Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To znaczy że go kupowałaś od tego dostawcy?

Czy wg. ciebie posiada deklarowaną kaloryczność?

 

Tak miałem tone i nie miałem problemu ze spalaniem. Popiół w normie czasem pojawiały się spieki ale znikoma ilość do zaakceprowania co do kaloryczności to piec szybko osiągała żądana temperaturę zamierzam kupić 2 tony w tym tygodniu na zimę zastanawiam się jeszcze nad czymś na początek sezonu i na końcówkę coś mniej kalorycznego oraz jakąś tonę z mega kopem na mrozy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów,

Właśnie kończę budowę domu, zdecydowałem się na ogrzewanie na ekogroszek, na dniach mam mieć piec z defro 17 kw. Od dłuższego czasu pobieżnie śledzę ten wątek i czy eksperci mogliby podrzucić jakieś wskazówki jaki ekogroszek warto kupować, a jakiego nie? Czy tylko polski jest warty uwagi? Na co uważać i jak ustawiać piec żeby nie było spiekow albo niedopałków? I podpowiedzi czy na lato ogrzewać wodę węglem czy są tańsze alternatywy?

Sorry jeśli pytania są amatorskie ale właśnie jestem początkujący a nie chce się dać oszukać jakimś cwaniaczkom że składów.

Pozdrawiam!

Przepraszam, że nie w temacie ale jesli dom o powierzchni ok. 150-180m2 to kocioł zdecydowanie za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów,

Właśnie kończę budowę domu, zdecydowałem się na ogrzewanie na ekogroszek, na dniach mam mieć piec z defro 17 kw. Od dłuższego czasu pobieżnie śledzę ten wątek i czy eksperci mogliby podrzucić jakieś wskazówki jaki ekogroszek warto kupować, a jakiego nie? Czy tylko polski jest warty uwagi? Na co uważać i jak ustawiać piec żeby nie było spiekow albo niedopałków? I podpowiedzi czy na lato ogrzewać wodę węglem czy są tańsze alternatywy?

Sorry jeśli pytania są amatorskie ale właśnie jestem początkujący a nie chce się dać oszukać jakimś cwaniaczkom że składów.

Pozdrawiam!

Jeśli chodzi o paliwo to wszytko zależy od wielu czynników (kocioł, palnik, sterownik)

Ja na pierwszy sezon kupiłem ekogroszek od sprawdzonego sprzedawcy przez internet (KARENA).

Uważałem że do nauki palenia trzeba mieć coś sprawdzonego i dobrej jakości. Po jakimś czasie gdy poznałem już możliwości swojego kociołka zacząłem eksperymenty z różnym opałem. Teraz już wiem, że mógłbym palić prawie wszystkim ale i tak kupuję opał przez internet u sprawdzonych sprzedawców i dobrej jakości. Chcę mieć spokój w zimie a nie siedzieć w kotłowni i walczyć ze spiekami, popiołem czy zerwanymi zawleczkami. Parę stówek oszczędności nie jest tego warte.

Sam musisz zdecydować co dla Ciebie lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie widziałeś solidnych worków, Retopal z PGG to ma porządne worki foliowe, można nimi rzucać, a te z Bartexu w porównaniu z nimi to jak jednorazówki ze spożywczaka...

Potwierdzam, worki z PGG są bardzo solidne, w poniedziałek do mnie dotarł retopal, dodam, że bardzo suchy. Jednak worki są trochę niewymiarowe (dłuższe) i gorzej mi się nimi gospodaruje przestrzeń w piwnicy :p

W środę dotarł też ekogroszek "Piekło" z wegiel24.info (weglobud). Worki od nich nie pękały u mnie tak jak u michal84, ale mogłyby być lepsze. Do tego worki nie są "sztywne" tzn nie są wypełnione do pełna węglem i ciężko mi się to dźwigało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę dotarł też ekogroszek "Piekło" z wegiel24.info (weglobud). Worki od nich nie pękały u mnie tak jak u michal84, ale mogłyby być lepsze. Do tego worki nie są "sztywne" tzn nie są wypełnione do pełna węglem i ciężko mi się to dźwigało.

 

Osobiście wolę worki niewypełnione jutowe bo wygodnie mi się łapie ten nadmiar materiału w dłoń i równiej się nosi bo po jednym ręce, a przy okazji ćwiczę uchwyt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, worki z PGG są bardzo solidne, w poniedziałek do mnie dotarł retopal, dodam, że bardzo suchy. Jednak worki są trochę niewymiarowe (dłuższe) i gorzej mi się nimi gospodaruje przestrzeń w piwnicy :p

W środę dotarł też ekogroszek "Piekło" z wegiel24.info (weglobud). Worki od nich nie pękały u mnie tak jak u michal84, ale mogłyby być lepsze. Do tego worki nie są "sztywne" tzn nie są wypełnione do pełna węglem i ciężko mi się to dźwigało.

 

Ile zapłaciłeś z dostawą za tone tego Piekła taniej wychodzi niż na allegro ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie w temacie ale jesli dom o powierzchni ok. 150-180m2 to kocioł zdecydowanie za duży.

 

Moim zdaniem lepiej mieć trochę mocy w zanadrzu. Z piecem jest jak z samochodem z górki i po równym spalanie samochodu z mała mocą wyjdzie porównywalne do auta z większym silnikiem ale jak się zaczyna pod górkę to mały zaczyna się męczyć. Nie mówię żeby kupować kotły dwa razy większe niż potrzeba ale te 2 czy 3 kw nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie pytanie od 3 sezonów paliłem ekogroszkiem gold z bartexu.(latem ogrzewam też wodę). Nie było problemów ładnie się spalał. Jednak może jest coś tańszego a równie dobrego ew. w tej cenie może wybrać inny groszek? np. polecany tutaj:

- pieklorz zółty

http://allegro.pl/ekogroszek-pieklo-zolty-dawniej-pieklorz-hit-i6735202825.html

- retopal

https://pgg.pl/sklep/index/produkt/id/4%2CRetopal+-+Ekogroszek

chodzi mi o coś sprawdzonego od sprawdzonego sprzedawcy bo sama nazwa ni nie daje (od niesprawdzonego sprzedawcy nigdy nie ma pewności że pieklorz to pieklorz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie pytanie od 3 sezonów paliłem ekogroszkiem gold z bartexu.(latem ogrzewam też wodę). Nie było problemów ładnie się spalał. Jednak może jest coś tańszego a równie dobrego ew. w tej cenie może wybrać inny groszek? np. polecany tutaj:

- pieklorz zółty

http://allegro.pl/ekogroszek-pieklo-zolty-dawniej-pieklorz-hit-i6735202825.html

- retopal

https://pgg.pl/sklep/index/produkt/id/4%2CRetopal+-+Ekogroszek

chodzi mi o coś sprawdzonego od sprawdzonego sprzedawcy bo sama nazwa ni nie daje (od niesprawdzonego sprzedawcy nigdy nie ma pewności że pieklorz to pieklorz)

 

Gold z bartexu to dobry groszek ale na duże mrozy jak jest temperatura do np. -10 stopni to wystarczy coś mniej kalorycznego może być ten wymieniony przez Ciebie Piekło żołty, retropal to raczej na początek sezonu grzewczego oraz na koniec.

W lato sama wodę pogrzejesz tez czeskim ale lepiej dołożyć parę groszy i kupić coś polskiego kamiennego z mniejsza kalorycznością lepiej trzyma żar. Na czeskim podtrzymanie musiałem ustawić co 18 minut bo przygasał a np. na Rubinie z bartexu podtrzymanie mam co 30 minut i jest ok. Może nie startuje z kopczyka ale jest ciepło więc piec tak szybko nie stygnie i spokojnie dogrzewa piec w ok. 5 minut.

1 worek idzie mi na ok. 2 tygodnie i cały czas ciepła woda w kranie (no z wyjatkiem nocy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolodi tylko nie kupuj czasem te czeskiego g...a, a Retopal bez problemu daje radę w mrozy - tylko idzie go więcej i ma więcej popiołu - teraz masz po 760zl w Big-bagu - wydaję się że to dobra w porównaniu do cienkiego i niepewnego ruska

 

Czeskie g...no jest dobre na wodę ale strasznie syfi piec sadzą więc trzeba częściej czyścic piec cena niższa niż polskich węgli ale coś za coś, ruskiego jeszcze nie miałem żadnego więc się nie wypowiadam Retopalem też nie paliłem ale myślę że jest porównywalny do Rubina z Bartexu u mnie sprawował się bezproblemowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Czeskiego też bym nie brał bo pozorna oszczędność przekłada się na zasyfiony kocioł. A możecie coś wskazać jakiś porównywalny z goldem bartexu od sprawdzonego sprzedawcy? bo wyszło na to że retopal i pieklorz żółty są jednak mniej kaloryczne. Edytowane przez wolodi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...