Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Dziś kupiłem do testów wspomniany już wcześniej EKOBRAN z Braniewa.

Zakupu dokonałem w Bricomarche w Kwidzynie. Cena jak na zakończenie sezonu powalająca 880 zł/t

[ATTACH=CONFIG]384238[/ATTACH]

 

 

W środku zaskakująco czysto i sucho. Frakcja odpowiednia bez miału.

[ATTACH=CONFIG]384240[/ATTACH]

 

Jutro lub pojutrze rozpoczynam test.

Pożyjemy, zobaczymy ;)

to na allegro masz taniej bo za niecałe 800 zł tona z transportem ale w markecie zawsze widzisz mniej więcej w jakim stanie są worki i czy groch jest mokry do środka nie zajrzysz ale pomacać woreczek zawsze można :)

Tez się zastanawiałem nad zakupem ale zdecydowałem się n inny groszek napisz jak pali się to zagraniczne cudo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Serio nie słyszeliście o tym rusku??? Przecież Ekobran jest na rynku od kilku dobrych lat. Paliłem nim już chyba ze 3 czy 4 lata temu. W tym sezonie też tonę spaliłem. Suchy, bezproblemowy w spaleniu ale mało kaloryczny. Kosztował mnie niecałe 800 z dostawą czyli tyle samo co Retopal z PGG który kupiłem po Ekobranie.

Jeśli miałbym porównać oba to sam nie wiem,... Ekobran co prawda spaliłem bez problemu, popiołu sporo ale żadnych spieków, piec w miarę czysty, kaloryczność mała. Retopal u mnie totalnie się spieka, piec na maksa zasyfiony, jakiś smród się wydziela ale zdecydowanie kaloryczność większa... Reasumując awaryjnie na koniec sezonu nadają się oba ale na kolejny sezon będę szukał czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio nie słyszeliście o tym rusku??? Przecież Ekobran jest na rynku od kilku dobrych lat. Paliłem nim już chyba ze 3 czy 4 lata temu. W tym sezonie też tonę spaliłem. Suchy, bezproblemowy w spaleniu ale mało kaloryczny. Kosztował mnie niecałe 800 z dostawą czyli tyle samo co Retopal z PGG który kupiłem po Ekobranie.

Jeśli miałbym porównać oba to sam nie wiem,... Ekobran co prawda spaliłem bez problemu, popiołu sporo ale żadnych spieków, piec w miarę czysty, kaloryczność mała. Retopal u mnie totalnie się spieka, piec na maksa zasyfiony, jakiś smród się wydziela ale zdecydowanie kaloryczność większa... Reasumując awaryjnie na koniec sezonu nadają się oba ale na kolejny sezon będę szukał czegoś innego.

 

No własnie na początek sezonu czy na koniec się nadaje ale na większe mrozy to potrzeba czegoś mocniejszego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Obi kupiłem 3x25kg Golda z Bartexu i 2x brunatnego też z Bartexu za 50zł. Dali 50% zniżki bo worki było lekko naderwane.

 

Właśnie zarzuciłem 20kg brunatnego. Węgiel jest lekko wilgotny ale pali się całkiem ładnie. Zobaczymy po nocce.

 

Gold z Bartexu to Wesoła? Jak to spalać? Tzn jak ustawić dmuchawę i podawanie (nigdy nie paliłem ani brunatnym ani "super mocnym kamiennym").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 marca Tauron odrobinę obniżył, ale to naprawdę kosmetyczne ruchy były. Reszta trzyma ceny z połowy lutego, kiedy ostatnia podwyżka była. No ale powinni pójść za Tauronem, tylko że jeżeli skala obniżek będzie tak mizerna, to po prostu ceny wrócą do tego co było w styczniu i to będzie koniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Obi kupiłem 3x25kg Golda z Bartexu i 2x brunatnego też z Bartexu za 50zł. Dali 50% zniżki bo worki było lekko naderwane.

 

Właśnie zarzuciłem 20kg brunatnego. Węgiel jest lekko wilgotny ale pali się całkiem ładnie. Zobaczymy po nocce.

 

Gold z Bartexu to Wesoła? Jak to spalać? Tzn jak ustawić dmuchawę i podawanie (nigdy nie paliłem ani brunatnym ani "super mocnym kamiennym").

 

Ja staram się nie wrzucać wilgotnego węgla do zasobnika lepiej go podsuszyć wtedy pali się lepiej.

Gold z Bartexu to Wesoła paliłem tym groszkiem z tego co pamiętam to podawanie miałem 6 sekund przerwa 60 sekund nadmuch na chyba 45 % bo niżej mi się spiekało ale nie jest powiedziane że na Twoim piecu z mniejszym nadmuchem będzie się spiekać każdy piec będzie inaczej trawił każdy rodzaj groszku więc z ustawieniami musisz się pobawić samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem trzy worki Carbonu RN w Castoramie. W jednym worku ładna frakcja, w dwóch pozostalych grysik. Waga 25 kg, sprawdzone, niestety mokry jak jasny pieron. W Obi kupiony Rubin Bartexu, ladna frakcja, lekko mokry. Zobaczymy jak toto sie bedzie palić. Oba produkty ok. 19 zl za 25 kg.

 

Rubin u mnie na piecu był bezproblemowy jak na aktualne warunki pogodowe to jest dobry groszek ale trzeba go kupić w dobrej cenie 19 zł za 25 kg to tak średnio za większą cenę raczej bym go nie kupił, tym z castoramy nie fajczyłem w piecu bo castorame mam nie po drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubin u mnie na piecu był bezproblemowy jak na aktualne warunki pogodowe to jest dobry groszek ale trzeba go kupić w dobrej cenie 19 zł za 25 kg to tak średnio za większą cenę raczej bym go nie kupił, tym z castoramy nie fajczyłem w piecu bo castorame mam nie po drodze :)

 

Dziś kupilem nastepne dwa worki rubina a cena już 22, 5. Gold po 25 zł za 25 kg.

Wszystko niestety mokre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupilem nastepne dwa worki rubina a cena już 22, 5. Gold po 25 zł za 25 kg.

Wszystko niestety mokre.

 

U mnie w Kielcach jest po 21,99 zł to się w pale nie mieści skąd oni taka cenę wzięli na taki groszek cena nie adekwatna do jakości jeszcze na dodatek maja to wszystko mokre :0 worek + groszek+ woda = 21,99 zł no przecież woda tez kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Kielcach jest po 21,99 zł to się w pale nie mieści skąd oni taka cenę wzięli na taki groszek cena nie adekwatna do jakości jeszcze na dodatek maja to wszystko mokre :0 worek + groszek+ woda = 21,99 zł no przecież woda tez kosztuje :)

 

Worki mam pootwierane od kilku dni i Rubin ladnie przesycha. Ten z Castoramy Carbon to inna historia, to taki miałogroszek, może z dodatkowym niepalnym syfem, nic nie widać, bo jedna mokra czarna bryja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem do testów wspomniany już wcześniej EKOBRAN z Braniewa.

Zakupu dokonałem w Bricomarche w Kwidzynie. Cena jak na zakończenie sezonu powalająca 880 zł/t

[ATTACH=CONFIG]384238[/ATTACH]

 

Jutro lub pojutrze rozpoczynam test.

Pożyjemy, zobaczymy ;)

 

Test zakończony.

Popiołu bardzo mało ale trochę kamienia.

Moim zdaniem raczej nie ma 24 MJ

Spala się. I to by było na tyle.

IMG_20170320 — kopia2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worki mam pootwierane od kilku dni i Rubin ladnie przesycha. Ten z Castoramy Carbon to inna historia, to taki miałogroszek, może z dodatkowym niepalnym syfem, nic nie widać, bo jedna mokra czarna bryja.

 

Ja przesypuje z worków do wiaderek i szybciej schnie bo sype do wiadra 3/4 wilgoć z dna szybciej odparowuje :) fakt zajmują trochę miejsca te wiadra i zabawy jest z tym przesypywaniem ale jest szybciej :)

Ten z castoramy to zwróć i kup inny szkoda czasu na suszenie a jak wyschnie to będzie słaby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test zakończony.

Popiołu bardzo mało ale trochę kamienia.

Moim zdaniem raczej nie ma 24 MJ

Spala się. I to by było na tyle.

[ATTACH=CONFIG]384730[/ATTACH]

 

Ciekawe ile kilo kamieni będzie z całej tony. Ja pelę pierwszy sezon i jak na razie nie trafiłem na kamienie w popiele i oby mnie to minęło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

880 zł za tone to raczej wymaga się dobrego węgla bez żadnych dodatków :) ja teraz mam Pieklorza z Bio-Polu i przyjechał mega mokry, firma wypłaciła 100 zł rekompensaty ale niesmak pozostał. Zakup groszku w tej firmie to będzie ostateczna ostateczność jak na rynku nie będzie już nić prócz tego węgla :)

Wspierajmy polskie kopalnie tak szybko odchodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...