Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć . Informacyjnie w Karenie od 1 sieprnia możliwa podwyżka węgla - rozmawiałem przed chwilą ze sprzedawcą.

Jak pisaliśmy z Kobrą że węgiel będzie w tym roku już tylko droższy to niektórzy chcieli nas ukamienować i czekali na obniżki :)

Oby był tylko po 1000 i pod "dostatkiem", nie mówię tu o byle czym pokruszonym z byle czego czy czeskim siarko-brudasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy.Odnośnie mieszanek węgla to nie robię tego osobiście tylko taki się już kupuje. W większości ekogroszki to jest produkt uzyskiwany w zakładach przeróbczych a nie bezpośrednio w kopalniach .Większe firmy przeróbcze maja na składach różne asortymenty czasem z kilku kopalń, które są mieszane w odpowiednich proporcjach do uzyskania najlepszych parametrów i tam też są workowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kolejna nowina na rynku ekogroszkowym. Niestety, dość fatalna. Wszyscy znani mi dilerzy Taurona Wydobycie stracili prawo do posługiwania się nawą Jaret Plus dla swoich mieszanek ( Jaret plus jakiś mocniejszy dodatek, najczęściej dawali Bobrek lub Wesołą ). Od sierpnia Jaret Plus ma być wyłącznie marką Taurona i będzie robiony z mieszanki Brzeszcz, Janiny i Sobieskiego. Raczej odradzam, nie będzie to łatwy węgiel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki, właśnie się dowiedziałem, iz mój dostawca ekogroszku Wesoła z Bykowa się wysypał........ Zna kotoś jakiś dobry skład w okolicach Wrocławia , który sprzedaje Wesołą - bynajmniej nie chrzczoną ? :) Lub względnie macie jakąś dobra mieszankę - nie chce mi się czytać postów - więc pytam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Będę zaczynał dopiero swoją drogę z ekogroszkiem i chce się poradzić.

Gdzie kupić najlepiej ten rodzaj węgla? Przeczytałem wszystko od strony 500 bo myślałem, że pomoże mi to zdecydować czy wybrać internet czy lokalny skład. Mam odwrotnie i więcej wątpliwości.

Od kolegi dostałem namiar na lokalny skład spam na jakoś drogo mi się wydaje, niby dobrze się pali i nie wiem czy ryzykować.

Z poprzednich postów czytałem że warto by zamówić z pgg pieklorza. Dobry też jest z chwałowic i jakiś iskra z kareny.

Ja dopiero będę się uczył palić w piecu, wcześniej palilem w piecu kaflowym drewnem i mam metlik, tam było prościej co wybrać. Na dodatek mieszkam na Podlasiu gdzie jest zimniej niż w reszcie kraju..

Co byście poradzili dla laika, co wybrać żeby się nie zdenerwowac zbytnio?

Piec jest na 17kw jakby to było do czegoś potrzebne.

Dzięki i może na pomoc, pozdrawiam.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO Iskra czyli groszek z Wesołej - jak to doradzają inni jest raczej dla tych co już jakiś czas palą w swoich kotłach i go dobrze znają - bo to dobry ale trudny w spalaniu groszek. Co do składów lokalnych - możesz wziąć zawsze sobie na próbę kilka kg i sprawdzić jak się sprawdzi wtedy brać. Tylko patrz na ręce przy załadunku bo rożnie na tych składach ważą :;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Będę zaczynał dopiero swoją drogę z ekogroszkiem i chce się poradzić.

Gdzie kupić najlepiej ten rodzaj węgla? Przeczytałem wszystko od strony 500 bo myślałem, że pomoże mi to zdecydować czy wybrać internet czy lokalny skład. Mam odwrotnie i więcej wątpliwości.

Od kolegi dostałem namiar na lokalny skład spam na jakoś drogo mi się wydaje, niby dobrze się pali i nie wiem czy ryzykować.

Z poprzednich postów czytałem że warto by zamówić z pgg pieklorza. Dobry też jest z chwałowic i jakiś iskra z kareny.

Ja dopiero będę się uczył palić w piecu, wcześniej palilem w piecu kaflowym drewnem i mam metlik, tam było prościej co wybrać. Na dodatek mieszkam na Podlasiu gdzie jest zimniej niż w reszcie kraju..

Co byście poradzili dla laika, co wybrać żeby się nie zdenerwowac zbytnio?

Piec jest na 17kw jakby to było do czegoś potrzebne.

Dzięki i może na pomoc, pozdrawiam.

Zamów sobie z PGG Retopal z ich strony jest bez problemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamów sobie z PGG Retopal z ich strony jest bez problemowy.

 

Właśnie dzisiaj dojechały do mnie dwie palety, obie połamane dwa worki przetarte ewidentnie wina przeładunku w firmie kurierskiej otworzyłem kilka worków węgiel wilgotny generalnie jest ok 4 dni od zamówienia w sklepie pgg była dostawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Skoro tak to spróbuje kupić z pgg. Zobaczymy co to wyjdzie. Teraz zastanawiam się ile tego kupić. Dom mam 100m2, mieszkać będą 2 osoby. Myślę by zamówić 3 tony. Mam jeszcze cała drewutnie drzewa, które będę palił na jesień i zapewne wiosną.

3 Tony i drzewo na sobotę do kominka to ja biorę do domu 240m2 -ale że to Twój pierwszy rok z piecem to może i 3T to dobry wybór - jak masz gdzie trzymać za rok będzie jak znalazł - bo będzie choćby suchszy .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że zima co raz bliżej, trzeba będzie sie zaopatrzyć w ekogroszek

co obecnie polecacie?

1. Tauron - znajomy mi polecal

2. Retopal PGG - widze ze tutaj tez ma duzo zwolennikow

3. Iskra od Kareny - mialem w tamtym roku ale nie moglem tego ogarnac jesli chodzi o parametry

4. cos od Suspensera o ile jeszcze prowadzi sprzedaż bo nie pytalem nawet.

5. cos innego sprawdzonego? wole zeby byl lepszy wegiel drozej ale zeby mniej go poszlo

 

generalnie poprzednia zima to byl moj pierwszy sezon z ekogroszkiem, spalilem 1tone w miesiac co wydaje mi sie bardzo duzo. dokupilem pozniej pare workow w lokalnym skladzie ale tez mialem problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...