Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tego co widzę ten Hanysek nie jest wcale taki rewelacyjny. Wprawdzie nigdy go nie próbowałem , przynajmniej pod tą nazwą ale popiół 9% to według mnie dość dużo, blisko tyle co retopal z Piasta. Węgiel z kopalni Wesoła ma oczywiście dużą kaloryczność , ale w przypadku pieców retortowych , nie jest to wcale zaleta.Paliłem ekogroszkiem z Wesołej i nie był taki rewelacyjny, ale już odpowiednio pomieszany z innym gatunkiem , całkiem lepiej zachowywał się w piecu..Dobry ekogroszek to jest właśnie odpowiednia mieszanka asortymentów dla uzyskania odpowiednich czyli jak najlepszych parametrów.Palę u siebie ekogroszkami już od 2004r i już nie jeden próbowałem. Pomimo , że mieszkam na Podkarpaciu sprowadzam węgiel ze Śląska, bo to co oferują miejscowe składy jest po prostu słabe. Opał sprowadzam konkretnie też z Mysłowic, tylko z Bartexu. Od prawie 4 sezonów kupuję u nich ekogroszek o nazwie Silwer gdzie popiół jest max 4-6 % co w praktyce sprawia, że popiół wywalam raz na 1.5 tygpodnia. Ponadto cena tego Silwera jest dużo lepsza jak tego Hanyska. Płacę z dostawą do domu około 830 zł za tonę, lub niekiedy taniej ewentualnie kilkanaście zł. drożej, w zależności od okresu zakupu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dokładnie przeczytaj aukcje.

730 cena bez transportu

990 jest to skarbek z piekar a dwa pierwsze z chwałowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten pieklorz Piekło miałem paliłem byłem zadowolony a na stronie sprzedającego są rożne ceny z transportem bez transportu i nawet są jakieś ceny promocyjne nie wiem jaki jest chwyt reklamowy tego sprzedającego dając kilka cen na ten sam produkt ale wiadomo że każdy wybierze cenę niższą z transportem :) jeżeli cena jeszcze spadnie tego groszku to kupie większa ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem sobie zamówić próbną partię ekogroszku Ekosun z Atexu w Pilchowicach.

http://pwatex.pl/pl/p/EKOSUN-EKO-GROSZEK-KLASA-29/68

i od razu na wstępie zostałem zgaszony informacją, ze firma nie poda mi informacji z jakiej kopalni pochodzi węgiel, bo to "tajemnica handlowa". Mają mi wystarczyć parametry. Pierwszy raz się spotykam z takim podejściem. Używał ktoś już tego węgla? Pojadę chyba sam do firmy i kupię pięć worków, bo nie podoba mi się, że od razu coś kręcą. Kilka lat temu kupowałem w Atexie, ale przestałem jak zaczęli sprzedawać węgiel z kamieniami blokującymi podajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem sobie zamówić próbną partię ekogroszku Ekosun z Atexu w Pilchowicach.

http://pwatex.pl/pl/p/EKOSUN-EKO-GROSZEK-KLASA-29/68

i od razu na wstępie zostałem zgaszony informacją, ze firma nie poda mi informacji z jakiej kopalni pochodzi węgiel, bo to "tajemnica handlowa". Mają mi wystarczyć parametry. Pierwszy raz się spotykam z takim podejściem. Używał ktoś już tego węgla? Pojadę chyba sam do firmy i kupię pięć worków, bo nie podoba mi się, że od razu coś kręcą. Kilka lat temu kupowałem w Atexie, ale przestałem jak zaczęli sprzedawać węgiel z kamieniami blokującymi podajnik.

 

To po co na upartego chcesz u nich kupić skoro jak twierdzisz coś kręcą. Informacja z jakiej kopalni pochodzi węgiel nie powinna być tajemnicą ale skoro firma nie chce udzielić ci takiej informacji to ja bym zaniechał dalszej współpracy. Ale z drugiej strony to nawet jakby ci udzielili takiej informacji to i tak nie będziesz w 100 % pewny że owy groszek pochodzi z tej a nie z innej kopalni bo tez mogą mataczyć w tej sprawie. Olej firmę konkurencja nie śpi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Pan Burdacki nie handluje węglem. On sobie tylko pobiera opłatę za transport. On nie ma składu. Dzwonisz do niego, mówisz jaki węgiel chcesz, gdzie mieszkasz i on Ci mówi ile będzie kosztował transport. Jedzie na kopalnię, ładuje węgiel, zawozi Tobie, ty mu płacisz wcześniej ustaloną cenę (węgiel + transport) i tyle. Edytowane przez bpiter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam musze kupic ekogroszek na wygrzewanie nowego domu i ogolnie zaczac przygode z kotlem na ekogroszek w sumie bylem zdecydowany na Spam ale dowiedzialem sie ze w okolicy mam oddzial Moderowano i maja w swojej ofercie Ekogroszek Moderowano 26Mj mial ktos jakies doswiadczenia z ekogrochem z Spam badz co radzicie zakupic na rozruch kotla o tej porze roku. Edytowane przez Tomaszs131
Reklama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem sobie zamówić próbną partię ekogroszku Ekosun z Atexu w Pilchowicach.

Tam to juz wogóle upadli na głowe z tymi cenami w zeszłym roku ekomiał czyli odpad kosztował tam 360zł a teraz 550zł .Na pytanie jakie maja typy wegla nie udzielaja odpowiedzi albo nie wiedza albo nie chca powiedziec.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam to juz wogóle upadli na głowe z tymi cenami w zeszłym roku ekomiał czyli odpad kosztował tam 360zł a teraz 550zł .Na pytanie jakie maja typy wegla nie udzielaja odpowiedzi albo nie wiedza albo nie chca powiedziec.:p

 

Szczyt szczytow to miał w Casto. Po otwarciu i lekkim podeschnieciu widac, że to miał z wegla brunatnego. cena 15 zl za 25 kg czyli 600 zlociszy za tone brunatnego mazidła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...