Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Dzięki za odpowiedź" Karoka65". Odnośnie podawanych parametrów przez sprzedających, to dwie z podanych propozycji pochodzi z autoryzowanych składów których lista dostępna jest na stronie Kompanii Węglowej, gdzie swoją drogą są certyfikaty ich opału z podanymi paarametrami. Skoro pracownicy takiej składnicy nie bardzo wiedzą co sprzedają to co ma wiedzieć klient, który kupuje opał raz na rok. Wracając do mojego pytania i pomijając rozbieżności w kaloryczności opału, ktoś na podstawie własnego doświadczenia pokusi się o polecenie któregoś produktu i ewentualnie dlaczego ten a nie inny. Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czego to ludzie nie wymyślą ? odsiarczony.

Bardziej kaloryczny jest z Komoran ale Ledvicki też nie jest zły.

 

A jak z siarką? Gość podaje, że Ledvice są na poziomie 0,55% a Komorany 1,7%. Jak już mówiłem , w zeszłym roku spaliłem kilka worków przypadkowego czecha, i podobno były to Ledvice, ale pewności 100% nie mam. Wiem, że nie śmierdziało. Trochę się teraz boję, że kupię 3 tony i będzie smród na całą okolicę...Nie spotkałem się w mojej krótkiej karierze palacza z problemem smrodu i nie wiem na ile to jest uciążliwe.

 

PS: wyguglałem "odsiarczanie węgla"- i jak pisze prof.Jasieńka z Politechniki Wrocławskiej przeprowadza się ten zabieg w kopalniach.Poniżej link do pracy profesora(patrz. str 8 ):

http://polymer-carbon.ch.pwr.wroc.pl/instrukcje/SNE_siarka.pdf

Edytowane przez szoko
ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem u lokalnego handlarza w Toruniu ekogroszek Levicki.

Z tego adresu. Jest nawet zdjęcie worka ...

http://www.ekogroszek2u.pl/index.php?drugi=pliki/cennik

 

Szczerze mówiąc nie wiem jak faktycznie jest z siarką. Ja i kumpel kupiliśmy trochę tego opału na testy i fakt popiół ładny i ładnie sie pali ale podczas palenia z komina wydobywał się żółty śmierdzący dym (mam sterownik PID więc teoretycznie sterownik sam dobiera nastawy.

Te same odczucia miał mój znajomy ...

 

Więc albo sprzedawca kłamie i zamiast Ledvickiego sprzedaje z Komoran albo ten z Ledvicki ma daleko do deklarowanych wartości i składu ...

Ja palę węglem z Rosji. Smrodu i żółtego dymu brak ...

Teraz też kupiłem ruski węgiel. Czarny i lśniący za 700zł za tonę (luzem).

 

Czeskim nie będę palił bo jak paliłem to smród w okolicy niemiłosierny i aż mi było wstyd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szoko luknij na alledrogo, jest tam pełno ofert na czecha i każdy podaje co innego, rozrzut w podawaniu zawartości siarki mają duży bo chyba od 0,5 do 2%.

Palę czechem 3-ci rok, zimą sypię po worku naszego i worku czecha na przemian. Latem tylko czech i bardzo sobie chwalę.

Musisz się liczyć z tym że wymiennik szybciej obrasta sadzą ale przeważnie w kotłach gdzie producent wstawił oszczędnościowy deflektor, żeliwo w odlewie kosztuje.

Węgle brunatne mają dużą zawartość części ( ponad 50% ) gdy spalina nie jest wystarczająco wyhamowana przez właśnie deflektor, panuje w komorze spalania za niska temperatura i części lotne się nie spalają, osadza się wtedy duża ilość wspomnianej sadzy.

To tak po krótce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka65 dzieki za podsuniecie pomysłu na zmniejszenie osadzania się sadzy. W moim tłokowcu to duży problem, czy to na polskim czy czeskim paliwie, i nie wiedziałem co zrobić. Muszę chyba zmodyfikować piec przez powieszenie widzianych tu gdzieś łańcuszków. U mnie ogień jak wściekły wali na bok prosto w wymiennik zamiast iść najpierw do góry i tam zakręcać na dół. Omija praktycznie pierwszy kanał tam gdzie jest dodatkowe palenisko(piec typu KTM-25). Ale to już chyba gadka na inny temat. W każdym razie po tym forum wszedłem na czeskie strony i piszą tam, że w komoranach jest najwyższa kaloryczność w CZ i jest to >17,5MJ. To teraz już nie wiem zupełnie co robić. Wezme po worku czecha(550pln), polaka(retopal 750 pln) i ruska(760pln-ponoć lepszy niż z kazimierza i prawie tak dobry jak pieklorz-Węgiel o granulacji 8 - 20 mm,wartość opałowa (kaloryczność): ok. 25-26MJ/kg· zawartość popiołu (części niepalnych): OKOŁO 7%· zawartość siarki: DO 0,4%) i będę testował. Tylko jak to testować w lecie?? Chyba tylko na spiekalność i czas przez jaki dawka paliwa trzyma temperature. Ale to na oko. CWU mam na solarach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Suspenser, z nieba mi spadłeś. Właśnie zastanawiam się nad zakupem czecha z ledvic z tego linku który zapodałeś. To mój drugi sezon palenia (na tłokowcu) i wciąż dużo mam wątpliwości. W zeszłym sezonie paliłem ekogroszkiem z chwałowic, ale poza 1wszą toną nie mogę wiele dobrego o nim(lub o sprzedawcy) powiedzieć.

Wracając do sedna, wziąłem na stacji benzynowej pod Trzebnicą kilka sztuk czegoś co wyglądało na czecha(brunatno-ciemne). B. ładnie się spalało i jak policzyłem to kosztowo wychodziło tak jak ten niby chwałowicki co był po 900. Tyle, że brane parę sztuk na stacji więc cena ok.750 za tonę czecha przeliczeniowo. Teraz dlatego się zastanawiam nad czechem bo jest z ledvic(ponoć właśnie to samo było na stacji) po 550 za tonę i z komoran za 470. Ten z ledvic ma być odsiarczony(robi się coś takiego?) i bardziej kaloryczny niż z komoran. Natomiast z twojego postu wynika, że to się kłóci- jak lepsze kalorie to z siarką. Wypowiedz się pls. I druga sprawa, co myślisz o samym sprzedawcy?Godzien zaufania? .

 

Czyżby to efekt Axe ;)

 

Tak to jest z tą siarką w brunatnych węglach, że im bardziej są kaloryczne tym więcej jej zawierają - podobnie w kamiennych im wyższa kaloryczność tym większa spiekalność - oczywiście są wyjątki od tych reguł, ale tak z grubsza się zgadza.

 

Osobiście w tym sezonie planuję kupić tonę Jaret Plusa i dwie Ledvickiego [o ile się sprawdzi].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na tej stronie jestem nowy. Moze mi ktos z szanownych forumowiczow opisze jak wyglada mniej wiecej eko Ledvicki lub z komoran bo zaraz mnie cos trafi ,jak tak dalej beda nas sprzedawcy informowac.

Zakupilem worek Ledvickiego- po rozpaleniu kupa dymu koloru zultego ,popiol gruby ale nie spieki

Worek komorana- szybko sie wypala temperature osiaga wolniej niz Ledvicki

Worek Jaret plus - szybko osiaga zadana temp ,pozostawia mase popiolu (czasami popiol wyglada jak niedopalone kartki)

oba czechy kolor czarny pod slonce wchodzi w braz , bardzo duza granulacja!!

Jaret Pklus kolor czarny granulacja drobna miarowa.

Tak jak pisal Karoka65 jaret jest mieszanka roznych wegli, takze roznie moze byc z wypalaniem.

A te "czeskie" to wydaje mi sie ze trafilem na pomieszanie kur..... z molem !!! no chuba ze tak ma byc.

Zgory dziekuje za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, o ile do tej pory ja czerpałem z forum, tym razem ja postanowiłem coś dać ludzkośći i zamieszczać będę od dziś przez 4 dni (jak wytrzymam w dyscyplinie:)) testy czterech paliw które mnie w tym sezonie interesują, a jest to:

1.miał z Piasta 25mj

2.eko czech ledvice

3.miał z Jankowic 24mj(nie kojarze czy dobrze zapamietalem nazwe kopalni, ale coś w ten deseń)

4.eko retopal, czyli też z Piasta

5.mam tez Pieklorza z Bytomia, ale czy go przetestuję to nie wiem, bo trafił mi fartem do bagażnika jak mi ładowali na składzie resztę, a raczej kupować nie będę.A nie będę dlatego, że drogie, a w zeszłym roku przyciśnięty nagłą potrzebą paliłem chwilę w mrozy -15 czechem i dawał radę, więc nie będę się ładował w koszty. Wiadomo, czech schodziło więcej niż chwałowic, którymi paliłem przed nim, ale nie było to ponad 50% więcej jak by powinno wynikać z przeliczenia energii i kasy, więc się mi opłacało. Ale to było w zeszłym roku, a w tym przetestuję wszystko w miarę dokładnie zanim coś kupię.

Jak ktoś ma uwagi co do sposobu przeprowadzania testu niech pisze do mnie, ale raczej nic nie zmienie bo już jednego przetestowałem i nie chce mi się jeszcze raz tego samego testować.

Warunki testu:

muzyka sokół i pono "przecież ty wiesz co"

Piec Stalmir KTM-25(tłokowiec) - taki sam jak z budkota.Sterownik "Tango z du.y"

ustawienia(będę trzymał takie same dla każdego węgla):

-odstęp pomiedzy dawkami w trybie praca 150sek.(piec nie wlicza do tych sekund czasu kiedy działa podajnik(ok.50sek.), więc tak naprawdę odstęp to 200sek.

-czasu podawania paliwa nie ustawia się w moim piecu-szuflada zawsze poda tyle samo, ale nie sądzę żeby "slimakowcy" mogli przyjąć to powyższe 50 sekund bo pewnie by im się z "muszelki" wysypywało.pewności nie mam bo "ślimaka" to znam ze zdjęć.

-moc dmuchawy 4/36-chyba jest przewymiarowana, bo jakbym ustawił 36 to by paliwo chyba kominem spierdzielało, a że dym szufladą to już od 20/36 sie dzieje.komin podwyższe, może się zmieni.

-stan nadzór(mniej istotny w tym teście ale jest): odstęp dmuchawy 12min, krotność podajnika 3, moc dmuchawy 5, czas dmuchawy 30sek.

Instalacja: pompa co energooszczędna działająca na minimum(1/7),taka sama do podłogówki(1/7) i do tej podłogówki zawor 3d odtwarty na 4,5/6.

 

Paliwo 1sze miał Piast 25mj

temp zadana na piecu 80stopni

0 minuta testu temp. 24stopnie

4min rozpalone-karton ,2 garści europalety i 4 czy 5 podań podajnika na raz- dzrzwi zamykam

6min dmuchawe zwiększam z 2 na 4

9min 31 stopni

11min 34stopnie-włączam tryb praca-do tej pory chodziło na manjułalu

14,5 min temp36,9

18,5 min 40,5 stopnia

21,5min 45 st

24,5 min 49,5 st

33 min 60stopni

39,4 min 67,8st

tuż przed podajnikiem sprawdzam czas skoku temp o 1stopien.wychodzi 53sek

46,50 min 75,4st

tuz po podaniu podajnika sprawdzam czas skoku temp o 1stopien.wychodzi 50sek

50,50 min 80stopni- półmetek testu, temp zadana osiągnięta, dmuchawa się wyłącza, podawanie też

 

stan nadzór:

pompa CO się wyłacza po 5min(termostat pokojowy zostawiam w spokoju więc wyłącza pompe po chwili od osiągnięcia zadanej temp. na piecu jeśli w pokoju jest powyżej 21stopni), pompa podłogówki hula nadal na 1ce

temp rośnie do 83,1 stopnia-zauważam to po 9min10 sek,kiedy to następuje spadek na 83stopnie

po 37 min stanu nadzór temp.80,7stopni

następuje podanie paliwa(nie zdążyłem zmienić krotności na 4:/ )

45min stanu nadzór temp. wzrosła do 82.

1h8min-temp.79stopni, co przy histerezie 1st. powinno znów włączyć tryb praca

koniec pomiarów

Popiół elegancki jak dziecko do 1ej komuni, bez spieków i mało.

koniec testu

jutro czech ledvice i jakiś browar do tego, bo się zanudzę.

Hej Śląsk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to efekt Axe ;)

 

Tak to jest z tą siarką w brunatnych węglach, że im bardziej są kaloryczne tym więcej jej zawierają - podobnie w kamiennych im wyższa kaloryczność tym większa spiekalność - oczywiście są wyjątki od tych reguł, ale tak z grubsza się zgadza.

 

Osobiście w tym sezonie planuję kupić tonę Jaret Plusa i dwie Ledvickiego [o ile się sprawdzi].

 

O a gdzie kupujesz Jareta, bo dziś mnie zawiało chyba w Twoje okolice i Jareta nie uświadczysz tam...Może jeszcze go bym przetestował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pietruch, karoka bawi się z węglem już od jakiegoś ładnego czasu, także nikt mi raczej kiciora nie wciśnie :)

Jeśli twój czech jest o zabarwieniu czarnym to znaczy że jest po prostu mokry. Wysyp z wiadro na słoneczku a zaraz zrobi się ślicznie brązowiótki.

Jakiś palnt być może potraktował go jeszcze miałem albo mułem jak piszesz, te groszki przyjeżdżają zawsze czyste, bez miału i przeważnie suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem przedstawić wyniki mojego testu eko czecha, ale że wypadł niespodziewanie dobrze, a ja musiałem zmienić nieco ustawienia, to wstyrzymam się z przedstawieniem wyników do jutra, kiedy to przetestuję retopala lub pieklorza z bytomia.Nie chcę popadać w zbytni hura-optymizm. W końcu mamy lato.Pozdrawiam.

PS: czy ktoś kto palił i miałem i ekogroszkiem może mi powiedzieć czy są jakieś charakterystyczne zmiany ustawień odstępu podawania i siły nadmuchu przy tych 2 paliwach, tak ogólnie?

Edytowane przez szoko
ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mimo zapowiedzi nie przedstawię dziś testu retopala i czecha. A to dlatego, że błąd w rozpaleniu czecha mógł znacznie zakłócić wynik. Powiem jedynie, że ogólne wrażenie po retopalu(jeśli to był retopal rzeczywiście, bo paliwo miało dziwną granulację, coś pomiędzy dużymi ładnymi kawałkami węgla jak w pieklorzu i czechu, a miałem, z fragmentami miału również) jest takie, że wyraźnie jest bardziej kaloryczny niż czech, choć momentami ich wyniki, jak np. czas skoku temp o jeden stopień były identyczne, ale żeby to zweryfikować to muszę jeszcze raz przetestować czecha, aby mieć takie same warunki wyjściowe. Przetestuję również jeszcze raz miał, bo jego słaby wynik w porównaniu do czecha i retopala składam na karb zbyt małego nadmuchu. Nadmuch przy czechu musiałem zwiekszyć z powodu złego rozpalenia i taki też powiększony zostawiłem przy retopalu. Uff, ciężkie te testy na małych ilościach, powinienem palić przez 2 dni każdym , ale w lecie to troche dziwne by było chyba;) Pozdrawiam

ps.czech smierdzi trochę bardziej niż retopal,ale nie jest to smród o jakim opowiadał sąsiad-doświadczony palacz. Po prostu trochę bardziej intensywniejszy zapach węgla.

Edytowane przez szoko
ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem Jaret Plusa kupionego w okolicy - średnie zużycie 2,47 kg/dobę [ zeszłorocznego Pieklorza z Bytomia dla porównania 2,0 kg/dobę].

 

Wynika z tego, że Pieklorz jest o ponad 20% bardziej kaloryczny [co zgadza się z opisem - Pieklorz 28-29,5 Mj/kg, Jaret Plus 24,7 MJ/kg wg certyfikatu dostępnego na stronie Panmar, który go dystrybuuje].

 

Po skróceniu podawania do 3 s nie spieka się już [przy 6 s trochę się spiekał], ale czas przerwy musiałem z 50 s [ustawienia dla Pieklorza] skrócić do 20 s.

 

Teraz zasypałem Ledvickiego i zostawiłem 3/20 s.

 

Może będzie warto zrobić Ledvice Plus - a mieszając go z Jaret Plusem albo Pieklorzem - ciekawe, że nikt tego jeszcze nie zrobił - jakby co to jestem pomysłodawcą nowego ekogroszku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz Suspenser że u mnie było już chyba wszystko w zasobniku, i w różnych mieszankach :)

Na składach też już dawno na to wpadli, kuzyna trochę uświadomiłem i mówi że na jednym składzie w Żorach widział groszek z Chwałowic wymieszany z czechem, rok temu jak brał to nie był chrzczony. Właśnie pytał kiedyś dlaczego jak poleżał węgiel w suchym to część robiła się brązowa, pracuje na kopalni a nie widział takiego węgla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szoko trochę inne mam doświadczenia z czechem, do tego paliwa trzeba ująć wiatru, a jeśli chodzi o tegoroczny Retopal to sam jestem mile zaskoczony, faktycznie frakcja drobniejsza ale bardzo fajnie się pali i ładny popiół wychodzi. Miałem go w ofercie dwa lata temu i trochę szlakował, teraz jak najbardziej ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...