na zimę już będziemy mieszkać na stałe. W okolicy jest duża ilość opału w podobnej cenie, dlatego proszę o poradę który z eko wybrać? Oczywiście można kupić po worku i próbować, ale jak przeczytałem powyżej palenie w lecie to nie to samo co w zimie. Z góry dziękuję za radę.

 

1- JANINA z leszczyn - 760zł / t 26Mj

2 - Pieklorz z Piekar - 840 zł / t 26,5Mj

3 - Pieklorz Bytom - 800 zł / t 26Mj

4 - Retropal Piast - 760zł / t 25Mj

5 - w okolicy jest też ekogroszek z Portu w podobnej cenie.

 

ceny za ekogroszek workowany, oczywiście kaloryczność podana telefonicznie przez sprzedających.

 

Po analizie forum, wiem, że jest problem ze spiekami Pieklorza, ale czy od obu dostawców? Co polecacie, czy może jakieś inne eko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to Kazimierz ma eko o takiej kaloryczności? Z tego co mi wiadomo, to ma 23-25, chociaż z własnych doświadczeń wydaje mi się, że 25 to chyba się trafia nielicznym.

 

Kolorado, rzeczywiście masz rację co do kaloryczności EcoKazimierza. Jego wartość opałowa wynosi 23 - 25 GJ/kg. Podczas wklejania wkradł mi się błąd, za który przepraszam.

Pozdrawiam

Edytowane przez kris1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę czeski ma albo 18-19 MJ/kg albo 21-22 lecz ponad 2% siarki.

 

Kupując ten pierwszy płacisz 0,0274 zł/MJ, ten drugi 0,236 zł/MJ [ale on zżera piec bo ma dużo siarki i zasmradza okolicę], natomiast za Pieklorza bytomskiego [po 900 zł/tonę] wychodzi 0,0321 zł/MJ, Jaret Plus [850 zł/tona] wychodzi 0,327 zł/MJ.

Znalazłem w Allegro taki:

http://allegro.pl/promocja-ekogroszek-24mjtransport-olesnica-gratis-i2526028136.html

 

w zeszłym roku go testowałem - patrz strony 39-40 tego wątku.

 

Cześć Suspenser, z nieba mi spadłeś. Właśnie zastanawiam się nad zakupem czecha z ledvic z tego linku który zapodałeś. To mój drugi sezon palenia (na tłokowcu) i wciąż dużo mam wątpliwości. W zeszłym sezonie paliłem ekogroszkiem z chwałowic, ale poza 1wszą toną nie mogę wiele dobrego o nim(lub o sprzedawcy) powiedzieć.

Wracając do sedna, wziąłem na stacji benzynowej pod Trzebnicą kilka sztuk czegoś co wyglądało na czecha(brunatno-ciemne). B. ładnie się spalało i jak policzyłem to kosztowo wychodziło tak jak ten niby chwałowicki co był po 900. Tyle, że brane parę sztuk na stacji więc cena ok.750 za tonę czecha przeliczeniowo. Teraz dlatego się zastanawiam nad czechem bo jest z ledvic(ponoć właśnie to samo było na stacji) po 550 za tonę i z komoran za 470. Ten z ledvic ma być odsiarczony(robi się coś takiego?) i bardziej kaloryczny niż z komoran. Natomiast z twojego postu wynika, że to się kłóci- jak lepsze kalorie to z siarką. Wypowiedz się pls. I druga sprawa, co myślisz o samym sprzedawcy?Godzien zaufania? Ponoć uczciwy sprzedawca to podstawa, a ja się na 1szym zawiodłem, i to nie tylko na węglu w którym nie mam dużego doświadczenia, więc już nic na mnie nie zarobi. Teraz wolę wysondować teren przed zakupem:) Chyba, że możesz jeszcze polecić kogoś z rejonu Wiszni Małej.

 

A co do czecha to u mnie wyrabiał w zimie, ale przy 200m domu góry nie ogrzewałem. Za to dach był tylko pierwszą warstwą wełny ocieplony, która sobie czasem bardziej czasem mniej leżała na sznurkach, czyli na pół gwizdka. A zamiast drzwi to na klatce schodowej była jedynie kurtyna z folii. Tak, że teraz po ociepleniu tym bardziej sobie powinien poradzić mój 25kw tłok. W razie co na mrozy wezmę 0,5 tony ruska.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...