Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Z jakiej kopalni jest ekogroszek PIEKLORZ. Cały czas myślałem że z Chwałowic.

Dziś zadzwoniłem do jednej firmy, która oferuje PIEKLORZA i gość mi oświadczył że Chwałowice go nie produkują od paru lat.

Ten który oni mają jest z KWK Bobrek.

Więc jak to z tym PIEKLORZEM jest?

 

Odświeżam temat :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zamówiłem ostatnio "Ekogroszek PIEKŁO - ŻÓŁTY "KWK CHWAŁOWICE" (dawniej Pieklorz)" z Węglobudu, kiedyś brałem na testy i był ok więc zamówiłem 3 tony. Przy przepakowywaniu pękło mi tyle worków, że najchętniej bym go oddał, z 3 palet każda po 40 worów pękło lub rozkleiło się w miejscu zgrzewu łącznie ok 30. Tak więc ekogroszek może i jest ok, ale jeśli chodzi o worki to dramat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Zarejestrowałem się na forum specjalnie żeby prosić o pomoc. Posiadam od jednego sezonu kocioł na ekogroszek SAS Solid . Do tej pory paliłem lokalnym ekogroszkiem, ale nie powiem żebym był szczególnie zadowolony. Chciałbym teraz w lecie kupić większą ilość, żeby zdążył wyschnąć do zimy, ale z racji tego że jestem laikiem w temacie prosiłbym o pomoc. W jednym ze znanych sklepów wiedzę Najlepszy Ekogroszek suchy 27Mg ale nie pisze skąd jest . Zastanawiam się jeszcze nad Pieklorz (skarbek) kopalnia Bobrek albo Czarną Perłą (to chyba rosyjski). Który węgiel Państwo polecacie? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ostatnio "Ekogroszek PIEKŁO - ŻÓŁTY "KWK CHWAŁOWICE" (dawniej Pieklorz)" z Węglobudu, kiedyś brałem na testy i był ok więc zamówiłem 3 tony. Przy przepakowywaniu pękło mi tyle worków, że najchętniej bym go oddał, z 3 palet każda po 40 worów pękło lub rozkleiło się w miejscu zgrzewu łącznie ok 30. Tak więc ekogroszek może i jest ok, ale jeśli chodzi o worki to dramat.

 

Miałem tone tego groszku i nie miałem problemu z workami na chwile obecna najsolidniejsze worki jakie do tej pory gościły u mnie w kotłowni to były z Bartexu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tone tego groszku i nie miałem problemu z workami na chwile obecna najsolidniejsze worki jakie do tej pory gościły u mnie w kotłowni to były z Bartexu :)

To nie widziałeś solidnych worków, Retopal z PGG to ma porządne worki foliowe, można nimi rzucać, a te z Bartexu w porównaniu z nimi to jak jednorazówki ze spożywczaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat :rolleyes:

 

Z Pieklorzem jest tak. Za czasów KW SA były 3 Pieklorze: Piekarski ( Piekary ), Bytomski ( Bobrek i Centrum ) i Chwałowicki ( Chwałowice ). Później przez pewien czas Chwałowicki nie miał statusu ekogroszku ( stracił parametr spiekalności i popiołu ) i nie nazywał się już Pieklorz. Obecnie odzyskał status i nazwę. Za to Nie ma już Pieklorza bytomskiego i Piekarskiego, bo te kopalnie poszły do Węglokoksu a nazwa handlowa Pieklorz została przy PGG i tylko oni mogą się nią posługiwać. Ekogroszki z kopalń Węglokoksu są obecnie dostępne pod nazwą Skarbek. Jedyny teraz produkowany Pieklorz jest z Chwałowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem napisać, że zgodnie ze stroną https://pgg.pl/sprzedaz-wegla/oferta-handlowa/ceny-wegla/wegiel-opalowy

Pieklorz jest z Chwałowic.

Ale mam do Ciebie pytanie o jego jakość. Słyszałem, że już od zeszłego sezonu się polepszył, już tak nie spieka. Poleciłbyś go dla laika jak ja, czy lepiej Retopal, a Chwałowice na największe mrozy? Dodam, że Chwałowice mogę mieć taniej, bo prosto z kopalni, a za Retopal 670zł/tona od tego dostawcy http://wegiel-biegun.pl/oferta_wegiel/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwałowice są gdzieś tak od roku naprawdę OK, nie spiekają w koks. Tyle że jak na ekogroszek to dosyć grube jest, spora ilość nadziarna. Nie jakiegoś dramatycznie wielkiego, moje stare Ardeo z obrotem żre to bez problemu - tyle że hałas jest kiedy kruszy. No ale mój kocioł w piwnicy stoi, tam sobie może hałasować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa handlowa Pieklorz została przy PGG i tylko oni mogą się nią posługiwać. Jedyny teraz produkowany Pieklorz jest z Chwałowic.

 

Wszystko zrozumiałe, tylko czy gdzieś go można kupić w workach przez internet. Bo większość sprzedających posługujących się tą nazwą twierdzi że to oryginalny Chwałowicki np; http://www.wegiel24.info/0/SKLEP/1/PRODUKT/176/PieklorzChwalowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku zastosowali chyba wyższą matematykę do wyliczenia kaloryczności.. ręce opadają :

https://www.bartex-wegiel.pl/produkt/ekogroszek-polski-ekomix/

"Jest to mieszanka czeskiego Ekogroszku KOMORANY z Ekogroszkiem RUBIN w proporcji 75% KOMORANY 25% RUBIN"

Wartość opałowa – 24-25 MJ/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zrozumiałe, tylko czy gdzieś go można kupić w workach przez internet. Bo większość sprzedających posługujących się tą nazwą twierdzi że to oryginalny Chwałowicki np; http://www.wegiel24.info/0/SKLEP/1/PRODUKT/176/PieklorzChwalowice

 

 

Mozna go kupic http://allegro.pl/ekogroszek-pieklo-zolty-dawniej-pieklorz-hit-i6735202825.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...