Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak na razie widzę że sprzedaż trochę spadła bo powoli robi się cieplej i pewnie zaczną się dopiero teraz obniżki, mój dotychczasowy dostawca obniżył w poniedziałek cenę o 50zł/t i czekam na kolejną 50zł i będzie cena jak w zeszłym roku. Na allegro też zaczynają dopiero teraz obniżki, prędzej sprzedawcy straszą i robią nagonkę bo ruch zmalał, przejeżdżałem ostatnio koło kopalni i pusto nawet na placu, a w sezonie ciężko drogą przejechać bo ciężarówki nie mieszczą się na placu i ustawiają się wzdłuż drogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nie będzie taniego polskiego węgla. Wcale. Obniżki były późno i niewielkie, od 1 maja zaczęły się podwyżki. PGG zredukowała plan wydobycia na 2017 o około 5 milionów ton. Kopalnia wydobywająca komponent kilku dostępnych na rynku mieszanek ekogroszkowych - Wieczorek - zakończy najprawdopodobniej wydobycie wczesną jesienią. Jedyna nadzieja na niedrogi towar to wzmożona aktywność importerów węgla rosyjskiego. Jeżeli oni nie dopiszą lub miłościwie nam panujący wymyślą coś żeby im utrudnić - będzie kicha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nie będzie taniego polskiego węgla. Wcale. Obniżki były późno i niewielkie, od 1 maja zaczęły się podwyżki. PGG zredukowała plan wydobycia na 2017 o około 5 milionów ton. Kopalnia wydobywająca komponent kilku dostępnych na rynku mieszanek ekogroszkowych - Wieczorek - zakończy najprawdopodobniej wydobycie wczesną jesienią. Jedyna nadzieja na niedrogi towar to wzmożona aktywność importerów węgla rosyjskiego. Jeżeli oni nie dopiszą lub miłościwie nam panujący wymyślą coś żeby im utrudnić - będzie kicha.

Ano będzie, ja powoli zacznę się chyba "zbroić" żeby choć na początek sezonu było jako-tako cenowo a co będzie dalej?

Widać że niektórzy wiedzą lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej myślałem o rusku. Miałem i mam czarną perłę pomimo pewnych niedogodności jest ok. Jednak cena ponad 700 odstrasza. Chciałem w tym roku przetestować tonę miału ale cena też kosmos.

Rusek w lutym był już 4 dyszki chyba drożej niż jesienią.

Jak masz brać to się nie ociągaj bo cudu na który niektórzy liczą raczej nie będzie niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jeszcze poczekam, pomyliłem się z tą obniżką bo węgiel który kupowałem staniał nie 50zł/t tylko 60zł/t także brakuje mu jeszcze 40zł do ceny zeszłorocznej i z kilku poprzednich lat i zawsze tam były 2 obniżki, w poprzednich latach może trochę wcześniej obniżali, ale nie ma się co dziwić że nie obniżają jak pogoda była jaka widać i sam jakbym handlował to bym nie obniżył jak klientów nie brakowało, pewnie jak się ociepli to i ruch zmaleje to zrobią kolejną obniżkę. Jak brakło mi węgla w tym roku to przynajmniej po-testowałem okoliczne składy i chyba nawet trafiłem na jeden lepszy niż dotąd paliłem, podobno retopal 28 z pakowaniem i dowozem 800zł/t, jak wypalę podajnik to porównam wyniki i może ten kupię jak wyjdzie lepiej. Rusej który obserwowałem i kupiłem na razie staniał 40zł/t i brakuje mu jeszcze 80zł/t do zeszłorocznej ceny ale podejrzewam że jest podobnie jak wyżej napisałem tylko mocniejszy ekogroszek szybciej staniał bo jest mniejsze zapotrzebowanie, a teraz schodzą słabsze to cena będzie się dłużej utrzymywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusek w lutym był już 4 dyszki chyba drożej niż jesienią.

Jak masz brać to się nie ociągaj bo cudu na który niektórzy liczą raczej nie będzie niestety.

 

Jak w ubiegłym roku węgiel w ARA kosztował między 40 a 50$ a dzisiaj jest powyżej 70 z okresowymi skokami pod 80$, to trudno raczej liczyć na ubiegłoroczne ceny węgli importowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem nowy tutaj. Postanowiłem się z wami podzielić moimi doświadczeniami z zakupem opału. Podobnie jak wiekszość z Was przez lata szukałem dobrego Dostawcy ekogroszku w Gdańsku i okolicach. Jak już myślałem, że to jest to, to zawsze okazywało się iż kolejna dostawa węgla była gorsza od poprzedniej. Kolejnym etapem było poszukiwanie ogólnopolskiego Dostawcy w marketach. Tam przypadkowo natrafiłem na Ekogroszek [moderowano], produkowany przez jakąś spółkę z Warszawki. Wziąłem na próbę i okazało się, że jest to kolejny strzał w dziesiątkę. Kupowałem po tonie z marketu, żeby sprawdzić czy kolejne dostawy będą ok. No i powiem szczerze, że było bardzo dobrze. Wegiel suchy, wypalał się w 100%, kaloryczność była, brak spieków. Czyli praktycznie wszystko czego nam potrzeba. Niuanse zaczęły się zimą w zeszłym roku, gdy zaczął się problem z Dostępnością tego konkretnego ekogroszku.

 

Co zrobiłem,? Szukałem w necie. Producent posiada swój sklep internetowy, ale został on zmiażdżony w internecie przez Klientów (na portalu ceneo.pl), bo jak piszą ludzie, Sprzedawca ma ich w "głębokim poważaniu". Widać mają tak dobry opał, że mają metodologię sprzedaży jak za komuny! Jak chcesz to poczekasz. Szukałem dalej i tak natrafiłem na sklep: [moderowano] Ten sam ekogroszek był dostępny w tym sklepie za mniejsze pieniądze. Zamówiłem za pobraniem, miła Pani potwierdziła zamówienie, kurier przywiózł rozładował na podjeździe i baja.

 

Widzę, że poza tym ekogroszkiem mają też inne, w niektórych produktach można kupić worek próbny, opinie w necie praktycznie same maksy. Zobaczymy jak będzie dalej, ale jeżeli obsługa i towar będzie ok, to nie będę kombinować. Wolę dopłacić parę groszy do tony, mieć dobry opał i święty spokój w kotłowni. Na chwilę obecną jak najbardziej POLECAM!

 

No tak tylko na stronie swiatopału groszek ultra sztygar jest niedostępny. Czytałem na temat tego ekogroszku i słyszałem że czasem można go spotkać w marketach LM, Bricomarche rzadziej w mrówce opinie ma raczej dobre chętnie bym nabył kilka worków i sprawdził ale w świętokrzyskim na próżno szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie rozumiecie co się pisze? Węgiel na giełdzie jest 60% droższy niż przed rokiem a w Polsce zaczyna go najzwyczajniej w świecie brakować. Kopalnie nie mają gotowych nowych ścian, towar jest ale kopać się go nie da bez inwestycji. Na inwestycje trzeba kasy a PGG jest bankrutem pomimo zastrzyku finansowego sprzed kilku miesięcy. Cały ten cyrk z przyłączeniem KHW to miał być zwykły trik na obejście przepisów o niedozwolonej pomocy państwa, tylko nie bardzo zadziałał. Dobrze już było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie rozumiecie co się pisze? Węgiel na giełdzie jest 60% droższy niż przed rokiem a w Polsce zaczyna go najzwyczajniej w świecie brakować. Kopalnie nie mają gotowych nowych ścian, towar jest ale kopać się go nie da bez inwestycji. Na inwestycje trzeba kasy a PGG jest bankrutem pomimo zastrzyku finansowego sprzed kilku miesięcy. Cały ten cyrk z przyłączeniem KHW to miał być zwykły trik na obejście przepisów o niedozwolonej pomocy państwa, tylko nie bardzo zadziałał. Dobrze już było.

 

Zagrywka ze strony sprzedawców żeby kupować jak najdrożej. Ja jakoś na składach nie zauważyłem braku węgla czy groszku po prostu pogoda nam zrobiła psikusa w kwietniu i maju i ceny stają w miejscu zamiast maleć aktualnie ma się na poprawę pogody i zaczną się wyprzedaże bo ludzie nie będą kupować węgla jak jest ciepło na dworze. Moim zdaniem ceny zaczną lecieć w dół w tym albo w przyszłym tygodniu jak się zrobi zastój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrywka ze strony sprzedawców żeby kupować jak najdrożej. Ja jakoś na składach nie zauważyłem braku węgla czy groszku po prostu pogoda nam zrobiła psikusa w kwietniu i maju i ceny stają w miejscu zamiast maleć aktualnie ma się na poprawę pogody i zaczną się wyprzedaże bo ludzie nie będą kupować węgla jak jest ciepło na dworze. Moim zdaniem ceny zaczną lecieć w dół w tym albo w przyszłym tygodniu jak się zrobi zastój.

 

pomarzyć możesz :-) lecieć w dół - tzn. liczysz na obniżki rzędu np. 30%??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....aktualnie ma się na poprawę pogody i zaczną się wyprzedaże bo ludzie nie będą kupować węgla jak jest ciepło na dworze. Moim zdaniem ceny zaczną lecieć w dół w tym albo w przyszłym tygodniu jak się zrobi zastój.
Za 2 tygodnie to już czerwiec jest. Kopalnie PGG po raz drugi po niewielkiej majowej podwyżce nieznacznie podniosą ceny węgla i ( jako że obniżka też nieznaczna była ) te ceny wrócą do poziomu ze stycznia - lutego. Kopalnie Taurona Wydobycie właśnie dzisiaj ( 15 maja ) opublikowały nowe cenniki - Jaret już wrócił do ceny zimowej. Poza tym czerwiec to już początek sezonu. Nie grzewczego sezonu, tylko zakupowego. Lipiec to już sezon w pełni, szczyt sezonu sierpień - wrzesień. Ludzie kupują węgiel ( szczególnie ekogroszek i szczególnie bardziej doświadczeni palacze ) w lecie. I nie tylko ze względu na cenę. Przede wszystkim ze względu na wilgotność. Jak ciut dłużej się pobawisz kotłem z podajnikiem, może i zrozumiesz że co mądrzejsi ludzie węgiel kupują jak ciepło i sucho jest na dworze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...