Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Mi tam by się nie chciało bawić z paleniem drzewem za dużo zachodu a oszczędność znikoma, kup czeski eko a z drzewa zrób ognisko i upiecz sobie ziemniaczki oraz kiełbaskę a do kiełbaski małe co nie co :) zaproś znajomych przynajmniej będą jakieś miłe wspomnienia z tego drzewa a tak to puścisz w komin z dymem :)

 

 

tez robilem takie numery w tamtym roku, ale nie ze zwzlegu an oszczednosci ale przez to zeby piec dluzej lecial w podtrzyamniu bo mam sypialnie nad kotlownia i w nocy spac nie idzie jak buczy silnik od podajnika :(

 

mam zamiar obudowac podajnik jakas skrzunia z welna mineralna albgo styropianem zeby to wyciszyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tez robilem takie numery w tamtym roku, ale nie ze zwzlegu an oszczednosci ale przez to zeby piec dluzej lecial w podtrzyamniu bo mam sypialnie nad kotlownia i w nocy spac nie idzie jak buczy silnik od podajnika :(

 

mam zamiar obudowac podajnik jakas skrzunia z welna mineralna albgo styropianem zeby to wyciszyc

 

A nie lepiej podwiesić sufit i tam dać wełnę to kotłownia wiec sufit nie musi być wysoko, na pewno mniej roboty niż odbudowywać podajnik :)albo możesz tez zainwestować w piankę akustyczna i przykleić ja bezpośredni do tynku bez podwieszania sufitu i bawienia się w wełnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej podwiesić sufit i tam dać wełnę to kotłownia wiec sufit nie musi być wysoko, na pewno mniej roboty niż odbudowywać podajnik :)albo możesz tez zainwestować w piankę akustyczna i przykleić ja bezpośredni do tynku bez podwieszania sufitu i bawienia się w wełnę.

 

podwieszany sufit to na pewno więcej roboty niż skręcenie kilku płyt i włożenie do środka wełny lub styropianu.

 

musze popatrzeć na te pianki akustyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwieszany sufit to na pewno więcej roboty niż skręcenie kilku płyt i włożenie do środka wełny lub styropianu.

 

musze popatrzeć na te pianki akustyczne.

 

Pianka akustyczna powinna wyjść najtaniej więc warto spróbować takiego rozwiązania na allegro jest tego sporo więc jest w czym wybierać :) jeśli nie to ja bym jednak zainwestował w sufit podwieszany bo będzie to lepiej wyglądać niż opitolenie pieca dechami a na pewno będzie bardziej praktyczne a to obicie pieca może okazać się że w przyszłości będzie Ci przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie po dłuższej przerwie. Widzę ruch czyli zima blisko. :p

Cięzki wybór w tym roku. Do tej pory brałem w Karenie ale widzę, że na Wesołej różnica prawie 150zł w stosunku do tego co brałem rok temu :o

Zastanawiam się nad Retopalem - mam na lokalnym składzie po 780zł workowany. Chyba powinien dać radę zimą, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie po dłuższej przerwie. Widzę ruch czyli zima blisko. :p

Cięzki wybór w tym roku. Do tej pory brałem w Karenie ale widzę, że na Wesołej różnica prawie 150zł w stosunku do tego co brałem rok temu :o

Zastanawiam się nad Retopalem - mam na lokalnym składzie po 780zł workowany. Chyba powinien dać radę zimą, co?

 

Da radę na mientko, taka cena za workowany jest bardzo dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez robilem takie numery w tamtym roku, ale nie ze zwzlegu an oszczednosci ale przez to zeby piec dluzej lecial w podtrzyamniu bo mam sypialnie nad kotlownia i w nocy spac nie idzie jak buczy silnik od podajnika :(

 

mam zamiar obudowac podajnik jakas skrzunia z welna mineralna albgo styropianem zeby to wyciszyc

 

Pewnie musiałbyś tak obudować cały kocioł, to raz. A po drugie co z temperaturą podajnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie musiałbyś tak obudować cały kocioł, to raz. A po drugie co z temperaturą podajnika?

Nie cały kocioł a tylko kawałek pod podajnikiem.

Na dole chyba byłoby wystarczający dopływ powietrza żeby zapewniło to chlodzenie.

Patrzyłem ostatnio na stronę kamen i widzę że te piece co teraz robią Maja właśnie ta część pod zasobnikiem zabudowana blacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazem ile za kWh/MJ (realnie, nie z ulotki ...)

 

U sąsiada doszło do zaprzestania syfienia węglem, kupił kocioł kondensacyjny i cały sezon gaz 2016 wyszedł mu 4800 zł, a sezony ,2014, 2015 węglem około 4 tony.

Ja się coraz poważniej zastanawiam, też mam już dość tej nierównej walki,

 

Co do czecha to brałbym jedynie w desperacji.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cały kocioł a tylko kawałek pod podajnikiem.

Na dole chyba byłoby wystarczający dopływ powietrza żeby zapewniło to chlodzenie.

Patrzyłem ostatnio na stronę kamen i widzę że te piece co teraz robią Maja właśnie ta część pod zasobnikiem zabudowana blacha.

 

Drgania i hałas rozchodzą się przez kocioł, na calą instalację, nawet ściany, stropy. Najgorszy jest moment ruszenia podajnika. Znam większą kotłownię na ekogroszek w bloku, gdzie na skutek skarg lokatora nad kotłownią, wytlumiono od strony stropu całe pomieszczenie kotłowni, pod kocioł i podajnik zamontowano podkładki z poliuretanu i niewiele to dało. Mniej bo mniej ale kocioł był słyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U sąsiada doszło do zaprzestania syfienia węglem, kupił kocioł kondensacyjny i cały sezon gaz 2016 wyszedł mu 4800 zł, a sezony ,2014, 2015 węglem około 4 tony.

Ja się coraz poważniej zastanawiam, też mam już dość tej nierównej walki,

 

Co do czecha to brałbym jedynie w desperacji.

 

4800 za gaz a węgiel powiedzmy 3 tysiące za 4t to jednak 1800zł oszczędności przy wunglu. Chyba, że 1800zł to dla kogoś nie za duży wydatek w ciągu całego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U sąsiada doszło do zaprzestania syfienia węglem, kupił kocioł kondensacyjny i cały sezon gaz 2016 wyszedł mu 4800 zł, a sezony ,2014, 2015 węglem około 4 tony.

Ja się coraz poważniej zastanawiam, też mam już dość tej nierównej walki,

 

Co do czecha to brałbym jedynie w desperacji.

 

Opłacało mu się to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgania i hałas rozchodzą się przez kocioł, na calą instalację, nawet ściany, stropy. Najgorszy jest moment ruszenia podajnika. Znam większą kotłownię na ekogroszek w bloku, gdzie na skutek skarg lokatora nad kotłownią, wytlumiono od strony stropu całe pomieszczenie kotłowni, pod kocioł i podajnik zamontowano podkładki z poliuretanu i niewiele to dało. Mniej bo mniej ale kocioł był słyszalny.
Jeżeli kocioł nie został postawiony na gumowych podstawach ( łącznie z nóżką kosza ) a podłączenie do komina wykonano "na sztywno" to tak się będzie działo. Po ścianie kominowej hałas pójdzie i na ostatnie piętro. Jeżeli podajnik jest w dodatku kiepsko wykonany, to rzeczywiście może być masakra. Ja mogę stać koło mojego domowego Defro z podajnikiem Ardeo przełożonym ze Skama i nie wiem kiedy wykonuje cykl podawania. Słychać tylko dmuchawę. Ale już w zakładowym Skamie z przełożonym podajnikiem z Defro na silniku Besela i przekładni Norda hałas jest dość duży. No tyle że ten podajnik ma 13 lat, trochę już jest zużyty - na początku hałas był ledwie słyszalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kocioł nie został postawiony na gumowych podstawach ( łącznie z nóżką kosza ) a podłączenie do komina wykonano "na sztywno" to tak się będzie działo. Po ścianie kominowej hałas pójdzie i na ostatnie piętro. Jeżeli podajnik jest w dodatku kiepsko wykonany, to rzeczywiście może być masakra. Ja mogę stać koło mojego domowego Defro z podajnikiem Ardeo przełożonym ze Skama i nie wiem kiedy wykonuje cykl podawania. Słychać tylko dmuchawę. Ale już w zakładowym Skamie z przełożonym podajnikiem z Defro na silniku Besela i przekładni Norda hałas jest dość duży. No tyle że ten podajnik ma 13 lat, trochę już jest zużyty - na początku hałas był ledwie słyszalny.

Inna sprawa to wrażliwość danego użytkownika. Z opowiadań gościa zajmujacego się tymi tematami, był na ostatnim pietrze w bloku 4 pietrowym lokator, który słyszał włączającą się większa lodówkę w sklepie mięsnym na parterze. Skargi, pomiary nocne, dzienne itp. Było to ledwo ledwo słyszalne a ten rzeczywiście nie mógł spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4800 za gaz a węgiel powiedzmy 3 tysiące za 4t to jednak 1800zł oszczędności przy wunglu. Chyba, że 1800zł to dla kogoś nie za duży wydatek w ciągu całego sezonu.

 

1800 zł różnicy ale bez syfu, bez myślenia czy starczy grochu czy nie, ile kupić i kiedy, czy przepłacę czy nie moim zdaniem warto dołożyć i mieć spokój oczywiście jeżeli gaz jest z sieci !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wcześnie sezonu grzewczego jeszcze nie zaczynałem, ale w chałupie 21 st. i kobiety zaczynają marudzić że zimno :) Dopiero co się wakacje skończyły, masakra.

Na Allegro ceny faktycznie poszły w górę w stosunku do zeszłorocznych.

Jaskółka ? - palił ktoś tym, jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojechałem dokupić czeskiego grochu w OBI Kielce pan w działu pinformował mnie że groszku nie wystawiają na sklep bo schodzi jak ciepłe bułeczki z magazynu ludzie nawet jak nie jest dostępny robią rezerwacje niedługo na polskim rynku będzie sam Rusek i Czech i kto wie co jeszcze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1800 zł różnicy ale bez syfu, bez myślenia czy starczy grochu czy nie, ile kupić i kiedy, czy przepłacę czy nie moim zdaniem warto dołożyć i mieć spokój oczywiście jeżeli gaz jest z sieci !!!

 

Wiadomo że będzie trochę więcej, ale nie tak jak niektórzy straszą dwa razy tyle, komfort musi trochę więcej kosztować, ja też czekam aż kocioł ekogroszków padnie i przechodzę na gaz, tylko muszę wymienić kocioł gazowy na wyższej klasy, bo stary to już zabytek.. u mnie idzie około 5 ton ekogroszku przez cały sezon, kocioł działa non stop przez cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...