Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też spaliłem w tym sezonie tonę Czarnej Perły i była sucha, zawleczki nie zerwała ani raz, sporawo popiołu było. Ale kupowałem rok temu po 650 zł a 735 w tym roku nie dam.

Na ten sezon kupiłem z lokalnego składu ekogroszek z KWK Chwałowice, workowany po 750 za tonę, suchy, sprawdzony zimą przez znajomych i przeze mnie wiosną i mogę naprawdę polecić. Jest mało popiołu, nie spieka się w moim Rbr 12 kw z Batorym 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem Czarna Perla przez 2 lata. Miałem tez golda. Wczoraj wrzuciłem do składziku 2.5 t tego Sztygara ultra. Jest suchy ale nie taki żeby się pylił. Wsypałem tez do podajnika dwa worki. Co zauważyłem ze trafi się oprócz błyszczącego węgla taki miękki kawałek matowy. Mało tego ale się znajdzie. Granulacja drobna. Zobaczymy jak z tej dostawy ale kwietniu palił się rewelacyjnie. Piec czysty i mało popiołu. Nie śpiewali. Cena z Mrówki 20.99 za worek. Drożej niż czarna perła ale i deklarowana moc większa. Jak by perła była poniżej 700 za t może bym i brał. A z zdrugiej strony 200zl na całości tez mnie nie zbawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem czarną perłą i ruskiem z lokalnego składu na próbę jakiś czas i więcej jej nie chcę, bardzo niska kaloryczność (niższa niż retopal), masa popiołu i tendencja do szlakowania (sklejania się popiołu w duże gródki), gdyby było po 600zł już z kosztem dostawy to bym rozważył na okresy przejściowe, jedyny plus jaki zauważyłem to że była sucha cz.p.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlaki z popiołu to wina ustawień pieca a nie opału. Będę zgadywał - przed wrzuceniem ruskiego 23-24 Mj paliłeś jakimś polskim >26MJ?

Pudło kolego - nie jestem amatorem palenia ekogroszku od zeszłego sezonu, potrafię ustawić parametry kotła pod konkretne paliwo ale w przypadku ruska nie wiele to zmieniało, bo i tak popiół miał tendencję to sklejania się dookoła retorty i nie mówiąc już że on nie ma więcej jak 22-23MJ i produkuję ogromne ilości popiołu... mógłbym się z takim czymś męczyć ale nie za 750-800zł za tonę, jakby b ył po 600zł z kosztami dostawy to ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskiego węgla w tym roku to za dużo nie zobaczycie. Gwarantuje wam, że ceny importu też pójdą do góry, a ten dołek wydobycia Polskiego węgla będzie trzeba czymś zasypać i będzie to import. Niektórzy mogą w tym sezonie grzewczym zrobić naprawdę dobry interes na tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlaki z popiołu to wina ustawień pieca a nie opału. Będę zgadywał - przed wrzuceniem ruskiego 23-24 Mj paliłeś jakimś polskim >26MJ?

Co prawda da się tak ciulowo ustawić kocioł, żeby szlakował nawet popiół z węgla o odpowiednich parametrach, jednak szlaka z popiołu to zazwyczaj cecha węgla jest. Po prostu niektóre węgle mają niskie temperatury spiekania, topnienia i płynięcia popiołu. Wtedy - szczególnie kiedy kocioł musi popracować ostrzej - spieków żużlowych wyeliminować się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrywka ze strony sprzedawców żeby kupować jak najdrożej. Ja jakoś na składach nie zauważyłem braku węgla czy groszku po prostu pogoda nam zrobiła psikusa w kwietniu i maju i ceny stają w miejscu zamiast maleć aktualnie ma się na poprawę pogody i zaczną się wyprzedaże bo ludzie nie będą kupować węgla jak jest ciepło na dworze. Moim zdaniem ceny zaczną lecieć w dół w tym albo w przyszłym tygodniu jak się zrobi zastój.

 

No to w ramach tych Twoich wyprzedaży dzisiaj PGG zmieniła ceny klasycznych węgli ( orzechy, kostki itepe ). Zgadnij w którą stronę? Na pocieszenie - kilka kopalni produkujących fajne miały i ekomiały ( takie naprawdę dobrze się palące w kotłach z podajnikiem ) zlikwidowało sprzedaż drobnicową tych sortymentów. Co oznacza że nie będzie ich na rynku detalicznym. Wytrwałości życzę oczekującym obniżek. I dobrego samopoczucia tym co wszędzie wietrzą zagrywki marketingowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o Ekogroszek KRYSZTAŁ 100% kamienny Nowość! http://superopal.com/sklep/ekogroszek-krysztal-100-kamienny-nowosc wg, rozmowy z sprzedawca jest to podobne do czarnej perły tylko lepsze. Czy ktoś może już to sprawdził ? Co o tym myślicie?

 

Jasne.. niby w czym lepszy? że jest jest kryształowo czarny??... i ta cena bardzo przyjazna heh

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...