Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

on widział 28MJ.... chyba że wydobywany z kopalni głębinowej bliżej jądra ziemi.. gdzie te opinie czytałeś?

 

Az takiej dobrej pamięci nie mam do stron :) wpisałem w google i samo wyszło :) ale na tym forum we wcześniejszych postach przewija się nazwa tego groszku i nie było bardzo negatywnych opinii na jego temat :) Ale testu nie będzie bo nie opłaca się zamawiać kilku worków żeby sprawdzić groszek na dodatek ruski a tony nie kupie bo cholera wie jak się będzie palić w moim piecu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem po palecie Retopala z PGG i Ekoreta z KHW....u nas na lokalnym składzie Ekoret po 980zł i od 1 czerwca 50zł w górę - szoook i ludzie biorą jak pelikany.... a z kopalni po 918zł

 

Za ta cenę Ekoreta bym nie wziął kupiłem na lokalnym składzie w oryginalnych pięknych workach po 22,50 zł za 25 kg i po spaleniu 100 kg piec do czyszczenia tyle sadzy że masakra w kwietniu kupiłem 4 worki bo mi brakło groszku i to samo nie powiem bo spala się ładnie popiół w normie kaloryczność też może być ale sadzy jest od pierona dla porównania Rubin z Bartexu wypada dużo lepiej pod tym względem spaliłem tego groszku dużo więcej i sadzy było o 50 % mniej niż przy Ekorecie , retopalem z PGG nie paliłem wiec nie mam porównania ale Ekoret jest mega przereklamowany według mnie za cenę 900 zł za tone powinno się wymagać super produktu który będzie się spalać bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo że nie wszyscy mogą a nawet nie chcieliby mieszkać bliżej kopalń ale dla tych co mieszkają już na śląsku to jednak lepszym rozwiązaniem jest kupować ekogroszek prosto na kopalni. Ja tak robię od wielu lat i jestem zadowolony. Raz tylko kupiłem taki sam ekogroszek na składzie koło kopalni ,bp mi się spieszyło i okazało się, że po zmierzeniu miał o 100 % więcej popiołu niż powinien - czyli po prostu szwindel.

 

Większość składów miesza i rozdrabnia co może i jak może,

 

Aktualnie jak zwykłe kupiłem ekogroszek na KWK Chwałowice po 623 zł za tonę i jest ok. Jak go za jakiś czas załaduję to napiszę jak się spala i ile % popiołu wyszło.

 

A wygląda sobie tak: http://forum.czp.pl/viewtopic.php?f=20&t=11947

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ta cenę Ekoreta bym nie wziął kupiłem na lokalnym składzie w oryginalnych pięknych workach po 22,50 zł za 25 kg i po spaleniu 100 kg piec do czyszczenia tyle sadzy że masakra w kwietniu kupiłem 4 worki bo mi brakło groszku i to samo nie powiem bo spala się ładnie popiół w normie kaloryczność też może być ale sadzy jest od pierona dla porównania Rubin z Bartexu wypada dużo lepiej pod tym względem spaliłem tego groszku dużo więcej i sadzy było o 50 % mniej niż przy Ekorecie , retopalem z PGG nie paliłem wiec nie mam porównania ale Ekoret jest mega przereklamowany według mnie za cenę 900 zł za tone powinno się wymagać super produktu który będzie się spalać bezproblemowo.

 

Ja paliłem Ekoretem w przeciągu ostatnich 10 lat dosyć często (oryginalnie pakowany lub luz) i zazwyczaj nie narzekałem - wypalał się dosyć dobrze bez koksów, spieków, kalafiorów i żużli, nie było dużo popiołu i trzymał tą kaloryczność w okolicy 25-27MJ - nie zauważyłem też nadmiernej sadzy - być może kwestia ustawienia nadmuchu.. ja mam kupować jakiś ruski ultra- hiper itp. za ponad 900zł to dzięki heh.. zobaczymy co przyjdzie (dam znać).. retopal i ekoret już wysłane... to jest plus że szybko wysyłają bez zbędnej zwłoki... u prywaciarzy jest różnie z tym...

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi odpowiedziano na zapytanie o różnicę miedzy stabek i CP

 

Cyt. "Szanowny Panie,

Dziękujemy za wiadomość.

 

Ekogroszki STABEK i Czarna Perła produkowane są z tego samego niespiekalnego i nisko zasiarczonego węgla kamiennego. Jednakże węgiel jest surowcem – bazą do produkcji wysokiej jakości ekogroszku.

 

Podstawową różnicą pomiędzy oboma produktami to udoskonalona technologia produkcji:

1. Zainwestowaliśmy w całkiem nową linię produkcyjną

2. STABEK jest podwójnie suszony – dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić niską wilgotność bez względu na warunki atmosferyczne

3. STABEK to grubszy sort – granulacja 10-25 mm.

4. STABEK to wyższa kaloryczność – minimum 24 MJ.

 

Ponadto zapewniamy wsparcie naszych ekspertów w zakresie efektywnego spalania ekogroszku; przygotowaliśmy również poradnik, który jest podręcznym vademecum wiedzy o węglu do pobrania z http://stabek.pl/.

Gwarantujemy też promocje i rabaty dla naszych stałych klientów!"

 

Na moje niewarte różnicy w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...