Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Miałeś chyba ten z Komorzan, a nie z Ledvic.

 

W każdym razie jak się sprawowała taka mieszanka - dobrze działała ?

Miałem w tamtym roku kilka palet tego Ledvickiego ale jakoś zainteresowanie w moim regionie czechem nie wielkie, praktycznie wszystko wybrali ludzie do śmieciuchów z wiadomych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cwu da radę zmierzyć, czy tylko na co?

 

Podłączyłem tak, że mierzy wszystko tzn. ile energii opuściło kocioł.

 

Dzisiaj pierwsze zaskoczenie bo od wczoraj wieczorem nabiło 3 MJ :jawdrop:

 

Jeszcze nie wiem ile poszło na to węgla bo testuję Ledvicki i trochę potrwa zanim będę miał średnie zużycie - wtedy obliczę sprawność kotła przy grzaniu CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przypuszczałem, że minimalne spalanie na CWU to głównie zasługa minimalnego zużycia ciepłej wody Mi średnio na dobę idzie 30 MJ

 

dopytam:

czujnik zasilania właściwie zamontowany?

bo jak nie będzie zanurzony w wodzie tylko przylgowo, to min 10% ci zaniży pomiar ciepła.

Edytowane przez Vld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrzucam wyniki wszystkich testów.Miał Piasta powtórzyłem. Wydaje mi się,że ich wyniki należy jednak traktować z rezerwą, jako że w tak krótkim okresie(od rozpalenia do osiągnięcia temp. zadanej 85 stopni) ich wyniki są trochę zaciemnione przez różne tempo rozpalania się, czy nie identyczną porcję jaką wrzucam na rozpałkę, czy też różną wagę paliwa podawanej w tej samej objętościowo porcji.Ponadto różnice mogłyby się wyostrzyć w momencie kiedy zrobiło by się zimno i odbiór tego ciepła był by większy.Ale koniec pie...a:

 

A)Retopal(trochę chyba ochrzczony miałem, bo dość dużo ziaren mniejszych od 0,5cm)

0min 24,0stopnia

3 min rozpalone,dmuchawa 2/36

6min dmuchawa 4

12min przełączam na tryb praca, podawanie co 150, temp.27,4st

15,30min temp28,2

18,40min temp29,5

22,10min temp34,7st, dmuchawa 4/36

25,30min, temp.47,1st., podawanie co 300sek.

31,50min,temp69,7st, 1stopien w 25sekund

37,40min, temp82,5stopnia, 1st=48sek

39,40min, temp.max85st

stan nadzór: po 8min z temp. max 90,2 spadek na 90,1, po 37min 86,2st.

 

B) miał z Jankowic

0min 24,9stopnia

4 min rozpalone,dmuchawa 2/36

6min dmuchawa 4

12min przełączam na tryb praca, podawanie co 150, temp.33,4st

15min temp40,2st

18,50min temp45,4

22min temp49,7st, dmuchawa 6/36

25,30min, temp.55,7st., podawanie co 300sek., 1stopien w 28sek

31,20min,temp67,8st, 1stopien w 44sekund

37,10min, temp77stopnia, 1st=42sek

43,30min, temp.max85st

stan nadzór: po 10,30min z temp. max 88,8 spadek na 88,7, po 37min 84st.

 

C)czech ledvice

0min 26,0stopnia

3 min rozpalone,dmuchawa 2/36

6min dmuchawa 4

12min przełączam na tryb praca, podawanie co 150, temp.32,5st(trudno się rozpalał więc dostał jeszcze garstke drzazg w dupsko)

15,10min temp34,9

18,30min temp38,2

22min temp44,9st, dmuchawa 6/36, 1stop=21sek(akurat musiało się wszystko w końcu konkretnie rozpalić pomyślałem, ale dalej też było ok)

25,30min, temp.54,1st., podawanie co 300sek., 1stopien=18sek(rekord testów)

31,15min,temp71,2st, 1stopien w 40sekund

37,15min, temp80,6stopnia, 1st=53sek

41,30min, temp.max85st

stan nadzór: po 6min z temp. max 88,5 spadek na 88,4, po 37min 84,0st.

 

D)miał Piast-niby ten mocniejszy 24czy25mj/kg, ale chyba to nie była "ta pierwsza więsza kupka Tadziu"

0min 24,0stopnia

3 min rozpalone,dmuchawa 2/36

6min dmuchawa 4

12min przełączam na tryb praca, podawanie co 150, temp.35,7st

15,30min temp.40,4

18,50min temp42,7

22,20min temp44,5st, dmuchawa 6/36

25,40min, temp.48,7st., podawanie co 300sek.

31,40min,temp61,0st, 1stopien w 47sekund

37,40min, temp68,7stopnia, 1st=58sek

43,30min, temp.76,1st

49,4min, temp.83,5st, 1st=1min15sek

52min, temp.max 85st

stan nadzór: po 6 min spadek z 87,5 na 87,4st

 

 

E)pieklorz Bobek-Centrum

 

0min 24,0stopnia

2 min rozpalone,dmuchawa 2/36

6min dmuchawa 4

12min przełączam na tryb praca, podawanie co 150, temp.28,0st(też trudno się rozpalał więc też dostał jeszcze garstke drzazg w dupsko)

15,30min temp31,7

18,30min temp36,9

22min temp44,9st, dmuchawa 6/36, 1stop=20sek

25,30min, temp.54,4st., podawanie co 300sek., 1stopien=19sek

31,20min,temp71,3st, 1stopien w 31sekund

37,00min, temp max 85stopnia-dobry finisz, jak Szurkowski

 

stan nadzór: po 10min z temp. max 89,9 spadek na 89,8, po 37min 86,5stopnia, ale jako jedyny z towarzystwa zgasł z powodu braku powietrza

 

Generalnie moja prywatna ocena:1.pieklorz, 2retopal, tuz za nim na3.czech 4.miał Jankowice, na 5.ostatnim Piast, bo mu się but rozwiązał

Ja biore "parek w rohliku" w tym roku bo cenowo bije na głowe reszte, a nie odstaje aż tak bardzo. Chyba że Pan prezes KW odpali mi jedną ze swych premii to już do końca życia będę palił Pieklorzem, nawet w kuchni sobie piec na węgiel wstawie.

koniec

ide se pojeździć czołgiem

Edytowane przez szoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik testu ekogroszku Ledvickiego:

 

w worku było dokładnie 25,0 kg [po odstaniu w kotłowni przez tydzień waga się nie zmieniła] po wysypaniu z worka wrażenie bardzo pozytywne: suchy i bez miału (tylko znikome ilości które się zawsze obtłuką), pali się świetnie, popiół bardzo ładny i drobny - co do kaloryczności to osiągnąłem średniodobowe spalanie 3,1 kg [jeszcze nie dobrałem odpowiednich parametrów - wciąż było za dużo powietrza pomimo ustawienie dmuchawy na minimum i przysłonienia przesłony na 2 cm - chyba pozostało jedynie zwiększenie dawkowania węgla z 5/20 na 5/10 albo i więcej - mam jeszcze worek to gdy poprawię montaż czujnika ciepłomierza jeszcze się pobawię] - dla porównania Pieklorz bytomski zeszłoroczny średnio 2 kg/dobę.

 

Jedyny minus to delikatnie mocniejszy zapach tego węgla, ale mi to nie przeszkadza.

Przy grzaniu latem musi się go i tak sporo zużywać w porównaniu z zimą, bo przerwę w podtrzymaniu musiałem zmniejszyć ze 120 min przy Pieklorzu do 70 min, bo słabiej trzyma żar i szybciej wygasa [przy przerwie 90 min pomimo 5 krotnego podawania i dmuchania w tym czasie kocioł wygasał], a latem przy grzaniu CWU podtrzymanie dominuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno tu nie zaglądałem.

U mnie w łódzkim, jak grzyby po deszczu wyrastają składywęgla.pl i mocno się reklamują.

Czy wiecie coś o tej firmie, podobno sprzedają Pieklorza, ale jakiego to już nie wiem.

Ciekawy jestem czy na wszystkich składach sprzedają ten sam węgiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś pewny że to Ledvicki ?

Widzisz jakie u mnie są nastawy, tylko dwa podania i 150min przerwy. Wczoraj czy przed wczoraj wywołałem alarm wygaszenia, chciałem zobaczyć w jakim stanie jest czujnik temp. spalin. Nie było przyrostu i wywaliło alarm :)

 

Raczej tak bo brałem go u jednego z 2 dystrybutorów z Wrocławia - worki są opisane, sprzedawca pokazuje skan certyfikatu itd.:

 

http://allegro.pl/ekogroszek-eko-groszek-worki-ledvice-promocja-lato-i2582545702.html

 

Zastanawia mnie tylko to, że inne parametry podają tu:

 

http://allegro.pl/czeski-ekogroszek-ledvice-235-zl-t-i2579566043.html

 

a inne są w certyfikacie tu:

 

http://allegro.pl/ekogroszek-czeski-ledvice-olesnica-transport-i2555212506.html

 

Może ktoś ma jakieś dojście w Czechach i lub potrafi sprawdzić na stronie kopalni ile on ma w końcu kaloryczności i siarki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak bo brałem go u jednego z 2 dystrybutorów z Wrocławia - worki są opisane, sprzedawca pokazuje skan certyfikatu itd.:

 

http://allegro.pl/ekogroszek-eko-groszek-worki-ledvice-promocja-lato-i2582545702.html

 

Zastanawia mnie tylko to, że inne parametry podają tu:

 

http://allegro.pl/czeski-ekogroszek-ledvice-235-zl-t-i2579566043.html

 

a inne są w certyfikacie tu:

 

http://allegro.pl/ekogroszek-czeski-ledvice-olesnica-transport-i2555212506.html

 

Może ktoś ma jakieś dojście w Czechach i lub potrafi sprawdzić na stronie kopalni ile on ma w końcu kaloryczności i siarki ?

 

Dziś wykres całkiem ładny ale spaliny poszarpane.

Chyba pogoda nie za fajna w Twojej okolicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wykres całkiem ładny ale spaliny poszarpane.

Chyba pogoda nie za fajna w Twojej okolicy :)

 

Dzisiaj pali się już Pieklorz [z drugim workiem Ledvickiego czekam na właścicwe zamontowanie czujnika ciepłomierza] i faktycznie jest wietrznie przez co cofają się nawet spaliny przez dmuchawę [brak klapki zwrotnej].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRB zadzwoń do składu i popytaj czym handlują, to porównamy zeznania :)

Mi powiedzieli, że mają eko z Katowickiego Holdingu o wartości opałowej 28,5MJ. Pan tylko nie wiedział z jakiej konkretnej kopalni to jest.

 

http://www.nettg.pl/news/104120/khw-oswiadczenie-zarzadu-ws-sprzedawcow-wegla

 

Witam. Dawno tu nie zaglądałem.

U mnie w łódzkim, jak grzyby po deszczu wyrastają składywęgla.pl i mocno się reklamują.

Czy wiecie coś o tej firmie, podobno sprzedają Pieklorza, ale jakiego to już nie wiem.

Ciekawy jestem czy na wszystkich składach sprzedają ten sam węgiel?

Edytowane przez kaczmimo
dodanie linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos z Was testowal rosyjski ekogroszek? Suspenser, jeden z tych sprzedwacow kolo Wroclawia ma rowniez rosyjski eko w cenie 730pln - twierdzi, ze wlasciwosci bardzo zblizone do opałów typu retopal.

Ja chyba kupie na ten rok 2 tony czecha 1 ruskiego i 1 retopal - w niskich temperaturach z czechem moze byc problem z dojsciem do temperatury lub z duzym zuzyciem wiec wtedy lepiej jakis lepszy wsypac. A ruski i retopal wezme zeby porownac ktory lepszy. Niestety nie mam zbytnio kiedy testowac.

W tamtym sezonie mialem pieklorza i za duzo spiekow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos z Was testowal rosyjski ekogroszek? Suspenser, jeden z tych sprzedwacow kolo Wroclawia ma rowniez rosyjski eko w cenie 730pln - twierdzi, ze wlasciwosci bardzo zblizone do opałów typu retopal.

Ja chyba kupie na ten rok 2 tony czecha 1 ruskiego i 1 retopal - w niskich temperaturach z czechem moze byc problem z dojsciem do temperatury lub z duzym zuzyciem wiec wtedy lepiej jakis lepszy wsypac. A ruski i retopal wezme zeby porownac ktory lepszy. Niestety nie mam zbytnio kiedy testowac.

W tamtym sezonie mialem pieklorza i za duzo spiekow.

 

Testowałem ten "rosyjski" w zeszłym roku - poszukaj w tym wątku bo nie pamiętam dokładnie kiedy to było [chyba pomiędzy Marcem a Lipcem 2011].

 

To już lepiej kup 2 czeskiego i 1 Pieklorza z Bytomia - gdy będzie mróz wrzucisz na zmianę worek jednego i drugiego i będziesz miał "Ledvice Plus" czyli średnią kaloryczność i niską spiekalność coś a'la Jaret Plus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...